reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Azerbejdżan: TRT1 niedostępny drogą naziemną

dodano: 2022-01-13 19:33 | aktualizacja: 2022-01-15 10:15
autor: RO | źródło: haqqin.az/tele-satinfo.ru

TRT 1 Przedstawiciele tureckiego nadawcy publicznego TRT (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu) zwrócili się do państwowego operatora Teleradio İB w Azerbejdżanie w sprawie zaprzestania transmisji naziemnej kanału TRT 1 na terytorium azerbejdżańskim.

tr.sputniknews.com
Azerbejdżan


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dyrekcja generalna TRT zwróciła uwagę, że dystrybucja państwowej telewizji tureckiej przez sieci kablowe i Internet w Azerbejdżanie jest uważana za wystarczającą. Dlatego uznano, że nie należy przeznaczać dodatkowych środków finansowych na nadawanie naziemne i zaproponowano zawieszenie emisji naziemnej TRT 1 od 5 stycznia 2022 roku.

Decyzja została wykonana za zgodą azerskiej Narodowej Rady ds. Telewizji i Radia (Milli Televiziya və Radio Şurasının, MTRK).

Zauważmy, że na azerskim satelicie telekomunikacyjnym Azerspace-1 (46°E) są nadawane bez szyfrowania (FTA) tureckie stacje TRT Haber, TRT World i Haber Global HD. Emisja w wiązce europejskiej na tp. 7K o częstotliwości 11,095 GHz, pol. H (SR: 30000, FEC: 5/6; DVB-S2 / 8PSK). Odbiór jest możliwy w Polsce z anteny 80 cm. Transmisja tureckich kanałów jest wynikiem silnych relacji między Azerbejdżanem a Turcją, ale wyłączenie transmisji naziemnych TRT-1 w Azerbejdżanie może te stosunki nieco ochłodzić.

Źródło: haqqin.az  tele-satinfo.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

75 zł Więcej...