reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanały tematyczne ARD/ZDF zostaną wyłączone?

dodano: 2022-01-04 12:07 | aktualizacja: 2022-01-14 19:26
autor: RO | źródło: ARD/ZDF/DF

ARD Alpha ZDFinfo KiKA Wraca temat likwidacji kanałów tematycznych od nadawców publicznych w Niemczech. Zgodnie z propozycją krajów związkowych, ARD i ZDF powinny mieć prawo w podjęciu decyzji, czy ich kanały tematyczne powinny zmienić model dystrybucji (np. jako wideo na żądanie) czy nawet zostać zlikwidowane.

ARD ZDF


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dyrektor oddziału regionalnego Bayerischen Rundfunks (BR), Katja Wildermuth, uważa zamknięcie kanału o tematyce specjalistycznej za opcję do zrealizowania, ale w dłuższej perspektywie. Szefowa ARD w rozmowie z niemiecką agencją prasową dpa powiedziała „nie wykluczyłabym tego – może za kilka lat”.

Katja Wildermuth powiedziała, że żyjemy na dynamicznym rynku medialnym i że mamy za zadanie dotrzeć do wszystkich populacji. Dlatego wciąż trzeba analizować, czy lista kanałów jest adekwatna do zapotrzebowania.

Obecnie nadawcy publiczni oferują takie kanały: Tagesschau24, Phoenix, KiKa, ZDFinfo, ZDFneo, ARD alpha i ONE.

Czy 7 kanałów tematycznych z ARD i ZDF to za dużo?
Kraje związkowe planują reformę porządkową, która może nabrać wiele konkretów w 2022 roku, np. w sprawie elastycznych ofert telewizyjnych. Choć Wildermuth uważa, że kanały telewizyjne nie można tak od razu przenieść do Internetu czy po prostu zamknąć. W tym celu planuje się dobrze uzasadnioną i uporządkowaną procedurę wraz z organami.

Uwagi dotyczące projektu reform można było składać do 14 stycznia 2022 roku.
Celem jest zwiększenie elastyczności systemu, ponieważ zmienia się konsumpcja mediów. Przykładowo coraz więcej osób korzysta z ofert online. Reforma nie obejmuje opłaty, jaką gospodarstwa domowe płacą co miesiąc. Sprawa finansowania nastąpi w późniejszym terminie.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...