reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Weterynarze od dziwnych...” w Polsat Viasat Nature

dodano: 2022-01-15 22:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature „Weterynarze od dziwnych stworzeń” W nowej, 6-odcinkowej australijskiej serii dokumentalnej „Weterynarze od dziwnych stworzeń” („The Bizarre Pet Vet”), doktor James Haberfield wraz z zespołem weterynarzy leczą najbardziej niezwykłe zwierzęta Australii. Ta utalentowana grupa lekarzy pracuje 24 godziny na dobę, aby ratować najdziwniejsze i najwspanialsze zwierzęta domowe na antypodach. Premiera programu odbędzie się w poniedziałek, 17 stycznia br. o godz. 19:55 w kanale Polsat Viasat Nature.

Polsat Viasat Nature „Weterynarze od dziwnych stworzeń”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zespół weterynarzy i pielęgniarek z gabinetów Unusual Pet Vets działających na terenie Wiktorii, Australii Zachodniej oraz Queensland, leczy każdy rodzaj egzotycznego zwierzęcia - od słodkowodnych krokodyli i gadatliwych papug, przez lotopałanki karłowate, węże, żaby i jaszczurki, aż po niebezpieczne ssaki. Wszystkie te stworzenia są stałymi pacjentami klinik. Wyspecjalizowani lekarze weterynarii muszą opiekować się zwożonymi z okolic dzikimi zwierzętami, jak również zajmować się nagłymi przypadkami i brać udział w wezwaniach do lokalnych ogrodów zoologicznych i oceanariów. W życiu osób zajmujących się dziwnymi stworzeniami nigdy nie jest nudno.

Mieszkający w stanie Wiktoria założyciel klinik Unusual Pet Vets, doktor James Haberfield, uwielbia pracę ze wszystkimi gatunkami zwierząt, ale szczególnie interesuje się gadami. Od ósmego roku życia hoduje jaszczurki i węże. Jego kolekcja gadów, którą prowadzi wraz ze swoim ojcem Chrisem, zawiera ponad sto gatunków węży i jaszczurek. Jako ekspert w dziedzinie medycyny i chirurgii niezwykłych zwierząt, James codziennie ma okazję, by pokazać swoją ogromną wiedzę i zdolności. Przeprowadza między innymi operację pytona dywanowego Darwina czy zabieg na malutkiej zeberce zwyczajnej;  wykonuje endoskopię agamie brodatej czy pingwinowi królewskiemu; pobiera próbki od ambystomy meksykańskiej czy rzekotki nowogwinejskiej i pytona czarnogłowego. Naprawia także zrobiony ze spinacza aparat dla żółwia lub do leczenia królików wykorzystuje stosowane u ludzi narzędzia do przekłuwania uszu. Doktor James zrobi wszystko, by uratować ukochane, niezwykłe zwierzęta swoich klientów.

Pracownikami kliniki w Wiktorii są także: doktor Hamish, jeden z niewielu w Australii specjalistów zajmujących się ptakami; doktor Shane, znany wśród społeczności hodowców gadów jako Gadzi Lekarz; doktor Michelle, jedna z niewielu lekarek w Australii posiadająca „Certyfikat zaawansowanej praktyki weterynaryjnej w medycynie zoologicznej”. Z kolei w lecznicy znajdującej się w stanie Zachodnia Australia pracują: doktor Lucinda, zajmująca się afrykańskimi dzikimi zwierzętami, zwierzętami laboratoryjnymi i mieszkańcami zoo, oraz doktor Kelly, która specjalizuje się w medycynie zwierząt egzotycznych oraz uczy kolejne pokolenie studentów weterynarii. Z kolei w klinice w Queensland można spotkać doktor Catherine, której szczególnym zainteresowaniem są ptaki. Tak wyspecjalizowany zespół weterynarzy z powodzeniem może leczyć wszystkie niezwykłe zwierzaki.

Dla weterynarzy od dziwnych stworzeń nie ma dwóch takich samych zwierząt, a ich właściciele są również rzadkim gatunkiem. Łączy ich miłość do tych wyjątkowych okazów i zaufanie, jakim darzą najlepszy w Australii zespół weterynarzy.

Premiera serii „Weterynarze od dziwnych stworzeń” odbędzie się w poniedziałek, 17 stycznia br. o godzinie 19:55 w kanale Polsat Viasat Nature. Emisja kolejnych odcinków odbywać się będzie w dni powszednie o 19:55 lub 20:00 (więcej tutaj).

„Weterynarze od dziwnych stworzeń” - emisja od poniedziałku do piątku (od 17 stycznia 2022 roku) około godz. 19:55 w kanale Polsat Viasat Nature.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...