reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Weterynarze od dziwnych...” w Polsat Viasat Nature

dodano: 2022-01-15 22:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature „Weterynarze od dziwnych stworzeń” W nowej, 6-odcinkowej australijskiej serii dokumentalnej „Weterynarze od dziwnych stworzeń” („The Bizarre Pet Vet”), doktor James Haberfield wraz z zespołem weterynarzy leczą najbardziej niezwykłe zwierzęta Australii. Ta utalentowana grupa lekarzy pracuje 24 godziny na dobę, aby ratować najdziwniejsze i najwspanialsze zwierzęta domowe na antypodach. Premiera programu odbędzie się w poniedziałek, 17 stycznia br. o godz. 19:55 w kanale Polsat Viasat Nature.

Polsat Viasat Nature „Weterynarze od dziwnych stworzeń”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zespół weterynarzy i pielęgniarek z gabinetów Unusual Pet Vets działających na terenie Wiktorii, Australii Zachodniej oraz Queensland, leczy każdy rodzaj egzotycznego zwierzęcia - od słodkowodnych krokodyli i gadatliwych papug, przez lotopałanki karłowate, węże, żaby i jaszczurki, aż po niebezpieczne ssaki. Wszystkie te stworzenia są stałymi pacjentami klinik. Wyspecjalizowani lekarze weterynarii muszą opiekować się zwożonymi z okolic dzikimi zwierzętami, jak również zajmować się nagłymi przypadkami i brać udział w wezwaniach do lokalnych ogrodów zoologicznych i oceanariów. W życiu osób zajmujących się dziwnymi stworzeniami nigdy nie jest nudno.

Mieszkający w stanie Wiktoria założyciel klinik Unusual Pet Vets, doktor James Haberfield, uwielbia pracę ze wszystkimi gatunkami zwierząt, ale szczególnie interesuje się gadami. Od ósmego roku życia hoduje jaszczurki i węże. Jego kolekcja gadów, którą prowadzi wraz ze swoim ojcem Chrisem, zawiera ponad sto gatunków węży i jaszczurek. Jako ekspert w dziedzinie medycyny i chirurgii niezwykłych zwierząt, James codziennie ma okazję, by pokazać swoją ogromną wiedzę i zdolności. Przeprowadza między innymi operację pytona dywanowego Darwina czy zabieg na malutkiej zeberce zwyczajnej;  wykonuje endoskopię agamie brodatej czy pingwinowi królewskiemu; pobiera próbki od ambystomy meksykańskiej czy rzekotki nowogwinejskiej i pytona czarnogłowego. Naprawia także zrobiony ze spinacza aparat dla żółwia lub do leczenia królików wykorzystuje stosowane u ludzi narzędzia do przekłuwania uszu. Doktor James zrobi wszystko, by uratować ukochane, niezwykłe zwierzęta swoich klientów.

Pracownikami kliniki w Wiktorii są także: doktor Hamish, jeden z niewielu w Australii specjalistów zajmujących się ptakami; doktor Shane, znany wśród społeczności hodowców gadów jako Gadzi Lekarz; doktor Michelle, jedna z niewielu lekarek w Australii posiadająca „Certyfikat zaawansowanej praktyki weterynaryjnej w medycynie zoologicznej”. Z kolei w lecznicy znajdującej się w stanie Zachodnia Australia pracują: doktor Lucinda, zajmująca się afrykańskimi dzikimi zwierzętami, zwierzętami laboratoryjnymi i mieszkańcami zoo, oraz doktor Kelly, która specjalizuje się w medycynie zwierząt egzotycznych oraz uczy kolejne pokolenie studentów weterynarii. Z kolei w klinice w Queensland można spotkać doktor Catherine, której szczególnym zainteresowaniem są ptaki. Tak wyspecjalizowany zespół weterynarzy z powodzeniem może leczyć wszystkie niezwykłe zwierzaki.

Dla weterynarzy od dziwnych stworzeń nie ma dwóch takich samych zwierząt, a ich właściciele są również rzadkim gatunkiem. Łączy ich miłość do tych wyjątkowych okazów i zaufanie, jakim darzą najlepszy w Australii zespół weterynarzy.

Premiera serii „Weterynarze od dziwnych stworzeń” odbędzie się w poniedziałek, 17 stycznia br. o godzinie 19:55 w kanale Polsat Viasat Nature. Emisja kolejnych odcinków odbywać się będzie w dni powszednie o 19:55 lub 20:00 (więcej tutaj).

„Weterynarze od dziwnych stworzeń” - emisja od poniedziałku do piątku (od 17 stycznia 2022 roku) około godz. 19:55 w kanale Polsat Viasat Nature.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...