reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja aresztuje hakerów za ransomware REvil

dodano: 2022-01-17 12:58 | aktualizacja: 2022-01-17 14:03
autor: HP | źródło: RBC

Revil ransomware haker europol 360px Na prośbę Stanów Zjednoczonych rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) aresztowała ostatnio wszystkich 14 hakerów stojących za grupą ransomware REvil. Potwierdzono ​​całkowite zamknięcie wszystkie operacji bardzo groźnej grupy hakerów.

FSB
FSB haker ransomware Revil 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Funkcjonariusze FSB zatrzymali hakerów jednocześnie w 5 regionach Rosji i znaleźli przy nich prawie 0,5 mld rubli i walutę. Informacje o hakerach przekazali do rosyjskich służb wywiadowczych Amerykanie.

Zamknięcie gangu ransomware REvil nastąpiło po tym, jak w listopadzie zeszłego roku w Polsce aresztowano obywatela Ukrainy za używanie oprogramowania ransomware REvil do atakowania komputerów firmowych i żądania dużych okupów w wysokości około 6 mln dol., które hakerzy przechwytują w celu ujawnienia informacji zaatakowanych firm.

Operację FSB przeprowadzono w obwodach moskiewskim, petersburskim, moskiewskim, leningradzkim i lipieckim. Skonfiskowano ponad 426 mln rubli, w tym w kryptowalutach, 600 tys. dol., 500 tys. euro oraz 20 samochodów premium.

Wśród tych 14 aresztowanych osób znaleziono również lidera grupy, który nie tylko kierował atakami ransomware, ale także kradł pieniądze z kont bankowych obcokrajowców w Rosji.

FSB podała, że członkowie REvil z rosyjskim obywatelstwem nie zostaną deportowani do Stanów Zjednoczonych.

Po zorganizowaniu największej w historii operacji ransomware, grupa REvil stała się najbardziej poszukiwaną grupą hakerów na świecie.

Ich działania dotknęły ponad 1500 firm i przedsiębiorstw na całym świecie, których serwery zostały zhakowane przez tę grupę. Grupa REvil jest odpowiedzialna za wymuszenie okupu 70 mln dol. 

W przeciwieństwie do innych grup, grupa hakerów REvil miała skłonność do bezczelnych ataków i nie wstydziła się rozgłaszać swoich osiągnięć na swoim oficjalnym portalu „Dark Web”. To ich chyba zgubiło, bo zostawiali zbyt wiele śladów.

Oprócz tego, wśród wszystkich ofiar, na liście tej grupy znajdował się również Apple, który pokazał w Internecie kilka planów hakerskich ataków dotyczących nowych produktów, takich jak nowy iMac i nowy MacBook Pro. 

Co więcej, aby uczynić grupę najbardziej pożądaną na świecie, rząd Stanów Zjednoczonych również odegrał istotną rolę, oferując nagrody w wysokości do 10 mln dol. za informacje o REvil.
 

Źródło: www.rbc.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...