reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

VOD.pl: telewizja na żywo i agregacja treści platform OTT

dodano: 2022-01-19 14:03 | aktualizacja: 2022-01-19 20:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Redge Media/Ringier Axel Springer Polska/satkurier.pl

VOD.pl telewizja na żywo VOD.pl staje się platformą agregującą treści wideo online. Dzięki najnowszej funkcji ta usługa TVOD należąca do Ringier Axel Springer Polska oferuje konsumentom dodatkowo przewodnik po treściach rozproszonych w różnych serwisach streamingowych. Funkcja agregacji jest obsługiwana przez platformę OTT Redge Media, która dostarcza metadane z różnych źródeł. Drugą nowością w VOD.pl jest telewizja na żywo. W jakiej cenie?

VOD.pl
VOD.pl telewizja na żywo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Platforma VOD.pl udostępniła przewodnik pokazujący, jakie treści są oferowane przez innych dostawców OTT. Po kliknięciu w „Co obejrzeć” mamy możliwość zapoznania się z ofertą następujących platform: Player.pl, Onet Video, HBO GO, Netflix, Polsat Box Go, Filmbox+ i Amazon Prime Video.

W przyszłości przewodnik „Co obejrzeć” ma zostać wzbogacony o silnik rekomendacji, artykuły redakcyjne i funkcje społecznościowe.
 

- Przewodnik VOD.pl powstał na platformie technologicznej Redge Media jako rozwinięcie usługi video. Wobec mnogości i różnorodności serwisów VOD rola agregatorów treści staje się szczególnie ważna. Nasza platforma technologiczna wspiera taką rolę i jej scenariusze biznesowe. Rozwiązania, które budujemy w oparciu o AI pomagają użytkownikowi dotrzeć do najbardziej wartościowych i dopasowanych do niego treści - komentuje Przemysław Frasunek, członek zarządu, Redge Technologies.

- Ze względu na coraz większą liczbę serwisów dostarczających treści VOD, użytkownik coraz więcej czasu poświęca na szukanie materiału do obejrzenia niż na zrelaksowanie się podczas seansu. Celem „Co obejrzeć”, nowej funkcji serwisu VOD.pl, jest stworzenie przestrzeni, dzięki której każdy znajdzie atrakcyjną propozycję dla siebie bez konieczności przełączania się pomiędzy platformami. Dążymy do tego, żeby sekcja „Co obejrzeć” była pierwszym miejscem, do którego udaje się użytkownik szukający planów na filmowy wieczór - mówi Piotr Ślubowski, dyrektor segmentu VOD, Ringier Axel Springer Polska.

Oprócz tej nowej funkcji, VOD.pl wdrożył telewizję na żywo z funkcją catch up do 7 dni wstecz oraz EPG (przewodnikiem po programach). Użytkownicy mają dostęp do 20 kanałów: Stopklatka, History, History2, Crime+Investigation Polsat, Epic Drama, AMC, Kino Polska, Dizi, Zoom TV, BBC Earth, BBC Brit, BBC First, BBC Lifestyle, Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore, CBeebies, GameToon, Polsat JimJam i Da Vinci. Dostęp do usługi z telewizją na żywo tylko w przeglądarkach internetowych (brak w aplikacjach mobilnych oraz smart TV), choć jak zapowiada Ringier Axel Springer Polska, w przyszłości planowane jest wprowadzenie powyższej funkcji również w aplikacjach mobilnych i smart TV.

Pakiety TV w VOD.pl:
  • Zestaw Standardowy (20 kanałów) - 9,99 zł za 30 dni;
  • Zestaw Powiększony (20 kanałów) - 16,99 zł za 60 dni;
  • Zestaw Multimedialny (20 kanałów + kod promocyjny na film lub odcinek serialu dostępny w VOD.pl) - 14,99 zł za 30 dni.

VOD.pl to nie pierwsza usługa w Polsce agregująca treści VOD. W 2016 roku wystartował już Vodcom.pl, ale najpopularniejszą aktualnie platformą tego typu jest Upflix.pl, który na bieżąco śledzi zmiany w ofercie takich platform VOD w Polsce, jak: Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video, Chili, Cineman, Polsat Box Go, Rakuten, iTunes, Player, VOD.pl, TVP VOD, Apple TV+, Play Now, Canal+, CDA Premium, Ninateka, E-Kino Pod Baranami, MOJEeKINO, Nowe Horyzonty, Pięć Smaków, VOD.MDAG.PL, Katoflix, Outfilm, Viaplay, Loomi, 35mm.online.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 390 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...