reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Jak zostałem gangsterem. Historia...” w Polsacie

dodano: 2022-01-24 01:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Agora Next Film Polsat „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” W nocy z wtorku na środę, z 25 na 26 stycznia br. o godz. 0:05 w telewizji Polsat wyemitowany zostanie premierowo polski film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. Producentem filmu jest Open Mind Production, koproducentami są Next Film, Moderator Inwestycje, Feniks Projekt, Oak Hotels, MBC Trans oraz firmy z Grupy Polsat Plus, takie jak Telewizja Polsat, Cyfrowy Polsat i Polkomtel, a dystrybutorem jest Next Film (Agora). Film powstał na kanwie historii przedstawionej w książce „Jak zostałem gangsterem” wydanej nakładem Wydawnictwa Agora.

Agora Next Film Polsat „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film gangsterski. Jak zapowiada nadawca, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to opowieść o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje mogło okazać się tragiczne w skutkach. W życiu głównego bohatera liczą się tylko dwie osoby - najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc.

Akcja filmu rozpoczyna się w latach 70. ubiegłego wieku. Już wtedy młody Bohater (w tej roli Marcin Kowalczyk) wie, że adrenalina smakuje lepiej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację  przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią - czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.

- „Jak zostałem gangsterem” to ballada gangsterska okraszona sporą ilością humoru, opowiadana z perspektywy człowieka, który na przełomie XX i XXI wieku zajmował się bandytką w Polsce. To pełna zwrotów akcji historia o dochodzeniu do władzy i wielkich pieniędzy w świecie, gdzie charakter i siła znaczą nie mniej niż lojalność i przyjaźń. Tworząc własną grupę przestępczą można wiele zyskać i bardzo wiele stracić

- mówi Marcin Kowalczyk, odtwórca głównej roli w filmie „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”.

- Lubię filmy, w których kamera idzie za bohaterem, filmy o emocjach, zwłaszcza tytuły, które opowiadają o męskich emocjach. Przy okazji premiery „Underdoga” podkreślaliśmy, że ten film nie jest o MMA, tylko o miłości i przyjaźni ludzi, którzy na co dzień zajmują się MMA. Podobnie jest z filmem „Jak zostałem gangsterem...”, to opowieść o miłości i przyjaźni ludzi, którzy są gangsterami, robią złe i okrutne rzeczy - mówi Maciej Kawulski, reżyser filmu „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. - To film dla wszystkich, którzy chcą cofnąć się w czasie, do Polski z lat transformacji i zobaczyć, jak ten amerykański sen o byciu gangsterem, o władzy i wielkich pieniądzach wyglądał tutaj - dodaje.


„Jak zostałem gangsterem” to oparty na faktach, drugi film reżysera „Underdoga” - Macieja Kawulskiego (i producenta „365 dni”). W postać pierwszoplanową wciela się Marcin Kowalczyk („Jesteś Bogiem” i „Hardkor Disco”). Partnerują mu: Tomasz Włosok, który gra najbliższego przyjaciela - Waldena, oraz Natalia Szroeder w roli Magdaleny, ukochanej głównego bohatera. Dla wokalistki jest to debiut na dużym ekranie (więcej tutaj). W pozostałych rolach występują: Natalia Siwiec, Anna Krotoska, Barbara Liberek, Justyna Janowska, Anna Karczmarczyk, Wioletta Kopańska, Barbara Majewska-Żuromska, Magdalena Celmer, Monika Kępka, Kinga Krasuska-Szopa, Aleksandra Hryń, Kamila Urzędowska, Kinga Jasik, Zofia Szulakowska, Jolanta Juszkiewicz-Lenartowicz, Nikola Lach, Ludmiła Wojdak, Agnieszka Orzechowska, Ewelina Starejki, Barbara Himkowska, Bożena Rudnik, Łukasz Dąbrowski, Łukasz Drewniak, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz.

„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to film, który powstał w koprodukcji firm Next Film, Telewizja Polsat, Cyfrowy Polsat, Polkomtel, Moderator Inwestycje, Phoenix Productions, Rafal Biernacik i Sebastian Kwiatkowski (więcej tutaj).

Dodajmy, iż film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” pojawił się w kinach w piątek, 3 stycznia 2020 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Marcin Kowalczyk i Natalia Szroeder na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, foto: Agora
Marcin Kowalczyk i Natalia Szroeder na plakacie promującym kinową emisję filmu „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, foto: Agora
Natalia Szroeder w filmie „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, foto: Paweł Jaszczuk
Natalia Szroeder w filmie „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, foto: Paweł Jaszczuk


„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” - emisja w nocy z wtorku na środę, z 25 na 26 stycznia 2022 roku o godz. 0:05 w telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...