reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Korona królów” 4 wkrótce w TVP1

dodano: 2022-01-26 04:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Korona królów” Trwają zdjęcia do 4. sezonu polskiego serialu „Korona królów”. Nowa seria ma być zatytułowana „Korona królów. Jagiellonowie” i będzie liczyła 125 odcinków. Wystąpią Milena Staszuk, Agnieszka Wagner, Dagmara Bryzek, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz i Sebastian Skoczeń. Na razie nie wiadomo, kiedy nowy sezon pojawi się premierowo w kanale TVP1. Wcześniejsze serie tej produkcji mogą obecnie oglądać widzowie stacji TVP Polonia, TVP Wilno, TVP Seriale i Biełsat TV (Belsat TV).

TVP1 TVP 1 Jedynka „Korona królów”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Polska rozpoczęła zdjęcia do kontynuacji serialu historycznego „Korona królów”, pod tytułem „Korona królów. Jagiellonowie”. W rolę króla Władysława Jagiełły wcieli się Sebastian Skoczeń, a Annę Cylejską zagra Milena Staszuk. Reżyserem serii jest Krzysztof Łukaszewicz.

Jak zapowiada nadawca, akcja serialu „Korona królów. Jagiellonowie” rozpoczyna się w roku 1399 i wprowadza widzów w pełne zwrotów akcji lata dynastii Jagiellonów. Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie. Po śmierci Konrada von Jungingena wielkim mistrzem zostaje jego żądny krwi brat Ulryk. Jagiełło zdaje sobie sprawę, że pokój z Krzyżakami jest kruchy, wie także, że wojna jest nieunikniona i tylko ona oddali raz na zawsze krzyżackie zagrożenie. 15 lipca 1410 roku dwie wielkie armie stają na wzgórzu Grunwaldu - rozpoczyna się walka na śmierć i życie. Zwycięstwo nad Krzyżakami wzmacnia pozycję Jagiełły w Europie.

Jak zapewnia nadawca, „Korona królów. Jagiellonowie” to produkowany z rozmachem serial Telewizji Polskiej. Emocji dostarczy widzom m.in. pokazana widowiskowo bitwa pod Grunwaldem. W tle wielkich wydarzeń i małżeńskich perypetii władcy rozgrywać się będzie życie drugoplanowych bohaterów. W serialu nie zabraknie akcji szpiegowskich, intryg dam dworu, procesów o czary, wątków dramatycznych czy komediowych. 

Reżyserem tej serii jest Krzysztof Łukaszewicz, twórca takich filmów jak „Karbala” czy „Lincz”. Producentem ze strony Agencji Kreacji Filmu i Serialu TVP jest Jolanta Filipowicz („Ludzie i bogowie”). W rolę króla Władysława Jagiełły wcieli się Sebastian Skoczeń, w roli Anny Cylejskiej widzowie zobaczą Milenę Staszuk. W obsadzie serialu  znaleźli się również m.in.: Agnieszka Wagner, Dagmara Bryzek, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus oraz Filip Gurłacz.

Zdjęcia realizowane są w halach filmowych, jak również w oryginalnych, historycznych wnętrzach polskich zamków, między innymi w Malborku, Kwidzyniu, Lidzbarku Warmińskim i Lublinie, oraz kościołów, w tym w Bazylice w Pelplinie, Opactwie Cystersów w Wąchocku, kościele w Inowłodzu. Sceny plenerowe zostaną zrealizowane na terenie parków narodowych i puszcz, między innymi w Puszczy Kampinoskiej, w lasach Nadleśnictwa w Celestynowie, w Drewnicy. Zdjęcia ruszyły w poniedziałek, 17 stycznia i zakończą się w grudniu br. Serial będzie miał 125 odcinków (więcej tutaj).
 
Sebastian Skoczeń w serialu „Korona królów. Jagiellonowie”, foto: Anna Gostkowska
Sebastian Skoczeń w serialu „Korona królów. Jagiellonowie”, foto: Anna Gostkowska
Mateusz Król, Wojciech Żołądkowicz, Marcin Rogacewicz i Krzysztof Wrona w serialu „Korona królów”, foto: TVP
Mateusz Król, Wojciech Żołądkowicz, Marcin Rogacewicz i Krzysztof Wrona w serialu „Korona królów”, foto: TVP
Sławomir Orzechowski, Agata Konarska i Przemysław Babiarz podczas prezentacji serialu „Korona królów”, foto: TVP
Sławomir Orzechowski, Agata Konarska i Przemysław Babiarz podczas prezentacji serialu „Korona królów”, foto: TVP


„Korona królów” - sezon 4., premiera wkrótce w TVP1. Wcześniejsze odcinki tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie kanałów TVP Polonia, TVP Wilno, TVP Seriale i Biełsat TV (Belsat TV).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...