reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Korona królów” 4 wkrótce w TVP1

dodano: 2022-01-26 04:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Korona królów” Trwają zdjęcia do 4. sezonu polskiego serialu „Korona królów”. Nowa seria ma być zatytułowana „Korona królów. Jagiellonowie” i będzie liczyła 125 odcinków. Wystąpią Milena Staszuk, Agnieszka Wagner, Dagmara Bryzek, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz i Sebastian Skoczeń. Na razie nie wiadomo, kiedy nowy sezon pojawi się premierowo w kanale TVP1. Wcześniejsze serie tej produkcji mogą obecnie oglądać widzowie stacji TVP Polonia, TVP Wilno, TVP Seriale i Biełsat TV (Belsat TV).

TVP1 TVP 1 Jedynka „Korona królów”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Polska rozpoczęła zdjęcia do kontynuacji serialu historycznego „Korona królów”, pod tytułem „Korona królów. Jagiellonowie”. W rolę króla Władysława Jagiełły wcieli się Sebastian Skoczeń, a Annę Cylejską zagra Milena Staszuk. Reżyserem serii jest Krzysztof Łukaszewicz.

Jak zapowiada nadawca, akcja serialu „Korona królów. Jagiellonowie” rozpoczyna się w roku 1399 i wprowadza widzów w pełne zwrotów akcji lata dynastii Jagiellonów. Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie. Po śmierci Konrada von Jungingena wielkim mistrzem zostaje jego żądny krwi brat Ulryk. Jagiełło zdaje sobie sprawę, że pokój z Krzyżakami jest kruchy, wie także, że wojna jest nieunikniona i tylko ona oddali raz na zawsze krzyżackie zagrożenie. 15 lipca 1410 roku dwie wielkie armie stają na wzgórzu Grunwaldu - rozpoczyna się walka na śmierć i życie. Zwycięstwo nad Krzyżakami wzmacnia pozycję Jagiełły w Europie.

Jak zapewnia nadawca, „Korona królów. Jagiellonowie” to produkowany z rozmachem serial Telewizji Polskiej. Emocji dostarczy widzom m.in. pokazana widowiskowo bitwa pod Grunwaldem. W tle wielkich wydarzeń i małżeńskich perypetii władcy rozgrywać się będzie życie drugoplanowych bohaterów. W serialu nie zabraknie akcji szpiegowskich, intryg dam dworu, procesów o czary, wątków dramatycznych czy komediowych. 

Reżyserem tej serii jest Krzysztof Łukaszewicz, twórca takich filmów jak „Karbala” czy „Lincz”. Producentem ze strony Agencji Kreacji Filmu i Serialu TVP jest Jolanta Filipowicz („Ludzie i bogowie”). W rolę króla Władysława Jagiełły wcieli się Sebastian Skoczeń, w roli Anny Cylejskiej widzowie zobaczą Milenę Staszuk. W obsadzie serialu  znaleźli się również m.in.: Agnieszka Wagner, Dagmara Bryzek, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus oraz Filip Gurłacz.

Zdjęcia realizowane są w halach filmowych, jak również w oryginalnych, historycznych wnętrzach polskich zamków, między innymi w Malborku, Kwidzyniu, Lidzbarku Warmińskim i Lublinie, oraz kościołów, w tym w Bazylice w Pelplinie, Opactwie Cystersów w Wąchocku, kościele w Inowłodzu. Sceny plenerowe zostaną zrealizowane na terenie parków narodowych i puszcz, między innymi w Puszczy Kampinoskiej, w lasach Nadleśnictwa w Celestynowie, w Drewnicy. Zdjęcia ruszyły w poniedziałek, 17 stycznia i zakończą się w grudniu br. Serial będzie miał 125 odcinków (więcej tutaj).
 
Sebastian Skoczeń w serialu „Korona królów. Jagiellonowie”, foto: Anna Gostkowska
Sebastian Skoczeń w serialu „Korona królów. Jagiellonowie”, foto: Anna Gostkowska
Mateusz Król, Wojciech Żołądkowicz, Marcin Rogacewicz i Krzysztof Wrona w serialu „Korona królów”, foto: TVP
Mateusz Król, Wojciech Żołądkowicz, Marcin Rogacewicz i Krzysztof Wrona w serialu „Korona królów”, foto: TVP
Sławomir Orzechowski, Agata Konarska i Przemysław Babiarz podczas prezentacji serialu „Korona królów”, foto: TVP
Sławomir Orzechowski, Agata Konarska i Przemysław Babiarz podczas prezentacji serialu „Korona królów”, foto: TVP


„Korona królów” - sezon 4., premiera wkrótce w TVP1. Wcześniejsze odcinki tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie kanałów TVP Polonia, TVP Wilno, TVP Seriale i Biełsat TV (Belsat TV).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...