reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

History i History2 o ofiarach Holokaustu

dodano: 2022-01-26 12:20 | aktualizacja: 2022-01-26 13:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Dzień pamieci o ofiarach holocaustu 2022 history 360px W czwartek, 27 stycznia br. obchodzony będzie Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Z tej okazji specjalne programy pokażą kanały z portfolio firmy A+E Networks - stacje History i History2 wyemitują produkcję „Auschwitz: Podróż do piekła”, natomiast kanał History2 pokaże program „Anne Frank: tragiczna historia”.

History
Dzień holocaustu 2022 History history2 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na 27 stycznia przypada rocznica wyzwolenia przez Armię Czerwoną w 1945 roku niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) uchwaliło ten dzień Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu, chcąc oddać cześć więźniom obozów koncentracyjnych pochodzenia żydowskiego, których Niemcy masowo mordowali podczas II wojny światowej. - Każdego roku w telewizji History obchodzimy ten dzień, prezentując historie osób, które przetrwały piekło, pokazujemy tryby niemieckiej machiny śmierci i oddajemy się refleksji nad tragedią milionów jej ofiar - zapowiada nadawca.

Programy poświęcone tematyce Holokaustu będą emitowane w dwóch kanałach z portfolio firmy A+E Networks - w History oraz History2. W tym roku widzowie poznają dokładną historię obozu w Auschwitz - jak się rozwijał w coraz bardziej makabryczną fabrykę śmierci. Drugą propozycją jest doceniony „Oscarem” dokument poświęcony jednej z najsłynniejszych twarzy Holokaustu - Annie Frank. Oba programy przedstawiają materiały archiwalne, niekiedy niepublikowane nigdzie wcześniej, które wzbogacone są o wypowiedzi ekspertów.

- Wierzymy, że prezentowanie treści poświęconych zjawisku Holokaustu nie tylko wzbogaca wiedzę widzów, ale przede wszystkim buduje społeczną wrażliwość, która nie pozwoli, by wojenne piekło kiedykolwiek powróciło - informuje nadawca.​


Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu w kanałach History i History2:

„Auschwitz: Podróż do piekła”
emisja: w czwartek, 27 stycznia br. o 16:15 w History i o 22:00 w History2

Jak zapowiada nadawca, „Auschwitz: Podróż do piekła” to wyjątkowy przewodnik po tym budzącym grozę miejscu, Widzowie poznają jego rozległą lokalizację, wysłuchają wypowiedzi ekspertów zajmujących się historią obozu i relacji ocalałych więźniów. Niezwykłe zdjęcia umożliwią dokładne poznanie obozu i tego jak ewoluował z biegiem czasu od ciężkiego obozu pracy do fabryki śmierci. Film ujawni też, jak funkcjonował niemiecki system eksterminacyjny, który do dziś szokuje swoją bezwzględnością i napawa przerażeniem. To budząca trwogę historia i makabryczne miejsce, które musi istnieć jako przestroga dla przyszłych pokoleń (więcej tutaj).

„Anne Frank: tragiczna historia”
emisja: w czwartek, 27 stycznia br. o 23:00 w History2

Nagrodzony „Oscarem” dokument opowiadający historię Anny Frank i jej rodziny. Twórcom udało się stworzyć pierwszy pełnowymiarowy portret śmiałej, niezależnej dziewczynki, która stała się najlepiej znaną ofiarą Holokaustu na świecie. W filmie wykorzystano wcześniej niepublikowane materiały archiwalne i współczesne wywiady.

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu - emisja w czwartek, 27 stycznia 2022 roku w kanałach History i History2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...