reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Instalacja anten TV na obiekcie RTCN Łódź / Zygry [wideo]

dodano: 2022-01-26 13:49
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Emitel/satkurier.pl

RTCN Łódź / Zygry Emitel Emitel zamieścił na swoim kanale na YouTubie relację wideo z instalacji anten telewizyjnych na obiekcie RTCN Łodź / Zygry, w ramach projektu refarmingu pasma 700 MHz. - Nasi inżynierowie pracowali na wysokości ~360 m. To jedno z najtrudniejszych zadań w ramach projektu refarmingu - poinformował na Twitterze Andrzej J. Kozłowski, prezes zarządu Emitel S.A.

RTCN Łódź / Zygry, źródło: Emitel
RTCN Łódź / Zygry Emitel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Refarming to proces związany z koniecznością zwolnienia pasma 700 MHz używanego do tej pory przez naziemną telewizję cyfrową oraz reorganizacja multipleksów, na których dostępne są kanały telewizji naziemnej. W związku z tymi działaniami w 2022 roku zmieni się standard nadawania telewizji naziemnej. Obecny DVB-T/MPEG-4 zostanie zastąpiony nowszym i bardziej efektywnym standardem DVB-T2/HEVC. Oznacza to lepszą jakość obrazu i więcej programów. Te zmiany są wynikiem decyzji Komisji Europejskiej - część pasma obecnie wykorzystywanego przez naziemną telewizję cyfrową (NTC) zostanie przeznaczona na rozwój telefonii komórkowej w standardzie 5G.
 
Źródło: refarming.pl
 
Maszt obiektu RTCN Łódź / Zygry ma wysokość 364 m. Długość anteny wynosi 19 m, a masa okablowania 2700 kg. W zasięgu sygnału TV są 2 mln ludzi.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...