Puchar Francji: 1/8 finału w kanałach Polsat Sport

dodano: 2022-01-19 11:30 | aktualizacja: 2022-01-27 13:48
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl/polsatsport.pl

Puchar Francji Coupe de France W meczu 1/16 finału Pucharu Francji RC Lens pokonało LOSC Lille. (2:2, 4:3 k.) po serii rzutów karnych. W barwach gospodarzy przez 63 minuty grał reprezentant Polski - Przemysław Frankowski. Z kolei Paris Saint-Germain wyeliminowało czwartoligowe Vannes, wygrywając 4:0. Bohaterem spotkania okazał się Kylian Mbappé, który skompletował hat-tricka. Transmisje z 6 spośród 8 meczów Coupe de France w kanałach sportowych Polsatu.

fff.fr
Puchar Francji Coupe de France Polsat Sport fff.fr

Olympique Marsylia wyeliminował ekipę US Chauvigny w 1/16 finału Pucharu Francji. Drużyna z Ligue 1 triumfowała 3:0, a wynik meczu w efektownym stylu otworzył Arkadiusz Milik. Występujący na co dzień na piątym poziomie rozgrywkowym byli skazywani na porażkę, jednak przez 30 minut dzielnie się bronili. W końcu goście zdołali jednak otworzyć wynik meczu za sprawą trafienia Milika. Napastnik reprezentacji Polski efektownym strzałem z powietrza wykorzystał dośrodkowanie Luana Peresa i Marsylia prowadziła 1:0. Jak się okazało, do przerwy faworyci wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Gola na 2:0 jeszcze w pierwszej połowie strzelił Cengiz Under, który wykorzystał dogranie innego piłkarza Romy - Gersona.

W drugiej części gry przewaga Marsylii była ogromna, jednak podopieczni Jorge Sampaoliego, z racji kiepskiej skuteczności, długo nie zdołali podwyższyć prowadzenia. Sztuka ta udała im się dopiero w 80. minucie za sprawą trafienia Amine Harita i OM awansowało do kolejnej rundy pucharu Francji dzięki wygranej 3:0. Milik na murawie przebywał przez cały mecz.

AS Monaco z Radosławem Majeckim na bramce również awansowało do kolejnej rundy Pucharu Francji. Pokonało Quevilly 3:1.

Z rozgrywkami pożegnał się RC Strasbourg, w barwach którego wystąpił Karol Fila.

Ćwierćfinały Pucharu Francji odbędą się 8 i 9 lutego, półfinały 1 i 2 marca, a wielki finał jest zaplanowany na 8 maja br.