reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Więzienia i ogień w lutym w History

dodano: 2022-01-27 23:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks/satkurier.pl

History W lutym br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Wykute w ogniu” (sezon 8.), „Starożytni kosmici” (sezon 13.) i „Morgan Freeman: wielkie ucieczki”.

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w lutym br. w kanale History na widzów czekać będą najbardziej spektakularne ucieczki z więzienia w historii. Stacja History zaprezentuje swój nowy program: „Morgan Freeman: wielkie ucieczki”, którego prowadzącym jest legendarny zdobywca „Oscara”. Oprócz tego nadawca zaprezentuje nowe odcinki takich produkcji jak „Starożytni kosmici” (sezon 13.) oraz „Wykute w ogniu” (sezon 8.).

Luty 2022 roku w ofercie kanału History:

„Wykute w ogniu” 8 („Forged in Fire” 8)
emisja: w czwartki (od 3 lutego br.) o 21:00

W tym oryginalnym turnieju zrealizowanym specjalnie dla kanału History rywalizują ze sobą amerykańscy wytwórcy broni białej, którzy potrafią stworzyć wszystko, od toporów wojennych wikingów, przez samurajskie miecze, po indiańskie sztylety. W każdym odcinku startuje czterech nowych zawodników, którzy walczą o nagrodę główną w wysokości 10 tysięcy dolarów. Jak zapowiada nadawca, „Wykute w ogniu” to rzemiosło, legenda i pasja połączone ze sprytem, zaradnością i pomysłowością. Zawodnicy wykonują kilka zadań, w których mają do dyspozycji zestaw narzędzi z garażu i które polegają na stworzeniu poszczególnych elementów wybranej broni prezentowanej w ekscytującym finale. Rezultaty ocenia grono ekspertów, a oglądając zażarty wyścig z czasem, przy okazji, widzowie dowiadują się sporo o historii różnych rodzajów broni (więcej tutaj).

„Starożytni kosmici” 13 („Ancient Aliens” 13)
emisja: we wtorki (od 8 lutego br.) o 20:00

Od staroegipskiego symbolu do szesnastowiecznej szwajcarskiej ilustracji i współczesnych nagrań, zarejestrowanych przez samoloty wojskowe - wydaje się, że jest dość dowodów, by stwierdzić, że statki obcych nie tylko istnieją, lecz także przylatują na Ziemię od tysięcy lat. Twórcy serii przywołują relacje opisujące różne rodzaje UFO (Unidentified Flying Object). Dzięki nowoczesnej technologii być może wkrótce odkryjemy, że niezidentyfikowanych obiektów latających jest daleko więcej, niż przypuszczaliśmy, i że to nie obcy są w naszej przestrzeni powietrznej, ale my w ich. Program „Starożytni kosmici” powstał we współpracy z Erichem von Dänikenem, autorem i popularyzatorem koncepcji, zakładającej wpływ obcych na życie ludzi w czasach przedhistorycznych. Twórcy cyklu podróżują po całym świecie w poszukiwaniu dowodów na ingerencje kosmitów w historię naszej cywilizacji (więcej tutaj).

„Morgan Freeman: wielkie ucieczki” („Great Escapes With Morgan Freeman”)
emisja: w poniedziałki (od 28 lutego br.) o 21:00

„Morgan Freeman: wielkie ucieczki” to ośmioczęściowy program telewizji History, którego gospodarzem i producentem wykonawczym jest Morgan Freeman. Nagrodzony „Oscarem” aktor i producent wystąpił w setkach filmów i programów telewizyjnych. Jedną z jego ról była postać Reda w filmie „Skazani na Shawshank”, nakręconym na podstawie opowiadania Stephena Kinga, który opowiada o wyczynach i próbie ucieczki więźniów z fikcyjnego więzienia stanowego Shawshank (więcej tutaj). W programie „Morgan Freeman: wielkie ucieczki” Morgan Freeman przyjrzy się prawdziwym ucieczkom z więzienia, które wstrząsnęły opinią publiczną. Słynne ucieczki z twierdz w Alcatraz, Dannemora, więzienia stanowego Pittsburgh i innych miejsc są w programie odtwarzane w scenach z aktorami, a następnie przeplatane z wywiadami z więźniami, ich rodzinami, współwięźniami oraz strażnikami i pracownikami więziennymi, którzy próbowali zatrzymać uciekinierów. Seria wykorzystuje także nową technologię oprogramowania o nazwie Unreal Engine, która pozwala z niezwykłą dokładnością odtworzyć wnętrza więzienia.
 
Morgan Freeman w programie „Morgan Freeman: wielkie ucieczki”, foto: A+E Networks
Morgan Freeman w programie „Morgan Freeman: wielkie ucieczki”, foto: A+E Networks
Giorgio A. Tsoukalos w programie „Starożytni kosmici”, foto: A+E Networks
Giorgio A. Tsoukalos w programie „Starożytni kosmici”, foto: A+E Networks
Giorgio A. Tsoukalos w programie „Starożytni kosmici”, foto: A+E Networks
Giorgio A. Tsoukalos w programie „Starożytni kosmici”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...