reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Pozłacany wiek” w HBO, HBO2 i HBO3 [wideo]

dodano: 2022-01-26 01:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: HBO/satkurier.pl

HBO „Pozłacany wiek” W nocy z poniedziałku na wtorek, z 24 na 25 stycznia br. w kanale HBO, a w kolejnych dniach w stacjach HBO2 i HBO3, wyemitowany został premierowo 1. odcinek amerykańskiego serialu „Pozłacany wiek” („The Gilded Age”), koprodukcji HBO i Universal Television, oddziału Universal Studio Group. Serial według scenariusza Juliana Fellowesa i Sonję Warfield liczy 9 odcinków i opowiada o amerykańskim czasie wielkich fortun - tych zdobytych i utraconych. Występują Carrie Coon, Denée Benton, Louisa Jacobson, Taissa Farmiga, Cynthia Nixon, Christine Baranski, Blake Ritson, Simon Jones, Harry Richardson, Thomas Cocquerel, Jack Gilpin i Morgan Spector. Serial jest także dostępny w serwisie VOD HBO GO.

HBO „Pozłacany wiek”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Amerykański pozłacany wiek był okresem ogromnych przemian gospodarczych i idących za nimi konfliktów, tworzących się między tymi, którzy woleli stare, sprawdzone podejściem a zwolennikami zupełnie nowych systemów i rozwiązań. To był też czas wielkich fortun - tych zdobytych i utraconych.

Akcja serialu HBO „Pozłacany wiek” rozpoczyna na tle tej transformacji, w 1882 roku, gdy po śmierci ojca młoda Brook (w tej roli Louisa Jacobson) przeprowadza się z rolniczej Pensylwanii do Nowego Jorku, aby tam zamieszkać z bogatymi ciotkami Agnes van Rhijn (Christine Baranski) oraz Adą Brook (Cynthia Nixon). Spędzając czas w towarzystwie Peggy Scott (Denée Benton), początkującej pisarki, która szuka pretekstu, aby zacząć wszystko od nowa, Marian przypadkowo zostaje uwikłana konflikt między jedną z ciotek, dziedziczką starej fortuny, a jej bogatymi sąsiadami - bezwzględnym potentatem kolejowym i jego ambitną żoną - Georgem (Morgan Spector) i Berthą Russellami (Carrie Coon). Czy w świecie stojącym u progu nowoczesności Marian dostosuje się do obowiązujących reguł społecznych, czy będzie jednak szukać swojej własnej drogi?

Twórcą serialu „Pozłacany wiek” jest Julian Fellowes („Downton Abbey”), który pełni obowiązki scenarzysty i producenta wykonawczego. Producentem wykonawczym jest także Gareth Neame. Za reżyserię odpowiadają Michael Engler oraz Salli Richardson-Whitfield pełniący również obowiązki producentów wykonawczych. Producentem wykonawczym jest także David Crockett. Scenarzystką i producentką współwykonawczą jest Sonja Warfield. Serial „Pozłacany wiek” jest koprodukcją HBO oraz Universal Television, oddziału Universal Studio Group.

„Pozłacany wiek” w HBO - zapowiedź:
„Pozłacany wiek” - emisja w nocy z poniedziałku na wtorek (od nocy z 24 na 25 stycznia 2022 roku) o godz. 3:00 w HBO. Serial ten mogą również oglądać widzowie HBO2 i HBO3.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

849 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...