reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Furioza” w serialowej wersji w stacjach Canal+

dodano: 2022-01-28 16:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Kino Świat „Furioza” W sobotę, 19 lutego br. o godz. 21:00 w Canal+ Premium i o godz. 22:00 w Canal+ 1, a w kolejnych dniach w Canal+ Seriale, wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. polskiej produkcji „Furioza”, będącej serialową wersją filmu o tym samym tytule, którego producentem jest Hungry Crocodiles, a dystrybutorem Kino Świat. W obsadzie znaleźli się Weronika Książkiewicz, Paulina Gałązka, Anita Sokołowska, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Anna Biernacik, Magdalena Rembacz, Maria Kuśmierska, Patrycja Soliman, Joanna Niemirska, Kinga Suchan, Magdalena Jadowska, Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Sebastian Stankiewicz, Mateusz Damięcki i Mateusz Banasiuk.

Kino Świat „Furioza”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kinowy film z Weroniką Książkiewicz, Mateuszem Damięckim i Mateuszem Banasiukiem w rozszerzonej wersji. Na zlecenie Canal+ powstał czteroodcinkowy serial, który od piątku, 4 lutego br. będzie dostępny w całości (cztery odcinki) w serwisie VOD Canal+ Online, a w stacjach telewizyjnych Canal+ Premium (w sobotę, 19 lutego br. o godzinie 21:00 i w niedzielę, 20 lutego br. o godzinie 21:30) i Canal+ 1 (w sobotę, 19 lutego br. o godzinie 22:00 i w niedzielę, 20 lutego br. o godzinie 22:30) w sobotę i niedzielę, 19 i 20 lutego br., po dwa odcinki każdego dnia. W kolejnych dniach serial ten pokaże Canal+ Seriale.

Jak zapowiada nadawca, „Furioza” to opowieść wielowątkowa przedstawiająca brutalną codzienność środowiska piłkarskich kibiców, handlarzy narkotyków, układów politycznych i policji próbującej za wszelką siłę rozbić mafijne układy. Wersja serialowa to gratka dla miłośników filmu. W produkcji widzowie zobaczą pogłębione postacie, nowe sceny i wątki. 

Tragiczny wypadek rozdzielił kiedyś losy trójki przyjaciół. Po latach bezkompromisowa policjantka Dzika (w tej roli Weronika Książkiewicz) wraca na Pomorze z zamiarem walki z tamtejszą przestępczością. W wyniku szantażu, Dzika zmusza do współpracy Dawida (Mateusz Banasiuk), swoją dawną miłość. Dawid, który świadomie wybrał zawód lekarza, starał się do tej pory trzymać z daleka od szemranego towarzystwa, w którym ważną rolę odgrywa jego starszy brat. Ostatecznie jednak godzi się zostać wtyczką policji i wnika w struktury kibiców. Największą podejrzliwość wobec nowego członka gangu przejawia Golden (Mateusz Damięcki) - przyjaciel Dawida z lat młodzieńczych.

Reżyserem jest Cyprian T. Olencki, autorami scenariusza są Cyprian T. Olencki i Tomasz Klimala, a zdjęć Klaudiusz Dwulit. W obsadzie znaleźli się Weronika Książkiewicz, Paulina Gałązka, Anita Sokołowska, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Anna Biernacik, Magdalena Rembacz, Maria Kuśmierska, Patrycja Soliman, Joanna Niemirska, Kinga Suchan, Magdalena Jadowska, Janusz Chabior, Konrad Eleryk, Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Sebastian Stankiewicz, Mateusz Damięcki i Mateusz Banasiuk.

Akcja serialu rozwija się w zawrotnym tempie. Bez cenzury, bez lukru - przestępczy świat przedstawiony jest w sposób autentyczny, nieszczędzący widzowi brutalnych detali. Pieniądze, miłość, polityka, zdrada, zemsta, honor mieszają się bezustannie zapewniając niesłabnące emocje od początku do samego, zaskakującego końca.

Mateusz Damięcki do roli Goldena przygotowywał się od 2018 roku.

- „Furioza” bardzo wiele mnie nauczyła. Na plan przyjeżdżałem o piątej rano, charakteryzacja trwała dwie godziny. A ja byłem szczęśliwy jak nigdy. Ładowałem się rolą Goldena z każdą minutą spędzoną przed lustrem, kiedy na moim ciele pojawiał się kolejny tatuaż, kolejna blizna. To było wspaniałe uczucie, jakby moje akumulatory ktoś podłączył do prądu

- wspomina aktor, który wcielając się w rolę pseudokibica przeszedł spektakularną metamorfozę.


Ważną rolę odgrywa w historii również piękny, trójmiejski krajobraz.

Dodajmy, że film „Furioza” pojawił się w kinach w piątek, 22 października 2021 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Weronika Książkiewicz, Mateusz Damięcki i Mateusz Banasiuk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Furioza”, foto: Kino Świat
Weronika Książkiewicz, Mateusz Damięcki i Mateusz Banasiuk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Furioza”, foto: Kino Świat
Weronika Książkiewicz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Furioza”, foto: Kino Świat
Weronika Książkiewicz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Furioza”, foto: Kino Świat


„Furioza” - serial, emisja od soboty, 19 lutego 2022 roku o godz. 21:00 w Canal+ Premium. Serial ten będą mogli również oglądać widzowie Canal+ 1 i Canal+ Seriale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...