reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Restart kanału UATV

dodano: 2022-01-28 20:40 | aktualizacja: 2022-03-02 11:19
autor: RO | źródło: detector.media/uatv.ua

UA TV Wołodymyr Zełenski Ukraiński kanał UATV, skierowany do widzów za granicą, czeka poważna transformacja. Agresywne zachowanie Rosji skłoniło do ponownego uruchomienia kanału. UATV ma prężniej działać w rosyjskiej wersji językowej, a jego obsługą zajmą się redakcje rosyjskojęzyczne, anglojęzyczne i arabskojęzyczne. W najbliższym czasie zostaną ogłoszone szczegóły tych zmian.

uatv.ua
Rosja i Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na antenie UATV już ukazuje się program z udziałem Ołeksija Macuki, pt. "Nienormalne zachowanie Rosji. Analiza sytuacji" (ukr. Ненормальна поведінка Росії. Розбір ситуації). W programie jest rozważana sytuacja eskalacji ze strony Kremla. Pierwszy odcinek dotyczył prawdopodobieństwa rosyjskiej ofensywy, zaangażowania Rosjan w ewentualną wojnę oraz motywacji sojuszników Putina. Do udziału zostali zaproszeni eksperci z Ukrainy i Litwy. Program jest emitowany w języku rosyjskim dla odbiorców w Rosji i regionie.
 

Ze względu na zagrożenie, które obecnie widzimy z Rosji, zdecydowaliśmy się na codzienne studio

- powiedział prezenter Ołeksij Macuka, ukraiński dziennikarz, redaktor naczelny Nowosti Donbassa, serwisu informacyjnego Donbasu.


Na początku listopada 2021 r. Ołeksij Macuka był redaktorem naczelnym państwowego kanału telewizyjnego DOM. Decyzję o swojej rezygnacji ogłosił podczas przemówienia na Donbas Media Forum. Następnie planował pracować nad zwiększeniem obecności ukraińskich projektów medialnych na terytoriach niekontrolowanych.
 
Ukraiński dziennikarz Ołeksij Macuka, redaktor naczelny Nowosti Donbassa, serwisu informacyjnego Donbasu w nowym programie telewizji UATV - „Nienormalne zachowanie Rosji. Analiza sytuacji”


W tym roku Multimedialna Platforma Ukrainy, obsługująca kanały DOM i UATV, otrzymała finansowanie w wysokości 362 mln hrywien. To prawie 3 razy mniej niż w 2021 roku, kiedy zastrzyk z budżetu państwa wynosił 977 mln hrywien.

UA|TV nadaje od 1 października 2015 roku na podstawie połączenia publicznych kanałów UTR i Bank-TV. Misją jest niesienie światu prawdy o wydarzeniach na Ukrainie i to co dzieje się wokół. Kanał jest transmitowany w nieszyfrowanym przekazie satelitarnym (FTA) z Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), częstotliwość 10,930 GHz, pol. H (SR: 30000, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK). Stację mogą oglądać abonenci polskich platform satelitarnych Platforma Canal+ i Polsat Box, a także wszyscy widzowie w Europie posiadający indywidualne zestawy odbiorcze.

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...