reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Cudotwórcy” 3 i kryminały w lutym w Warner TV

dodano: 2022-01-29 12:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

Warner TV Polska W lutym br. kanał Warner TV poleca swoim widzom serial „Cudotwórcy: Szlak oregoński” (sezon 3.), w ramach pasma „Wielkie kino” takie filmy jak „Chłopięcy świat”, „Birdman” i „Big Short”, w ramach pasma „Piątkowe kryminały” takie produkcje jak „Strażnik”, „Tajemnice Los Angeles”, „Nożownik” i „Dzień próby”, a w ramach pasma „Dobry wieczór” takie filmy jak „American Pie”, „Kocha, lubi, szanuje”, „Córka prezydenta” i „Seks w wielkim mieście”.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luty 2022 roku w ofercie kanału Warner TV:

„Wielkie kino”:
emisja: w środy około 20:00
W lutym br. w cyklu „Wielkie kino” pojawi się opowieść o ludzkiej walce z własnymi słabościami, a także o własne dobro. „Chłopięcy świat” (emisja w środę, 2 lutego br. o godzinie 20:15) opowiada o trudnej relacji wykładowcy akademickiego Toby’ego Wolffa z przemocowym ojcem. Film skupia się na perspektywie mężczyzny jako małego chłopca. Produkcja jest ekranizacją książki-pamiętnika autentycznego Tobiasa. Występują m.in. Robert De Niro, Ellen Barkin i młody Leonardo Di Caprio, który w tym samym roku zyskał sławę nominowanym do „Oscara” występem z „Co gryzie Gilberta Grape’a” (więcej tutaj).

„Birdman” (emisja w środę, 16 lutego br. o godzinie 20:10) - produkcja z 2014 roku to jak czytamy w opisie, duży powrót dwóch osobistości kina: reżysera Alejandro Iñárritu, odnawiającego przyjaźń z mainstreamowym kinem, a także Michaela Keatona, którego kariera odżyła dzięki wybitnej dramatycznej roli. Wciela się w zrezygnowanego aktora w średnim wieku, który zyskał sławę jako superbohater i nie jest w stanie odkleić popkulturowej łatki. Choć pozornie zmaga się tylko z tym, jak postrzegają go inni, walczy również ze samym sobą i wewnętrznymi problemami. W pozostałych rolach Edward Norton, Emma Stone i Naomi Watts (więcej tutaj).

Stacja pokaże też film „Big Short” (emisja w środę, 23 lutego br. o godzinie 20:10). Reżyser i scenarzysta Adam McKay od wielu lat skupia się na tworzeniu satyr społecznych. Odpowiada za serial „Sukcesja” czy filmy „Vice” i „Nie patrz w górę”. W „Big Short” przygląda się światkowi finansów: giełdy i banków. Podstawą fabuły stał się kryzys pieniężny z 2007 roku, którego reperkusje odczuły zarówno Stany Zjednoczone Ameryki, jak i Europa. Wszystko to z powodu działań kilku bohaterów, których matactwa wywołały krach na światowym rynku finansowym. Film pokazuje zmagania jednostek z systemem, a także zmagania społeczeństwa z ludzką chciwością. W rolach głównych występują: Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling i Brad Pitt (więcej tutaj).

„Piątkowe kryminały”:
emisja: w piątki (od 4 lutego br.)
Jak zapowiada nadawca, na mapie aktorskich gwiazd Hollywoodu widnieje kilka nazwisk, które od długiego czasu pojawiają się w kryminalnych filmach akcji. Wśród nich znajdują się m.in. Kim Basinger, Michael Douglas, Kiefer Sutherland czy Danzel Washington. Wszystkie te i wiele innych sław występują w produkcjach z „Piątkowych kryminałów” Warner TV. Emitowane w lutym br. filmy to historie o intrygach, które każdy widz może rozwiązywać razem z bohaterami.

„Strażnik” (emisja w piątek, 4 lutego br. o godzinie 20:10) jest przewrotnie opowiedzianą historią o planowanym zamachu na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Michael Douglas, Keifer Sutherland i Eva Longoria wcielają się w agentów służb specjalnych. Agent Garrison (w tej roli Michael Douglas) odkrywa plan zamachu na życie prezydenta i uruchamia śledztwo, które ma odsłonić tożsamość zamachowca. W śledztwie udział biorą również agent Breckinridge (Keifer Sutherland) i agentka Marin (Eva Longoria). Ślady doprowadzają ich do Garrisona. Wtedy rozpoczynają się dwa pościgi z czasem: Garrison musi udowodnić, że jest niewinny, a Breckinridge i Marin spieszą, by złapać potencjalnego zabójcę (więcej tutaj).

Akcja „Tajemnic Los Angeles” (emisja w piątek, 11 lutego br. o godzinie 21:50) dzieje się w latach 50. ubiegłego wieku. Miasto Aniołów w tamtym czasie nie szczędzi wrażeń funkcjonariuszom służb: mieszkańcy Los Angeles są zamieszani w przestępstwa narkotykowe, morderstwa, kradzieże i inne szemrane biznesy. Policjanci, główni bohaterowie produkcji, muszą się natrudzić, aby schwytać przestępców. Kiedy pewnego razu zostają oddelegowani do rozwiązania sprawy zabójstwa w nocnym klubie, dowiadują się jeszcze więcej o mrocznych występkach mieszkańców metropolii (więcej tutaj).

Tytułowy „Nożownik” (emisja w piątek, 18 lutego br. o godzinie 23:00) to bohater, który stracił głowę dla działalności po ciemnej stronie prawa. Wciela się w niego Benicio del Toro. Zanim został zawodowym mordercą, był trenowany przez doświadczonego żołnierza, który nauczył go skutecznie zabijać. W tę rolę wciela się aktorska legenda kryminałów i filmów akcji, czyli Tommy Lee Jones. Służby ścigają Nożownika, który pozostawia za sobą kolejne trupy. Jednak nikt nie jest na tyle zdolny, aby skutecznie dopaść przestępcę. Pozostaje im tylko jedno rozwiązanie: zaangażować w sprawę trenera zabójcy. Tak rozpoczyna się prawdziwa obława (więcej tutaj).

Pasmo zakończy się emisją filmu „Dzień próby” (emisja w piątek, 25 lutego br. o godzinie 22:00). Główne role grają Denzel Washington i Ethan Hawke. Tworzą pozornie niedobraną parę policjantów: pierwszy jest doświadczony i jego celem jest wyłącznie złapanie przestępcy, a używa w tym celu metod, które nie zawsze są legalne. Drugi to młodszy policjant, wciąż pełen entuzjazmu, idealizmu i chęci do nauki. Choć początkowo starszy z nich jest sceptycznie nastawiony do przydzielonego mu partnera, z czasem obydwaj funkcjonariusze nabierają do siebie zaufania. Wspólnie eksplorują świat amerykańskiego przemysłu narkotykowego (więcej tutaj).

„Dobry wieczór”:
emisja: w poniedziałki (od 7 lutego br.) o 20:10
W lutym br. Warner TV zachęci do kończenia dnia w towarzystwie produkcji, których seans poprawia humor. W paśmie „Dobry wieczór” wystąpią gwiazdy takie jak Cynthia Nixon, Sarah Jessica Parker, Ryan Gosling, Emma Stone, Mandy Moore, Alyson Hannigan i inni (więcej tutaj).

„American Pie” (emisja w poniedziałek, 7 lutego br. o godzinie 20:10) jest slapstickową komedią opartą na gagach. Film opowiada o grupie nastolatków - przeżywają swoje pierwsze miłosne wzloty i upadki. Już na etapie tworzenia scenariusza do produkcji twórcy pokazali, że nie boją się bezkompromisowych żartów. Film miał mieć tytuł „Untitled Teenage Sex Comedy That Can Be Made For Under $10 Million Which Studio Readers Will Likely Hate But I Think You Will Love” („Seks-komedia bez tytułu dla nastolatków, która może zostać zrealizowana za mniej niż 10 mln dolarów, którą recenzenci studio filmowego znienawidzą, ale ty - jak sądzę - pokochasz”) (więcej tutaj).

W walentynki Warner TV wyemituje - jak zapewnia nadawca - jedną z najlepszych komedii drugiej dekady XXI wieku, czyli „Kocha, lubi, szanuje” (emisja w poniedziałek, 14 lutego br. o godzinie 20:10). Zrezygnowany mężczyzna Cal (Steve Carell) zmaga się z porzuceniem przez żonę Emily (Julianne Moore). Cal postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wrócić do świata randkowania. Potrzebuje przewodnika, który pomoże mu znów poczuć się jak ryba w wodzie na romantycznych spotkaniach - tym przewodnikiem będzie Jacob (Ryan Gosling). Sytuacja zaczyna się komplikować, kiedy Jacob zakochuje się w córce Cala (Emma Stone). Ryan Gosling postrzegany jest jako kinowy amant. Jego flirciarska zaczepka „Hey, girl” rozprzestrzeniła się w internecie pod postacią mema z prędkością światła. Jednak w prawdziwym życiu aktor jest bardziej nieśmiały niż można by się tego spodziewać: do roli mistrza podrywu przygotował się czytając poradniki o flirtowaniu, a romantyczne sceny w klubie były dla niego wyjątkowo niezręczne (więcej tutaj).

W „Dobrych wieczorach” odbędzie się seans filmu „Córka prezydenta” (emisja w poniedziałek, 21 lutego br. o godzinie 20:10), z Mandy Moore w tytułowej roli. Bohaterka ma dość restrykcyjnego przestrzegania zasad prezydenckiego życia. Buntuje się przeciwko rodzicom i ochronie służb specjalnych, aby wyszaleć się jak zwykła nastolatka na samotnej wyprawie. Nie spodziewa się, że jej ucieczka do europejskich krajów pozwoli jej poznać miłość swojego życia. Anglik Ben (Matthew Goode) zawróci jej w głowie. Będzie nurtował ją jeden problem: czy powinna ujawnić Benowi, czyją jest córką (więcej tutaj)?

Pasmo zakończy „Seks w wielkim mieście” (emisja w poniedziałek, 28 lutego br. o godzinie 20:10). To pierwsza z pełnometrażowych odsłon perypetii czterech przyjaciółek z Nowego Jorku: Carrie (Sarah Jessica Parker), Samanthy (Kim Cattrall), Mirandy (Cynthia Nixon) i Charlotte (Kristin Davis). Widzowie mogą poznać losy bohaterek rozpoczynające się tam, gdzie skończył się serial. Głównym motywem są miłosne przeboje Carrie i Pana Biga. Tak jak w oryginalnej serii, pierwsze skrzypce grają nie tylko cztery aktorki, ale również ich stroje. Zjawiskowe kreacje w filmie tworzyła Patricia Field, pierwotna kostiumografka serialu. Film i serial słyną ze strojów wyróżniających się na tle innych hollywoodzkich produkcji. To zasługa kostiumografki Patricii Field, która była zaangażowana także w dobieranie kreacji dla legendarnego już filmu o modzie, „Diabeł ubiera się u Prady”. Twórcy ukryli w produkcjach różne nawiązania do prawdziwego świata mody: w pełnometrażowym filmie „Seks w wielkim mieście”, liścik dodany do sukni ślubnej, którą miała założyć Carrie, był napisany przez projektantkę mody Vivienne Westwood (więcej tutaj).

„Cudotwórcy: Szlak oregoński”
emisja: w niedziele (od 20 lutego br.) o 11:00

Niektóre gwiazdy, które zyskały sławę dzięki wielkim franczyzom, mają trudność z odnalezieniem się w innych projektach. Lecz słynny z „Harry’ego Pottera” Daniel Radcliffe nie jest jednym z tych aktorów: jego filmografia to zestaw ciekawych i nieoczywistych projektów, takich jak serial „Cudotwórcy”. W 2021 roku premierę miał trzeci sezon produkcji, a teraz polscy widzowie również będą mogli zobaczyć nowe odcinki. Warner TV zaprasza na „Cudotwórcy: Szlak oregoński”.

Każda seria „Cudotwórców” rozgrywa się w innej scenerii, a nawet rzeczywistości. Akcja pierwszej z nich miała miejsce w niebie. Daniel Radcliffe wcielał się w anioła Craiga, a Steve Buscemi w Boga. W drugiej gwiazdy odgrywały rolę mieszkańców średniowiecznego miasta, a tym razem są amerykańskimi pionierami. Każdy, u kogo podtytuł serii wywołuje skojarzenia z klasyczną grą komputerową, podąża dobrym popkulturowym tropem. Twórcy postanowili pokazać losy mieszkańców Dzikiego Zachodu, którzy pod koniec XIX wieku wyruszyli Szlakiem oregońskim, aby osiedlić się przy wybrzeżach Pacyfiku. Zrobili to nawiązując do fabuły gry „The Oregon Trail” („Szlak oregoński”), która skupia się na tych wydarzeniach. Tak samo jak w poprzednich sezonach, wszystko pokazane jest w krzywym zwierciadle.

Na widzów czekają nieoczekiwane zwroty akcji z utarczkami bohaterów, ich survivalowe zmagania w trudnych okolicznościach przyrody i Daniel Radcliffe tańczący  voguing w disco-dragowym stroju.

Elijah Wood i Daniel Radcliffe słyną z ról w dwóch wielkich franczyzach ze świata fantasy i magii, „Harrym Potterze” i „Władcy Pierścieni”. Z rozbawieniem przyznają, że widzowie bardzo często mylą ich ze sobą. Gwiazdy mają także inną wspólną cechę: zamiłowanie do gier komputerowych. Daniel Radcliffe grał w „The Oregon Trail” („Szlak oregoński”) jeszcze na długo przed rozpoczęciem prac do trzeciego sezonu „Cudotwórców” (więcej tutaj).
 
Emma Stone w filmie „Kocha, lubi, szanuje”, foto: WBITV
Emma Stone w filmie „Kocha, lubi, szanuje”, foto: WBITV
Emma Stone i Ryan Gosling w filmie „Kocha, lubi, szanuje”, foto: WBITV
Emma Stone i Ryan Gosling w filmie „Kocha, lubi, szanuje”, foto: WBITV
Eddie Kaye Thomas i Jennifer Coolidge w filmie „American Pie”, foto: NBC Universal
Eddie Kaye Thomas i Jennifer Coolidge w filmie „American Pie”, foto: NBC Universal
Kristin Davis, Kim Cattrall i Cynthia Nixon w filmie „Seks w wielkim mieście”, foto: Warner Bros.
Kristin Davis, Kim Cattrall i Cynthia Nixon w filmie „Seks w wielkim mieście”, foto: Warner Bros.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

639 zł Więcej...