reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czy RTL chce połączyć się z ProSiebenSat.1?

dodano: 2022-01-29 16:26
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

ProSieben i RTL Thomas Rabe, dyrektor generalny niemieckich koncernów mediowych Bertelsmann i RTL, wspomniał o ewentualnym zbliżeniu między RTL Deutschland a jego bezpośrednim konkurentem ProSiebenSat.1. Uważa, że prędzej czy później dojdzie do zbieżności, jeżeli transakcje planowane przez RTL we Francji i Holandii dojdą do skutku.

dwdl.de
RTL


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rabe już kilka razy wygłaszał podobne oświadczenia w stosunku do ProSiebenSat.1. Rzeczniczka tej grupy mediowej jednak nie chciała skomentować jego wypowiedzi.

RTL Group, której właścicielem jest Bertelsmann, stosuje w Europie strategię budowania silnych ofert na rynkach poszczególnych krajów poprzez współpracę lub fuzję, aby konkurować lokalnie z amerykańskimi gigantami streamingu, takimi jak Netflix, Amazon, Disney czy Apple.

We Francji RTL dąży do połączenia grup nadawczych. Tam RTL Group posiada udziały w grupie telewizyjnej M6. Ma ona zostać zintegrowana z TF1 do końca 2022 roku. Najpierw RTL Group wniosłaby swój udział do połączonej firmy, a następnie sprzedałaby akcje właścicielowi TF1, firmie Bouygues.

W Holandii RTL Nederland planuje w tym roku fuzję z firmą medialną Johna de Mola, Talpa Network. Strategicznie ważną rolę ma odegrać usługa strumieniowania RTL Videoland.

 

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat TERRABOX T3 DVB-T/T2 HEVC

TERRABOX T3 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

159 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...