reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Coraz bliżej nowy, polski kanał News 24

dodano: 2022-01-29 18:24 | aktualizacja: 2022-01-29 21:38
autor: RO | źródło: astrosa.pl/forum.satkurier.pl

News 24 News24 Zarząd Astro S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że jest gotowy do uruchomienia w Polsce nowego kanału informacyjnego News 24. Start emisji technicznej planowany jest na 1 lutego 2022 r. o godzinie 7:00. W kolejnych tygodniach spółka będzie podpisywała umowy z operatorami na nadawanie stacji. Na razie nie wiadomo, u których dostawców się pojawi.

Astro SA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
News 24 ma być społeczną telewizją informacyjną.

Wykorzystując doświadczenia z prowadzeniem kanału Superstacja (obecnie należy on do Grupy Polsat i działa pod zmienioną marką Wydarzenia 24), opracowany został biznesplan i założenia projektu telewizji opartej w 100 proc. na relacjach terenowych z Polski i ze świata. W założeniu miałaby to być telewizja informacyjna wolna od polityki.

Licencja na projekt News 24 została przyznana w 2021 r. przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Stacja miała wystartować w tamtym roku (więcej tutaj).

Astro jest nadawcą obecnych w sieciach kablowych i IPTV stacji 13 i E-Sport oraz producentem programu telewizyjnego „Familiada”, emitowanego w kanałach Telewizji Polskiej (TVP2, TVP Rozrywka).

Zwracamy uwagę, że start emisji technicznej 1 lutego br. nie musi oznaczać, że będzie przeznaczona do szerszego odbioru. Niewykluczona jest opcja, że kanał będzie testowany wewnętrznie przez nadawcę, a dopiero później nastąpi oficjalny jego debiut.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...

Odbiornik Fuba ODE8610 Stealth DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8610 Stealth to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej...

129 zł Więcej...