reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

IRIB zhakowany na... 10 sekund

dodano: 2022-01-29 16:11 | aktualizacja: 2022-01-29 22:48
autor: HP | źródło: IRIB/Iran Press

IRIB Irański nadawca państwowy IRIB został zhakowany przez 10 sekund przez grupę opozycyjną. W czwartek 27 stycznia irański kanał IRIB 1 doświadczył krótkiego cyberataku przez organizację polityczną mającą historyczne powiązania z terroryzmem. Cyberatak miał miejsce na kilka dni przed rozpoczęciem w Iranie obchodów 43. rocznicy Rewolucji Islamskiej 1979 roku.

Iran Press
IRIB 1 zhakowany 2022 irański kanał 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ludowa Organizacja Mudżahedinów Iranu (PMOI) – znana również jako Organizacja Mudżahedinów Khalq (MKO) – jest główną frakcją w Narodowej Radzie Oporu Iranu (NCRI), która została wygnana z Iranu z powodu odrzucenia przez nią konserwatywnego islamu i rewolucyjnego kraju. PMOI była historycznie wymieniana jako organizacja terrorystyczna w UE, USA, Kanadzie i Japonii, ale od tego czasu ta nazwa została zniesiona w ciągu ostatniej dekady.

27 stycznia br.  PMOI włamało się na serwery IRIB na okres 10 sekund.

Podczas cyberataku na IRIB na kanale pojawiły się zdjęcia liderów MKO Maryam i Masouda Rajaviego, a także męski głos skandujący „Salute to Rajavi, death to (irański Najwyższy Przywódca Ayatollah Ali) Chamenei!”

W odpowiedzi na ten atak IRIB wydał oświadczenie, w którym stwierdzono: „W ciągu 10 sekund twarze i głosy hipokrytów pojawiły się na (naszym) Kanale Pierwszym [IRIB 1]”.

Zastępca szefa IRIB Ali Dadi dodał, że sprawa jest obecnie badana, mówiąc państwowej telewizji IRINN:

- Nasi koledzy badają ten incydent. Jest to niezwykle złożony atak i tylko właściciele tej technologii mogą wykorzystać i uszkodzić tylne drzwi i funkcje zainstalowane w systemach. Podobne zakłócenia miały miejsce w przypadku kanału Koran, Radia Javan i Radia Payam.


Ten cyberatak na irański kanał IRIB 1 ma miejsce na kilka dni przed rozpoczęciem przez irański rząd obchodów 43. rocznicy Rewolucji Islamskiej 1979 roku.

Źródło: iranpress.com  alarabiya.net  reuters.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...