reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Piątkowe kryminały” w lutym w Warner TV

dodano: 2022-01-31 03:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

Warner TV Polska W lutym br. kanał Warner TV w ramach pasma „Piątkowe kryminały” poleca swoim widzom takie produkcje filmowe jak „Strażnik”, „Tajemnice Los Angeles”, „Nożownik” i „Dzień próby”.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Piątkowe kryminały” w Warner TV:

Czy aktorka może strzelać lepiej niż agent służb specjalnych? Okazuje się, że tak - właśnie tak stało się w przypadku Evy Longorii, jednej z głównych gwiazd filmu „Strażnik”. Jak zapowiada nadawca, ta i inne trzymające w napięciu produkcje będą emitowane w ramach pasma „Piątkowe kryminały” od piątku, 4 lutego br. w kanale Warner TV.

Taki komplement sprawił Evie Longorii konsultant ze służb specjalnych, który pomagał w szkoleniu aktorów filmu „Strażnik” (emisja w piątek, 4 lutego br. o godzinie 20:10). Okazało się, że gwiazda strzelała celniej i osiągała lepsze wyniki niż 90 proc. agentów na treningu służb specjalnych. Produkcja opowiada o agencie Garrisonie (w tej roli Michael Douglas), który odkrywa spisek planowanego zabójstwa prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Śledztwa podejmują się funkcjonariusze Marin (Eva Longoria) i Breckinridge (Kiefer Sutherland). Pierwszy trop prowadzi ich do samego Garrisona - rozpoczyna się pościg pomiędzy nieodkrytym zabójcą, wrobionym w sprawę głównym bohaterem i ścigającymi go agentami.

Historię równie skomplikowanego układu pokazuje „Nożownik” (emisja w piątek, 18 lutego br. o godzinie 23:00). W parku narodowym Silver Falls State w stanie Oregon pojawia się morderca, dla którego zabijanie nożem jest ekscytującą zabawą. Służby specjalne chcą jak najszybciej spacyfikować mordercę i w tym celu nawiązują współpracę z wojskowym trenerem walk - szkopuł w tym, że w przeszłości szkolił również poszukiwanego zabójcę. Postać wojskowego nauczyciela, w którego wcielił się Tommy Lee Jones, została oparta na postaci prawdziwego eksperta od survivalu, Toma Browna Jr. - był doradcą aktora na planie filmu.

Zawiłe stosunki pomiędzy bohaterami to także cecha fabuły filmu „Tajemnice Los Angeles” (emisja w piątek, 11 lutego br. o godzinie 21:50). Guy Pearce, Kevin Spacey i Russell Crowe wcielają się w policjantów lat 50. ubiegłego wieku, z których każdy pracuje w inny sposób: jeden jest młodym idealistą, drugi to bezwzględny stróż prawa, który omija przepisy w pogodni za sprawiedliwością, a trzeci jest skorumpowanym imprezowiczem. Aktorzy stosowali metody przygotowania, które pozwoliły im poczuć się jak odgrywane postaci. Russell Crowe, aktor niewysoki, specjalnie zamieszkał w ciasnym i małym mieszkaniu, aby wejść w skórę wysokiego i postawnego bohatera, który góruje nad innymi. Guy Pearce towarzyszył policjantowi w patrolach. Kevin Spacey potrafił tak empatycznie wczuć się w rolę bezwzględnego policjanta, że producent filmowy James Ellroy, nazwał jego rolę jednym z najbardziej poruszających występów obrazujących nienawiść do samego siebie.

Pasmo zakończy emisja produkcji „Dzień próby” (emisja w piątek, 25 lutego br. o godzinie 22:00), o młodym policjancie (Ethan Hawke), który rozpoczął swoje szkolenie pod opieką doświadczonego funkcjonariusza (Denzel Washington), stosującego niezgodne z prawem metody, aby dopaść przestępców. Washington stwierdził w wywiadzie, że nieoczywista relacja tych dwóch postaci i skomplikowana fabuła, sprawiły, że rola w „Dniu próby” do dziś jest jego ulubionym występem z własnej filmografii (więcej tutaj).
 
Kim Basinger i Guy Pearce w filmie „Tajemnice Los Angeles”, foto: Everett Collection
Kim Basinger i Guy Pearce w filmie „Tajemnice Los Angeles”, foto: Everett Collection


„Piątkowe kryminały” - emisja w piątki (od 4 lutego 2022 roku) w Warner TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...