Burkina Faso - Senegal i Kamerun - Egipt: Kto awansuje do finału PNA?

dodano: 2022-01-30 23:01 | aktualizacja: 2022-01-31 17:09
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

Viaplay PNA 2022 Puchar Narodów Afryki Salah 360px Egipt wygrał 2:1 z reprezentacją Maroko po dogrywce (1:1, 0:1). Z trudem udało się piłkarzom znad Nilu awansować do półfinału piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki. Egipt zmierzy się w czwartek 3 lutego z reprezentacją Kamerunu. Dzień wcześniej w 2. półfinale Pucharu Narodów Afryki (PNA) spotkają się Burkina Faso i Senegal. Transmisje meczów półfinałowych w Viaplay.

cafonline.com
Africa Cup of Nations Puchar Narodów Afryki

Jak Egipt trafił do półfinału PNA?
Co ciekawe, do przerwy Maroko wygrywało 1:0, po bramce Sofiane'a Boufala z rzutu karnego w 7. minucie. Egipt doprowadził do remisu w 53. minucie, a bramkę strzeli sam Mohamed Salah. O zwycięstwie przesądził w 10. minucie  dogrywki Ahmed Hassan, po asyście Mohameda Salaha.

Kolejni półfinaliści PNA
W sobotę 29 stycznia Kamerun wygrał 2:0 z Gambią, dzięki dwóm golom Karla Toko Ekambiego. W niedzielę 30 stycznia w ostatnim ćwierćfinale Senegal wygrała 3:1 (1:0) z Gwineą Równikową. I to Senegal zagra  środę w drugim półfinale z Burkina Faso.

Finał PNA zaplanowano na niedzielę 6 lutego.
Transmisje w Viaplay.

Plan transmisji - 1/2 finału Pucharu Narodów Afryki:

2 lutego (środa)

20:00 Burkina Faso - Senegal (studio od 19:30), Viaplay, RTB TV Burkina Faso (9°E), TVT Int  (9°E), RTI1 (9°E), ORTM (9°E)