reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przejęto transponder po Orange Slovensko

dodano: 2022-02-01 02:12
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

A1 Broadcasting logo white 360px.jpg Jeden z transponderów na satelicie Eutelsat 16A (16°E), obsługiwanym przez Orange Slovensko w ramach płatnej usługi satelitarnej Orange TV cez satelit, został przejęty przez operatora A1 Broadcasting w celu zapewnienia dystrybucji usług dla platformy Antik Sat , koszyckiego operatora telekomunikacyjnego Antik Telecom.

Orange Slovensko
Orange TV cez satelit Słowacja SK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Orange Slovensko zdecydowało się zamknąć usługę DTH i przeniosło swoich klientów do usługi telewizji internetowej Orange TV cez kábel lub Orange TV cez internet. Zaoferowała nową usługę satelitarną Skylink TV przez Orange innym klientom, którzy nie są w zasięgu infrastruktury internetowej, która powstała we współpracy z M7 Group, operatorem czesko-słowackich platform satelitarnych Skylink i freeSAT.

Przepustowość pierwotnej platformy Orange TV cez satelit była częściowo współdzielona z platformą Antik Sat i dlatego konieczne było przeniesienie obsługiwanych kanałów w simulcrypcie. W ostatnich dniach A1 Broadcasting przeniósł wybrane kanały z oferty Antik Sat na częstotliwości 11,055 GHz i 11,094 GHz oraz przestawił szereg stacji z kodeka MPEG-4 (H.264) na nowszy HEVC (H.265). Zmiana kodeka dla klientów Antik Sat nie powinna mieć praktycznie żadnego wpływu – od 2017 roku operator już przy wsparciu nowego kodowania dostarcza swoje hybrydowe dekodery, które łączą ofertę satelitarną z Internetem.

Nowy transponder A1 Broadcasting, pierwotnie obsługiwany przez Orange SK, działa na częstotliwości 11,324 GHz i służy głównie do dystrybucji głównych słowackich stacji publicznych i komercyjnych w wysokiej rozdzielczości ( HDTV ). Wraz z przejęciem transpondera usługi programowe zostały przełączone z MPEG-4 na nowszy kodek HEVC bez zmiany głównych parametrów transmisji - dlatego przestrajanie programów zwykle nie jest konieczne. HEVC nadaje teraz na tej częstotliwości kanały Jednotka HD, Dvojka HD, Markíza HD, Dajto HD, Doma HD, JOJ HD, JOJ Plus HD, Óčko TV, Šlágr Originál i TA3 HD. Utrzymany został korzystny parametr FEC 2/3.

Parametry techniczne:
Eutelsat 16A (16°E)
tp. C6 (11,324 GHz, pol. V, SR: 30000 FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK)

Kanały:
Jednotka HD, Dvojka HD, Markíza HD, Dajto HD, Doma HD, JOJ HD, JOJ Plus HD, Óčko TV, Šlágr Originál i TA3 HD

Oryginalny transponder Orange TV cez satelit na 11,366 GHz został wyłączony. Wszystkie kanały z tej pojemności są nadawane dla klientów Antik Satu z innych częstotliwości.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

739 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...