reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zimowe IO w Pekinie w Polskim Radiu

dodano: 2022-02-02 03:33 | aktualizacja: 2022-02-02 13:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polskie Radio/satkurier.pl

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Tokio 2022 W piątek, 4 lutego br. w Pekinie, stolicy Chin, rozpoczną się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Transmisje i relacje z olimpijskich aren zaprezentują Jedynka Polskie Radio, Trójka Polskie Radio, Czwórka Polskie Radio, Polskie Radio 24, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio Dzieciom. Dodajmy, że telewizyjne transmisje będzie można oglądać w kanałach TVP1, TVP Sport, Eurosport 1, Eurosport 2, Eurosport 3, Eurosport 4, Eurosport 5 i Eurosport 4K.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Tokio 2022


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapewnia nadawca, Polskie Radio towarzyszy polskim sportowcom wszędzie tam, gdzie reprezentują barwy narodowe i walczą o medale. Podczas rozpoczynających się w piątek, 4 lutego br. zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie ekipa dziennikarska publicznego nadawcy będzie liczyła 8 osób. Polskie Radio uruchomi w stolicy Chin własne studio nadawcze, a reporterzy będą mogli komentować rywalizację sportowców bezpośrednio ze stanowisk na arenach olimpijskich.

Planowanych jest ponad sto godzin transmisji i relacji, które wyemitowane zostaną na antenach: Jedynki Polskiego Radia, Trójki Polskiego Radia, Czwórki Polskiego Radia i Polskiego Radia 24. Audycje nawiązujące do zmagań w Pekinie pojawią się również w Polskim Radiu Kierowców i Polskim Radiu Dzieciom. Powstanie również specjalny olimpijski serwis internetowy Polskiego Radia.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie odbędą się w dniach 4-20 lutego br. Polska ekipa liczyć będzie 128 osób, w tym zawodników - 30 kobiet i 27 mężczyzn, którzy reprezentują 5 polskich związków sportowych. Do Pekinu Polskie Radio wysyła osiem osób: dziennikarzy i jednego inżyniera dźwięku i emisji. Będą to reporterzy: Sylwia Urban, Rafała Bała, Andrzej Grabowski, Cezary Gurjew (szef ekipy), Marek Solecki, Robert Skrzyński (również jako oficer covidowy) i Dariusz Urbanowicz oraz Michał Jakubik - inżynier i realizator techniczny.

- To ósemka wspaniałych dziennikarzy, znakomitych specjalistów, którzy nie tylko mają ogromną wiedzę merytoryczną, ale również znają się na emocjach i potrafią je przekazywać słuchaczom. A przecież każdy Polak chce przeżywać chwile wzruszeń i radości, kiedy polscy sportowcy startują i wygrywają na olimpijskich arenach. Polskie Radio daje taką możliwość słuchaczom od letnich igrzysk olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. Wieloletnia obecność publicznego nadawcy na wszystkich najważniejszych wydarzeniach sportowych to wartość, o której warto pamiętać w przededniu 100-lecia Polskiego Radia

- mówi Paweł Kwieciński, dyrektor Biura Programowego Polskiego Radia.


Podczas igrzysk w Pekinie publiczny nadawca uruchomi własne studio emisyjne - reporterzy Polskiego Radia będą mogli relacjonować rywalizację sportowców bezpośrednio z aren i obiektów olimpijskich (skocznie, trasy biegowe, biathlonowe i alpejskie, tory do jazdy szybkiej na lodzie itp.). Nie zabraknie relacji z ceremonii otwarcia i zamknięcia igrzysk. Złoży się to na ponad sto godzin relacji, wejść reporterskich i raportów. Będą oczywiście bezpośrednie transmisje konkursu skoków narciarskich. Serwisy olimpijskie pojawią się w: Jedynce Polskim Radiu, Trójce Polskim Radiu, Czwórce Polskim Radiu i Polskim Radiu 24. Audycje nawiązujące tematyką do zimowych igrzysk olimpijskich wyemitują również Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio Dzieciom. Igrzyska będzie można również śledzić dzięki specjalnemu, multimedialnemu serwisowi internetowemu pekin2022.polskieradio24.pl, który wystartuje w piątek, 4 lutego br.

- Podobnie, jak w ubiegłym roku w Tokio, znów będziemy pracować w warunkach ostrego reżimu sanitarnego. Jestem jednak pewien, że rozwiązania, które sprawdziły się w stolicy Japonii, i tym razem zaowocują znakomitymi transmisjami i relacjami z Pekinu. W czasach szybkich, cyfrowych mediów to właśnie radio daje możliwość błyskawicznego - dosłownie w sekundę - przeniesienia się z obiektu na obiekt, z jednej olimpijskiej areny na drugą. W ten sposób nasi dziennikarze będą relacjonować sportową walkę Polaków, a słuchacze będą mogli dopingować naszych sportowców

- mówi Cezary Gurjew, kierownik Redakcji Sportowej radiowej Jedynki i szef ekipy olimpijskiej publicznego nadawcy.


Dziennikarze Polskiego Radia udali się do Pekinu bezpośrednim lotem w środę, 26 stycznia br.

Warto zauważyć, że Polskie Radio jest jedną z nielicznych radiofonii w Europie, które mają prawa do obecnego cyklu Igrzysk w latach 2022-2024 (zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie 2022 i letnie igrzyska olimpijskie w Paryżu 2024). Polskie Radio wysyła dziennikarzy sportowych na igrzyska olimpijskie nieprzerwanie od igrzysk olimpijskich w Berlinie w 1936 roku, kiedy to podczas zawodów pracowała czteroosobowa ekipa reporterów. Przypomnijmy - Polskie Radio miało swojego wysłannika również na igrzyskach olimpijskich w Los Angeles w 1984 roku, kiedy kraje tak zwanego bloku wschodniego zbojkotowały tę imprezę (więcej tutaj).

Dodajmy, że telewizyjne transmisje będzie można oglądać w kanałach TVP1, TVP Sport, Eurosport 1, Eurosport 2, Eurosport 3, Eurosport 4, Eurosport 5 i Eurosport 4K (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 749 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...