reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyberatak na czeską telewizję ČT

dodano: 2022-02-04 12:36
autor: HP | źródło: CT/parabola.cz

Czeska Telewizja CT W piątek 4 lutego rano od około godz. 9:00 oficjalna strona Telewizji Czeskiej (ČT) była niedostępna. Powodem był masowy atak hakerski DDoS na strony internetowe czeskiego nadawcy publicznego. CT łączy ten cyberatak z rozpoczęciem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Telewizja czeska poinformowała o tym na Twitterze.

CT ceska televize czeska telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Igrzyska olimpijskie zaczynają się dzisiaj. I to jest prawdopodobnie powód, dla którego nasze strony internetowe stoją w obliczu naprawdę masowego ataku DDoS. Robimy, co możemy, ale prosimy o wyrozumiałość  – powiedziała czeska telewizja na Twitterze.


Oprócz strony internetowej ČT nie działają niektóre aplikacje, w tym HbbTV.

Według ČTK strona internetowa Česká televize nie działały około godz. 11:00 [aktualnie już działa]. Strony i-Broadcasting i transmisje na żywo również zgłosiły błąd, podczas gdy strona internetowa ČT24 działała.

Pod koniec stycznia czeski Krajowy Urząd ds. Cyberbezpieczeństwa ostrzegał przed cyberatakami na cele w Czechach. Połączył je z sytuacją na Ukrainie. W przypadku mediów, zdaniem czeskiego urzędu, ataki DDoS są tym bardziej prawdopodobne. W ataku typu DDoS hakerzy próbują zalać sieć niezwykle dużym natężeniem ruchu danych, aby sparaliżować ją tak, aby nie mogła obsłużyć wymaganej ilości danych.


Źródło: parabola.cz  novinky.cz  ceskenoviny.cz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

849 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...