reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa medialna Murdocha News Corp. zaatakowana przez hakerów

dodano: 2022-02-04 22:08 | aktualizacja: 2022-02-06 01:08
autor: Dr. Hack | źródło: News Corp./Secureworld

Mandiant News corp logo 360px Grupa medialna News Corp. należąca do Murdocha zaliczyła atak hakerów, który ujawniono niedawno. Celem cyberataku stało się amerykańskie wydawnictwo News Corp. potentata medialnego Ruperta Murdocha, które wydaje „Wall Street Journal” i „New York Post”. Atak został wykryty w styczniu i dotknął jeden z chmurowych systemów informatycznych firmy, poinformował News Corp. w obowiązkowym komunikacie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Incydent jest badany z pomocą zewnętrznej firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem. News Corp.nie zaobserwował pogorszenia funkcjonowania firmy i zakłada, że ​​problem został już rozwiązany.

Mandiant/News Corp.
Mandiant News corp logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„The Wall Street Journal" - gazeta finansowa wydawana przez wydawcę, przyznała w piątek 4 lutego, że została dotknięta atakiem hakerów. Odnosi się to również do tabloidu „New York Post", firmy British News Corp, do której należy „Times” i „Sun” oraz centrali korporacji w Nowym Jorku.

Wstępna ocena przeprowadzona przez firmę Mandiant zajmującą się cyberbezpieczeństwem, która została wezwana, gdy 20 stycznia News Corp. wykryła cyberatak, wykazała, że ​​hakerzy mieli powiązania z Chinami i „prawdopodobnie uczestniczą w działaniach szpiegowskich w celu zbierania danych wywiadowczych na rzecz interesów Chin”. Skradziono m.in. e-maile i dokumenty kilku dziennikarzy i pracowników. Zakres tego cyberataku nie jest zbyt jasny. Obecnie News Corp. uważa, że „zagrożenie” zostało „powstrzymane”.

- Uważamy, że ważne jest, aby inne organizacje medialne zostały poinformowane o tym zagrożeniu w celu podjęcia odpowiednich środków ostrożności, i przekazujemy szczegóły techniczne ataku organizacji ds. udostępniania i analizy informacji w mediach
- powiedział dyrektor ds. technologii w News Corp., David Kline

  

Źródło: theguardian.com  npr.org  secureworld.io

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...