reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Historyczne śledztwa” w Polsat Viasat History

dodano: 2022-02-06 04:46 | aktualizacja: 2022-02-06 21:02
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History „Historyczne śledztwa” W poniedziałek, 7 lutego br. o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History w ramach pasma „Miesiąc z morderstwami” wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek amerykańsko-niemieckiego programu „Historyczne śledztwa” („Cold Case History”). Program na nowo odkrywa i bada sprawy, które do dziś pozostają zagadką nawet dla ekspertów wykorzystujących najnowocześniejsze techniki kryminalistyczne. Od starożytnego Egiptu po czasy świetności Hollywood - śmiertelna rana odkryta na szyi mumii, niewyjaśnione zniknięcie dwóch książąt i wątpliwe samobójstwo artysty, to tylko niektóre z dochodzeń omawianych w programie, którego gospodynią jest znana z filmów Marvela aktorka Florence Kasumba.

Polsat Viasat History „Historyczne śledztwa”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ramzes III i spisek w haremie

Ramzes III, który rządził Egiptem w XIII wieku p.n.e., żył w dość burzliwych czasach - na przykład pierwszy strajk w historii miał miejsce właśnie za jego panowania. Nie jest więc chyba zaskakujące, że istniał spisek przeciwko niemu. Według zapisków, nawet syn i jedna z jego żon byli w niego zaangażowani. Ale jak dokładnie zginął Ramzes? Na pierwszy rzut oka nie znaleziono nic podejrzanego w jego mumii, odkrytej w XIX wieku. Jednak wyniki nowoczesnej tomografii komputerowej wykazały, że Ramzes miał głęboką ranę ciętą na szyi, kilka złamań dolnych kończyn oraz brakowało mu palca u nogi. Badania wykazały, że ciosy zostały prawdopodobnie zadane toporem, podczas gdy rana na szyi mogła powstać w wyniku cięcia sztyletem. Ramzes został więc zamordowany.

Jak zmarł Vincent Van Gogh?

Do dziś uważa się, że Vincent Van Gogh popełnił samobójstwo - malarz strzelił sobie w serce podczas pracy w polu. Jednak z powodu braku światków nikt tego nie potwierdził i nie zbadano możliwości popełnienia przestępstwa. W chwili śmierci Vincent Van Gogh przebywał w gospodzie, a córka właściciela przybytku zeznała po latach, że malarz wyznał jej, iż próbował się zabić. Słowa artysty potwierdził młody człowiek o nazwisku René Secrétan, który twierdził, że Vincent Van Gogh ukradł mu pistolet. Broń została znaleziona prawie 60 lat później na polu, na którym miało dojść do postrzelenia. 

Norma Jeane Mortenson „Marilyn Monroe”: Tajemnicza śmierć ikony

Przedwczesna śmierć jednej z największych ikon filmowych XX wieku do dziś owiana jest tajemnicą. Czy rzeczywiście popełniła samobójstwo w wieku 36 lat? Czy może padła ofiarą spisku z udziałem prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Johna Fitzgeralda Kennedy'ego? W sierpniu 1962 roku Marilyn Monroe została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Szybka autopsja wykazała, że przedawkowała. Niektórzy spekulują jednak, że ikona nie popełniła samobójstwa, lecz została zabita przez Bobby'ego Kennedy'ego lub mafię. Eksperci serii „Historyczne śledztwa” starają się zawęzić krąg możliwych sprawców, odkrywając nowe dowody, przeprowadzając wywiady i odwiedzając miejsce śmierci Marilyn Monroe, jednocześnie przedstawiając kompleksowe spojrzenie na Hollywood lat 60. ubiegłego wieku.

To tylko kilka ze spraw z przeszłości omawianych i badanych w programie „Historyczne śledztwa”. Produkcja przedstawia nowe spojrzenie na stare dowody oraz odnajduje nieodkryte dotąd wskazówki i tropy prowadzące do rozwiązania zagadek sprzed dziesięcioleci, a nawet tysięcy lat. Premiera sześcioodcinkowego serialu „Historyczne śledztwa” odbędzie się w poniedziałek, 7 lutego br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Viasat History. Emisja kolejnych odcinków odbywać się będzie od poniedziałku do piątku o tej samej porze (więcej tutaj).
 
Florence Kasumba w programie „Historyczne śledztwa”, foto: Viasat World
Florence Kasumba w programie „Historyczne śledztwa”, foto: Viasat World
Florence Kasumba i Thomas E. Gundlach w programie „Historyczne śledztwa”, foto: Viasat World
Florence Kasumba i Thomas E. Gundlach w programie „Historyczne śledztwa”, foto: Viasat World
Florence Kasumba i Thomas E. Gundlach w programie „Historyczne śledztwa”, foto: ZDF
Florence Kasumba i Thomas E. Gundlach w programie „Historyczne śledztwa”, foto: ZDF


„Historyczne śledztwa” - emisja od poniedziałku do piątku (od 7 lutego 2022 roku) o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

759 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...