reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-12-09 - 2022-12-10

Orlen Copernicus Cup 2022 w Polsacie Sport i Super Polsacie

dodano: 2022-02-09 12:49 | aktualizacja: 2022-02-17 16:37
autor: Jan Borejko | źródło: polsatsport.pl

Orlen Copernicus Cup 2022 Polsat sport super polsat 360px Orlen Copernicus Cup 2022 odbędzie się już 22 lutego w Toruniu. Tradycyjnie w mityngu wystąpi wiele gwiazd światowej lekkiej atletyki, a w tym roku do Polski przyjedzie również Elaine Thompson-Herah - złota medalistka IO w Tokio na 100 i 200 metrów. Transmisja Orlen Copernicus Cup 2022 w kanałach Polsat Sport, Super Polsat, Polsat Sport Premium 2 i usłudze Polsat Box Go.

Orlen Copernicus Cup
Orlen Copernicus Cup 2022 Polsat sport super polsat 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Jesteśmy dumni z tego, że kolejny raz mamy przyjemność organizować najmocniej obsadzony halowy mityng lekkoatletyczny w Polsce. Do naszej toruńskiej hali, tak lubianej przez zawodników, przyjadą wielcy mistrzowie

– mówił przed kilkunastoma dniami Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, dyrektor Orlen Copernicus Cup Toruń 2022.


W Toruniu wystąpią medaliści ostatnich igrzysk w Tokio, wśród których będą i reprezentanci Polski, m. in. Iga Baumgart-Witan i Natalia Kaczmarek oraz zagraniczne gwiazdy.

Największą z nich niewątpliwie będzie jedna z najlepszych sportsmenek 2021 roku na świecie. 
Elaine Thompson- Herah, bo o niej mowa, zaszczyci swoją obecnością mityng w Toruniu. Jamajka to aktualna królowa sprintu na świecie. Kilka miesięcy temu podczas igrzysk w Tokio stanęła na najwyższym stopniu podium w trzech konkurencjach – na 100 metrów, 200 metrów oraz w sztafecie 4x100 metrów. Podobnej sztuki dokonał Usain Bolt na igrzyskach w Rio de Janeiro i Londynie. Swoją formę przed najważniejszą imprezą czterolecia szlifowała, m. in. podczas zawodów World Athletics Continental Tour w Székesfehérvár, gdzie pobiegła na 100 metrów w czasie 10,71 s. 

– W trakcie poprzednich edycji naszego mityngu gościliśmy wiele gwiazd, choćby Armanda Duplantisa, który właśnie u nas, w 2020 roku, ustanowił swój pierwszy rekord świata w skoku o tyczce, ale nie mam wątpliwości, że to Elaine Thompson-Herah jest największą gwiazdą w historii ORLEN Copernicus Cup. Jestem bardzo szczęśliwy, że nasze wysiłki ściągnięcia Elaine do Torunia się powiodły

– mówi Krzysztof Wolsztyński, dyrektor ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022 i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizację zawodów wspierają PKN ORLEN, miasto Toruń oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie. 

22 lutego w Toruniu kibiców lekkiej atletyki czekają wielkie emocje.
Organizatorzy zawodów nie ukrywają, że ich marzeniem jest organizacja w Toruniu halowych mistrzostw świata. Toruń stara się o organizację tej imprezy w 2026 roku.

– Uważam, że po sukcesie ostatnich halowych mistrzostw Europy mamy na to duże szanse. Nieprzypadkowo sam prezydent World Athletics Sebastian Coe często powtarza, że właśnie w Toruniu rozpoczęliśmy drogę organizacji tak wielkich imprez w pandemii – mówi Wolsztyński. 

Tegoroczny cykl World Athletics Indoor Tour w złotej kategorii obejmuje 7 mityngów. 28 stycznia cykl rozpoczął się w niemieckim Karlsruhe, a zakończy 2 marca w Madrycie. W pierwszych zawodach fantastyczny wynik w biegu na 400 metrów osiągnęła Anna Kiełbasińska. 

Transmisja Orlen Copernicus Cup 2022 w kanałach Polsat Sport, Super Polsat i Polsat Sport Premium 2.
Wstępem do rywalizacji lekkoatletów, która rozpocznie się we wtorek 22 lutego o godz. 16:30, będzie studio. Początek transmisji o 16:00.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...