reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vodafone ofiarą „złośliwego” cyberataku w Portugalii

dodano: 2022-02-09 16:27
autor: HP | źródło: Vodafone Portugal/Diário de Notícias

vodafone portugal ciberataque atak hakerski 360px Żadna inna firma nie została zaatakowana przez hakerów, którzy w poniedziałek 7 lutego zaatakowali Vodafone Portugal. Według Carlosa Cabreiro, dyrektora wydziału do walki z cyberprzestępczością, śledztwo jest w trakcie zbierania elementów, jest to jak na razie jedyna pewność policji w sprawie cyberataku.

satkurier.pl
Vodafone Portugal cyberatak hakerski 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Vodafone Portugal twierdzi, że był celem zakłócenia sieci, które rozpoczęło się w nocy 7 lutego „z powodu celowego i złośliwego cyberataku, którego celem było spowodowanie szkód i zakłóceń”.

Gdy tylko wykryto pierwsze oznaki problemu w sieci, Vodafone Portugalia natychmiast zareagowało, aby zidentyfikować i powstrzymać skutki oraz przywrócić wszystkie usługi. Sytuacja ta wpływa na świadczenie usług opartych na sieciach transmisji danych, czyli sieci 4G/5G, telefonii stacjonarnej, telewizji, SMS-ach oraz usługach poczty głosowej/cyfrowej.

Zidentyfikowano skutki usług, do których należy też płatna telewizja udostępniana w ofercie Vodafone Portugal po światłowodzie (kanały HD i 4K).

Diario de Noticias donosi, że portugalska policja sądowa (PJ) wciąż gromadzi dowody w sprawie i że obecnie jedyną pewnik jest, że żadna inna firma nie została dotknięta cyberatakiem.

Śledztwo toczy się we współpracy z partnerami międzynarodowymi i krajowymi, w tym drugim przypadku z krajowym centrum cyberbezpieczeństwa lub Służbą Wywiadu Bezpieczeństwa (SIS).

Aktualizacja ze strony Vodafone Portugal:

Vodafone rozpoczął przywracanie usług mobilnej bazy danych w sieci 4G po intensywnej i wymagającej operacji wymiany. Ten start-up ogranicza się obecnie do ograniczonych obszarów kraju i jest sukcesywnie rozszerzany na jak największą liczbę Klientów. Usługa podlega również pewnym ograniczeniom, m.in. w zakresie maksymalnej dozwolonej prędkości w celu lepszego monitorowania wykorzystania sieci oraz bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego podziału udostępnianej naszym Klientom przepustowości.


 

Źródło: www.dn.pt  broadbandtvnews.com  vodafone.pt

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

379 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...