reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Axel Springer uruchomi platformę streamingową ze sportem

dodano: 2022-02-01 12:15 | aktualizacja: 2022-02-10 18:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Axel Springer/satkurier.pl

Axel Springer SE Były wieloletni dyrektor generalny Deutsche Fußball Liga - DFL, Christian Seifert, podjął współpracę z niemieckim koncernem Axel Springer SE, jednym z pośrednich udziałowców Onetu, której owocem ma być uruchomienie platformy streamingowej ze sportem na żywo, dostosowanej do niemieckiego rynku. Start planowany jest na jesień 2023 roku. DFL, której CEO był Seifert, zarządza rozgrywkami piłkarskiej Bundesligi.

Axel Springer SE
Axel Springer Christian Seifert nowa platforma streamingowa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Celem wspólnego przedsięwzięcia jest przyciągnięcie milionów niemieckich fanów zainteresowanych sportem i dyscyplinami innymi niż piłka nożna oraz zaoferowanie im nowej platformy, która zaspokoi ich potrzeby. Aby to osiągnąć, prawa do transmisji atrakcyjnych lig i wydarzeń sportowych mają zostać połączone w ramach jednej oferty.

Pracując zgodnie z wysokimi standardami produkcji i przy intensywnym wsparciu marketingowym, nowa platforma streamingowa będzie miała na celu zwiększenie świadomości i zainteresowania sportami, takimi jak piłka ręczna, koszykówka i hokej na lodzie. Oferta skierowana będzie bezpośrednio do klientów końcowych, ale będzie również dostępna za pośrednictwem innych platform, już obecnych na rynku.

Założycielem start-upu jest Christian Seifert, a większościowy pakiet akcji w nowej firmie posiada Axel Springer. Seifert również ma znaczny udział w przedsięwzięciu; będzie też pełnić funkcję partnera zarządzającego. Do obsadzenia pozostaną stanowiska CEO i COO. Marka planowanej usługi OTT ma zostać ogłoszona jeszcze w tym roku.
 

- Niemcy to kraj miłośników sportu, z których miliony są entuzjastycznie nastawieni do innych sportów niż piłka nożna. Chcemy zaoferować tej dużej społeczności sportowej nowy dom w naszym nowym portalu streamingowym. W tym celu będziemy oferować atrakcyjne możliwości współpracy licznym ligom i związkom sportowym. Axel Springer zawsze interesował się niemieckim światem sportowym, a dzięki swojemu doświadczeniu w realizacji złożonych projektów cyfrowych oraz ogromnej sile marketingu i dystrybucji oferty cyfrowej, jest idealnym partnerem dla tego ambitnego przedsięwzięcia - powiedział Christian Seifert, założyciel i partner zarządzający nowej firmy.

- Sport należy do Axel Springer i jest obszarem, w który zobowiązaliśmy się więcej inwestować i osiągać większy wzrost. Teraz łączymy mocne strony Axel Springer jako firmy medialnej i technologicznej z wybitnym doświadczeniem i sprawdzonymi możliwościami Christiana Seiferta. Nasze wspólne przedsięwzięcie medialne zaoferuje przyszłym partnerom wyjątkową platformę - powiedział Mathias Döpfner, CEO Axel Springer SE.

Christian Seifert jest założycielem holdingu Reedstreet Ventures. Pierwszym projektem założycielskim firmy jest start-up mediowy, w którym Axel Springer ma większość udziałów. Po stanowiskach w ProSieben, MTV Networks i Karstadt Quelle, Christian Seifert w latach 2005-2021 był dyrektorem DFL. Pod jego kierownictwem DFL rozwinęła się w globalną korporację. Christian Seifert pracuje również honorowo jako przewodniczący rady nadzorczej organizacji charytatywnej Stiftung Deutsche Sporthilfe.

Axel Springer SE to firma medialna i technologiczna działająca w ponad 40 krajach. Dostarcza informacji za pośrednictwem różnych marek medialnych (m.in. „Bild”, „Die Welt”, „Business Insider”, „Politico”). Axel Springer chce stać się światowym liderem na rynku treści cyfrowych poprzez przyspieszony wzrost. Firma ma siedzibę w Berlinie i zatrudnia ponad 16 tys. osób na całym świecie. Jest udziałowcem Ringier Axel Springer Polska, który jest właścicielem takich marek, jak: „Newsweek”, „Onet”, „Fakt”, „Forbes”, „Przegląd Sportowy”, „VOD.pl” i innych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...