reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sankcje na ukraiński kanał NASH

dodano: 2022-02-12 18:06 | aktualizacja: 2022-02-12 18:54
autor: RO | źródło: gordonua.com.forbes.ua

Telekanał Nasz Ukraiński kanał NASH został objęty sankcjami przez Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. To kolejna telewizja informacyjna, która nie może nadawać na Ukrainie. Wcześniej w ten sam sposób wyłączono z satelity i sieci kablowych kilka kanałów, takich jak UkrLive, Perszyj Niezależnyj, 112 Ukraina, NewsOne i ZIK.

Nash HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
11 lutego 2022 r. ukraińska RBNiO zakazała nadawania kanału NASH. Stacja jeszcze tego samego dnia zniknęła z sieci kablowych i satelitów Astra 4A (4,8°E) oraz Amos 3 (4°W).

Około godziny 22:00 czasu ukraińskiego talk show „Piątek. Wieczór” został przerwany komunikatem o problemach z odbiorem sygnału. Niemal natychmiast po tym, jak przerwano transmisję, ekran zrobił się czarny. W serwisie YouTube transmisja trwa.

NASH powstał po rebrandingu stacji dla kobiet Maxxi TV, którą kupił były ukraiński parlamentarzysta Jewhenij Murajew w listopadzie 2018 roku. Nazwa kanału odnosi się do partii Nasze, której Murajew przewodniczył od września tego samego roku. Oficjalnym właścicielem NASH był zmarły w w 2020 roku ojciec Murajewa, Wołodymyr.

Kanał wpadał wielokrotnie w skandale za rozpowszechnianie rosyjskiej propagandy. Latem 2021 r. Murajew ogłosił przekazanie kanału pod kontrolę jego pracowników.

27 stycznia 2022 r. wyszło na jaw, że RBNiO przygotowuje dokumenty mające na celu nałożenie sankcji na kanał NASH, co nastąpiło już 11 lutego. Sankcje wobec struktur zaangażowanych w rozwój kanału są wprowadzone na 5 lat.

Murajew wszedł do parlamentu w 2012 roku jako deputowany Partii Regionów. W 2014 r. dołączył do Bloku Opozycyjnego i wszedł do biznesu medialnego, kupując kanał NewsOne od Wadima Rabinowicza. W 2018 r. sprzedał kanał za 1,3 mln euro koledze Wiktora Miedwiedczuka, Tarasowi Kozakowi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...