reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Romeo i Julia” w kanale Stopklatka

dodano: 2022-02-13 15:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V.

Stopklatka „Romeo i Julia” Walentynki w Stopklatce. W poniedziałek, 14 lutego br. o godz. 21:55 w kanale Stopklatka wyemitowany zostanie amerykański film „Romeo i Julia” („Romeo and Juliet”). Jego reżyserem jest Baz Luhrmann, a w obsadzie znaleźli się Claire Danes, Leonardo DiCaprio, Paul Rudd, John Leguizamo, Harold Perrineau Jr., Pete Postlethwaite i Paul Sorvino.

Stopklatka „Romeo i Julia”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, niezwykła scenografia, wspaniała ścieżka dźwiękowa oraz genialne kreacje aktorskie. W poniedziałek, 14 lutego br. o godzinie 21:55 Stopklatka pokaże „Romeo i Julię”. Film jest jedną z najbardziej niekonwencjonalnych adaptacji klasycznego dzieła Williama Szekspira pod tym samym tytułem.

Bawi, wzrusza i skłania do refleksji. „Romeo i Julia” Baza Luhrmanna to uwspółcześniona, ale z zachowaniem języka oryginału, ekranizacja słynnego dramatu Williama Szekspira. Zamiast mieczy bohaterowie używają pistoletów, a w tle opowieści pojawiają się gangsterzy. W role tytułowych kochanków wcielili się młodzi aktorzy - Leonardo DiCaprio i Claire Danes.

W fikcyjnym miasteczku Verona Beach na Florydzie zwaśnione rodziny Montekich i Kapuletów rywalizują między sobą. Pewnego dnia Romeo Monteki (w tej roli Leonardo DiCaprio) pojawia się na przyjęciu organizowanym przez Kapuletów, gdzie poznaje Julię (Claire Danes). Jej ojciec chciałby wydać ją za wpływowego Davida Parysa (Paul Rudd). Ślub córki pozwoliłby mu zwiększyć swoje wpływy w mafijnym światku. Julia jednak zakochuje się bez pamięci w Romeo.

Produkcja zdobyła cztery statuetki „BAFTA” - w tym za „Najlepszy scenariusz adaptowany”, „Reżyserię” i „Ścieżkę dźwiękową”. Leonardo DiCaprio za rolę w filmie otrzymał berlińskiego „Srebrnego Niedźwiedzia”. Brigitte Broch i Catherine Martin za niezwykłą scenografię otrzymały nominację do „Oscara” (więcej tutaj i tutaj).
 
Claire Danes i Leonardo DiCaprio w filmie „Romeo i Julia”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
Claire Danes i Leonardo DiCaprio w filmie „Romeo i Julia”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporation


„Romeo i Julia” - emisja w poniedziałek, 14 lutego 2022 roku o godz. 21:55 w kanale Stopklatka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...