reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

PPF i CME przejmują chorwacki RTL

dodano: 2022-02-14 11:41 | aktualizacja: 2022-02-14 12:09
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz/N1 info

RTL Hrvatska logo 2022 360px Chorwacka telewizja prywatna RTL Televizija będzie miała nowego właściciela. PPF Group, poprzez swoją spółkę zależną CME (CME Media Enterprises), zawarł umowę z RTL Group Central & Eastern Europe GmbH na zakup 100 proc. chorwackiej spółki telewizyjnej RTL Hrvatska doo. Wartość przejętych aktywów to 50 mln euro. Transakcja obejmuje długoterminowe prawa dla CME do używania marki RTL na rynku chorwackim.

RTL


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa RTL jest większościowym udziałowcem RTL Hrvatska od jej powstania w 2004 roku i jest w pełni własnością firmy od lipca 2015 roku.

CME jest obecnie właścicielem i operatorem VOYO, wiodącej środkowoeuropejskiej platformy dystrybucji usług płatnych na żądanie (SVOD), a także głównych graczy na rynku telewizji komercyjnej w 5 krajach (Bułgaria, Czechy, Rumunia, Słowacja i Słowenia).

Transakcja pomiędzy CME i RTL podlega zwykłym procesom regulacyjnym, w tym zatwierdzeniu przez Chorwacki Urząd Antymonopolowy (AZTN) i Agencję Mediów Elektronicznych (AEM). Transakcja ma zostać zamknięta w pierwszej połowie 2022 roku.


- W ramach Grupy PPF jesteśmy zawsze gotowi do realizacji ciekawych pomysłów inwestycyjnych w celu osiągnięcia wzrostu wartości. Region Adriatyku oferuje wyjątkowe możliwości i posiada znaczny potencjał wzrostu. Prowadzimy już tutaj odnoszącą sukcesy firmę telewizyjną ProPlus. Jestem przekonany, że te dwa aktywa w krajach sąsiednich tego regionu mogą dobrze ze sobą współpracować. Podobnie jak na innych rynkach, w Chorwacji skupimy się na cyfryzacji, lokalnych treściach telewizyjnych i tworzeniu zrównoważonych i wysokiej jakości wiadomości

- powiedział Didier Stoessel, dyrektor generalny CME na Czechy, Rumunię, Słowację i Słowenię.


RTL Hrvatska prowadzi 3 bezpłatne kanały:
  • RTL Televizija (kanał rodzinny)
  • RTL 2 (klasyczne filmy, seriale i sport)
  • RTL Kockica (programy dla dzieci)

W skład grupy RTL w Chorwacji wchodzą również płatne stacje RTL Living, RTL Passion, RTL Crime, RTL Adria oraz RTL Croatia World, który przeznaczony jest dla Chorwatów mieszkających za granicą. RTL Hrvatska doo zarządza również usługami strumieniowymi Play i Play Premium, kilkoma usługami cyfrowymi oraz wydawnictwem muzycznym RTL Music.

Źródło: parabola.cz  n1info.com  nezavisne.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

739 zł Więcej...