reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Michał Bartkowiak przechodzi z grupy Inea do Vectry

dodano: 2022-02-14 14:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Vectra/satkurier.pl

Vectra Grupa telekomunikacyjna Vectra wzmacnia zespół menedżerski na poziomie nadzoru inwestorskiego i zarządu. Wieloletni prezes spółki, Tomasz Żurański, awansował do rady nadzorczej, gdzie poza obowiązkami wynikającymi z nowej roli, będzie odpowiadał za strategiczne projekty rozwojowe firmy. Natomiast nowym prezesem Vectry został Michał Bartkowiak, menedżer z wieloletnim doświadczeniem, który do września obejmował stanowisko prezesa konkurencyjnej spółki INEA. Ponadto Vectra rozpoczyna proces wyłonienia inwestora finansowego dla swojej spółki infrastrukturalnej Vectra Investments.

Michał Bartkowiak i Tomasz Żurański / Vectra
Michał Bartkowiak Tomasz Żurański Vectra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Wzmocnienie rady nadzorczej oraz zarządu to efekt konsekwentnego wdrażania przyjętej strategii biznesowej spółki oraz ambitnych planów rozwojowych na najbliższe lata - podsumowuje operator.

W 2027 roku gdyńska firma zamierza docierać za pośrednictwem nowoczesnej infrastruktury światłowodowej do 10 mln gospodarstw domowych z pełną ofertą produktów i usług. Realizując tę ambicję, Vectra chce stać się jednym z największych dostawców światłowodu w Polsce i rynkowych liderów jeśli chodzi o produkty i usługi oferowane za pośrednictwem nowoczesnej i rozległej sieci.
 

- Ze względu na skalę planowanej ekspansji oraz stosunkowo krótki horyzont czasowy, spółka we współpracy z renomowanymi doradcami transakcyjnymi, Rothschild & Co oraz mInvestment Banking, rozpoczyna proces wyłonienia inwestora finansowego z doświadczeniem infrastrukturalnym dla swojej spółki infrastrukturalnej Vectra Investments. Jednocześnie Vectra kontynuuje inwestycje w rozbudowę i udoskonalanie istniejącej sieci oraz w rozwój oferty produktów i usług dla obecnych i przyszłych klientów - informuje grupa.

Tomasz Żurański, który przez blisko 20 lat pracował w zarządzie Vectry, awansował do rady nadzorczej. Poza zadaniami wynikającymi z nowej roli, będzie odpowiadał za kluczowe projekty, takie jak proces wyłonienia inwestora finansowego w obszarze rozwoju infrastruktury, inne potencjalne transakcje wspierające cele strategiczne firmy, relacje z kluczowymi dostawcami treści czy finansowanie działań rozwojowych Grupy Vectra.
 

- Mamy ambicję i konkretny plan, aby docierać za pośrednictwem infrastruktury światłowodowej o najnowocześniejszych parametrach do 10 mln gospodarstw domowych z ofertą produktów i usług w jakości, nad którą będziemy mieli stuprocentową kontrolę. Chcemy stać się jednym z największych dostawców światłowodu w Polsce. Inwestycje w ludzi pokazują naszą determinację, aby tę ambicję urzeczywistnić. Osobiście bardzo się cieszę, że będę mógł wspólnie z tak silnym i doświadczonym zespołem zarządzającym pracować nad realizacją tego celu - mówi Tomasz Żurański, członek rady nadzorczej Vectra S.A.

Nowym prezesem zarządu Vectry został Michał Bartkowiak - doświadczony menedżer o wieloletniej praktyce w zarządzaniu lub współzarządzaniu spółkami z różnych branż, takich jak: farmaceutyczna, papiernicza, motoryzacyjna, informatyczna czy telekomunikacyjna. W ostatnich latach był członkiem zarządu ds. finansowych, członkiem zarządu ds. operacyjnych, wiceprezesem oraz prezesem grupy INEA, dostawcy internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz profesjonalnych usług opartych o centra przetwarzania danych.
 

- Grupa Vectra jest liderem w zakresie dostarczania usług kablowych w Polsce. Przed nami szereg wyzwań, ale także możliwości, które stwarza zmieniające się otoczenie rynkowe. Zmiany, które obserwujemy w niemal wszystkich aspektach naszego życia, będą miały istotny wpływ na branżę telekomunikacyjną, którą czeka rewolucja, a Vectra z pewnością będzie jej częścią i istotnym rozgrywającym. Bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu, w tak ważnym dla firmy momencie - mówi Michał Bartkowiak, prezes zarządu Vectra S.A.

Ponadto, w styczniu 2022 roku do zarządu Vectry powołano dwóch nowych członków zarządu, Wojciecha Danieluka i Sebastiana Jandę - uznanych i doświadczonych ekspertów. Przed dołączeniem do Grupy Vectra, Wojciech Danieluk był m.in. członkiem zarządu Play, natomiast Sebastian Janda pracował w strukturach komercyjnych m.in. w innogy oraz Procter & Gamble.

NOTY BIOGRAFICZNE

Tomasz Żurański
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (kierunek psychologia), Politechniki Gdańskiej (kierunek inżynieria środowiska oraz zarządzanie), a także Executive MBA University of Illinois at Urbana Champaign. Karierę zawodową rozpoczynał jako Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w firmie RB Przedsiębiorstwo Polsko-Amerykańskie Ltd. Następnie był Konsultantem w zakresie m.in. psychologii zarządzania, marketingu, a także zarządzania strategicznego w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Od 1998 roku związany z Vectrą. W latach 2002-2005 pełnił funkcję prezesa zarządu Vectra S.A, a od 2004 roku był prezesem zarządu Vectra S.A.

Michał Bartkowiak
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzeniu firmami z różnych sektorów, w tym spółkami z branży farmaceutycznej, papierniczej, motoryzacyjnej, informatycznej czy telekomunikacyjnej. W ostatnich latach związany był z grupą INEA, gdzie początkowo zajmował stanowisko członka zarządu ds. finansowych, następnie (od 2017 roku) członka zarządu ds. operacyjnych, a finalnie - prezesa zarządu.

Wojciech Danieluk
Z wykształcenia inżynier elektroniki Politechniki Łódzkiej, absolwent King's College London. Ukończył szereg międzynarodowych szkoleń i programów menadżerskich w zakresie zarządzania, m.in. London Business School, ICAN Institute oraz IESE Business School. Jest menadżerem z 25-letnim doświadczeniem, który karierę zaczynał po stronie dostawcy rozwiązań sieciowych, w firmie Ericsson. Od 2008 roku pracował w Play, gdzie odpowiadał za wprowadzanie nowych produktów oraz zarządzanie kluczowymi projektami z obszaru technologii i biznesu. Od 2016 roku jego zadaniem było zarządzanie programami i kapitałem ludzkim, a od 2018 roku pełnił rolę członka zarządu odpowiedzialnego za IT i transformację.

Sebastian Janda
Absolwent SGH oraz Sciences Po w Paryżu. Posiada 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w takich firmach jak Procter & Gamble, innogy, e.on, Kearney i PwC. Koordynował także projekty komercyjne obejmujące sprzedaż i obsługę m.in. dla T-Mobile, Orange - zarówno w Polsce, jak i w Europie. W latach 2015-2021 zarządzał rynkiem B2C i SME w innogy Polska, odpowiadając za obszary związane ze sprzedażą, obsługą i zarządzaniem klientami w cyklu życia, marketingiem oraz komunikacją z klientami. Przez ponad 2 lata zarządzał również rozwojem biznesu fotowoltaicznego grupy innogy w całej Europie, pracując w centrali spółki w Niemczech. Był również odpowiedzialny za przeprowadzenie projektu re-brandingu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...