reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Disney+ ma 129,8 mln subskrybentów

dodano: 2022-02-10 14:11 | aktualizacja: 2022-05-13 14:06
autor: Anita Kaźmierska | źródło: The Walt Disney Company/satkurier.pl

Disney+ Na dzień 1 stycznia 2022 roku platforma streamingowa Disney+ miała 129,8 mln subskrybentów na całym świecie, w tym 42,9 mln w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz 86,9 mln na rynkach międzynarodowych (w tym 45,8 mln subskrybentów indyjskiej usługi Disney+ Hotstar). Oznacza to, że poza Disney+ Hotstar oraz macierzystymi rynkami (USA, Kanada) platforma Disney+ ma 41,4 mln subskrybentów.

The Walt Disney Company
Disney+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Disney+ to usługa streamingowa będąca domem dla filmów i programów Disneya, Pixara, Marvela, „Gwiezdnych wojen”, National Geographic oraz innych. Na wybranych rynkach zawiera także rozrywkowe treści w ramach marki Star. Disney+, jako usługa streamingowa The Walt Disney Company, jest częścią Disney Media & Entertainment Distribution.
 

- Mamy do czynienia z bardzo dobrym początkiem roku finansowego, ze znacznym wzrostem zysku na akcję, rekordowymi przychodami i zyskami operacyjnymi w krajowych parkach i resortach, uruchomieniem nowej franczyzy z Encanto i znacznym wzrostem łącznej liczby subskrypcji w portfolio usług streamingowych do 196,4 mln [Disney+, ESPN+, Hulu - przyp. red.], w tym 11,8 mln subskrybentów Disney+ dodanych w pierwszym kwartale [czwartym kwartale roku kalendarzowego - przyp. red.] - powiedział Bob Chapek, dyrektor generalny The Walt Disney Company. - To oznacza ostatni rok pierwszego stulecia The Walt Disney Company, a takie wyniki w połączeniu z naszą niezrównaną kolekcją aktywów i platform, kreatywnymi możliwościami i wyjątkowym miejscem w kulturze dają mi wielką pewność, że będziemy nadal definiować rozrywkę przez następne 100 lat.

Średni miesięczny przychód na subskrybenta Disney+ na macierzystych rynkach wzrósł z 5,80 dol. do 6,68 dol. W przypadku rynków międzynarodowych (z wyłączeniem Disney+ Hotstar) był to wzrost z 4,73 dol. do 5,96 dol. Z kolei średni miesięczny przychód na subskrybenta Disney+ Hotstar wzrósł z 0,98 dol. do 1,03 dol.
 
Liczba subskrybentów Disney+ [mln]
 

 

1 stycznia 2022 r.

2 stycznia 2021 r.

Zmiana

USA, Kanada

42,9

36,3

18%

Rynki międzynarodowe (bez Disney+ Hotstar)

41,1

29,4

40%

Łącznie (bez Disney+ Hotstar)

84

65,7

28%

Disney+ Hotstar

45,8

29,2

57%

Łącznie

129,8

94,9

37%Disney+ wkrótce w Polsce

Disney+ wystartuje latem br. w 42 krajach i 11 terytoriach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Wśród nowych regionów znajdzie się m.in. Polska. Disney+ jest obecnie dostępny w następujących 18 krajach regionu EMEA: Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Luksemburg, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Szwecja, Szwajcaria, Włochy i Zjednoczone Królestwo.

Usługa oferuje wolną od reklam i stale powiększającą się kolekcję oryginalnych treści oferowanych na wyłączność (również w 4K UHD i HDR), w tym filmów pełnometrażowych, dokumentów, serii animowanych i live-action oraz pozycji krótkometrażowych.

Disney+ jest dostępny na następujących urządzeniach i platformach: Amazon Fire TV, Android TV, Apple TV, Chromecast, LG Smart TV, Roku, Samsung Smart TV, Xfinity X1 i Flex, systemach Chrome, MacOS i Windows PC, tabletach Amazon Fire, urządzeniach mobilnych Android, iPhone i iPad, konsolach do gier PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i Xbox Series S.

Możliwe jest oglądanie na czterech ekranach jednocześnie oraz pobieranie treści na co najwyżej 10 urządzeń.

W Stanach Zjednoczonych dostęp do Disney+ kosztuje 7,99 dol. miesięcznie lub 79,99 dol. rocznie. W wybranych europejskich krajach cena wynosi 8,99 euro miesięcznie lub 89,90 euro rocznie. Koszt subskrypcji Disney+ w Polsce nie jest jeszcze znany.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

339 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

379 zł Więcej...