reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP ABC 2 już oficjalnie nadaje [wideo]

dodano: 2022-02-14 01:59
autor: Łukasz Knapik / Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

TVP ABC 2 Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, we wtorek, 15 lutego br., czyli w dniu 8. urodzin stacji TVP ABC, oficjalne nadawanie rozpoczął kanał TVP ABC 2. Nowa stacja ruszyła o godz. 6:00 programem „Domisie”. Jest dostępna w internetowych serwisach Bajkowa Kraina i TVP GO. Dotychczas pod marką TVP ABC 2 funkcjonował projekt TVP eSzkoła Domowe Przedszkole. TVP ABC 2 jest skierowany do w dzieci w wieku przedszkolnym.

„Przyjaciele Misia i Margolci” w TVP ABC
TVP ABC 2 Przyjaciele Misia i Margolci


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ofercie TVP ABC 2 znajdują się bajki dla miłośników małych, ale kultowych piesków, jak Reksio, a także tych wielkich, niczym dom - mowa o Cliffordzie! Kto kocha misie, znajdzie w TVP ABC 2 Mi-Mi-Miśki, a kto uwielbia Domisie, obejrzy tam... Domisie! (To było proste!) Będzie też coś dla tych, którzy w zabawie wolą być Indianami - Yakari oraz coś dla tych, którzy zawsze wcielają się w rolę kowbojów - Kid Lucky! Szykuje się duża dawka wiedzy dzięki Małej szkole Helenki i Tyci encyklopedii Bzyka, a także nauka robienia prawdziwych dzieł sztuki dzięki instrukcjom Talentuli w programie Ale talent! Nie zabraknie też przyjaciół, bo w końcu Nie ma jak Rosie (choć przyznamy w sekrecie, że nasza ulubiona paczka to Przyjaciele Misia i Margolci)! 
 
„Kid Lucky” w TVP ABC 2

Stacja TVP ABC rozpoczęła nadawanie 15 lutego 2014 roku (więcej tutaj). W jej ofercie widzowie znajdą programy skierowane do dzieci i ich rodziców, w tym filmy oraz seriale animowane i fabularne, czy programy edukacyjne. Dostęp do kanału mają abonenci platform Polsat Box (więcej tutaj), Canal+ (więcej tutaj i tutaj) i Orange TV (więcej tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie odbiorcy multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

W 2020 roku pojawiła się zapowiedź pojawienia się TVP ABC w Stanach Zjednoczonych Ameryki. O trwających pracach związanych z udostępnieniem sygnału kanału TVP ABC na rynku amerykańskim poinformował „Nowy Dziennik Polish Weekly” (Nowy Dziennik Polish Weekly News Outwater Media Group LLC), gazeta redagowana i wydawana w Stanach Zjednoczonych Ameryki - w New Jersey i w Nowym Jorku. Na razie nie wiadomo, jak dystrybuowana miałaby tam być ta stacja, a także czy byłaby to ta sama wersja TVP ABC co w Polsce, czy też inna (więcej tutaj).

Pod koniec 2021 roku w ramach ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej pojawił się przekaz pod nazwą TVP ABC 2 (więcej tutaj). Dotychczas pod tą marką funkcjonował jednak projekt TVP eSzkoła Domowe Przedszkole (więcej tutaj). Jak zapowiada nadawca, TVP ABC 2 będzie przestrzenią w internecie, gdzie dzieci w wieku przedszkolnym będą mogły obejrzeć specjalnie wyselekcjonowane dla ich grupy wiekowej bajki i programy. Odpowiednio dobrane produkcje polskie i zagraniczne z premierowej ramówki TVP ABC 2 łączy kilka elementów: każda z nich to dla dzieci kopalnia wiedzy o otaczającym nas świecie, będą bardzo skutecznie poprawiać humory, a przede wszystkim - będą to treści bezpieczne dla najmłodszych widzów (więcej tutaj).Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 749 zł Więcej...