reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tajemnice w marcu w Polsat Viasat History

dodano: 2022-02-15 23:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W marcu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom w ramach pasma „Niedziele tajemnic” taki program jak „Cała prawda o neandertalczykach”, a w ramach pasma „Starożytny Egipt” taką produkcję jak „Grobowce Egiptu”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marzec 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Niedziele tajemnic”:
emisja: w niedziele (od 6 marca br.) o 21:00
- Zarezerwujmy niedzielne wieczory na wyprawy badawcze z kanałem Polsat Viasat History. Zapraszamy na nowy, fascynujący program dokumentalny „Cała prawda o neandertalczykach”, w którym przyjrzymy się światu naszych pradawnych krewnych. Jak naprawdę wyglądali i czym się zajmowali na co dzień? Wszystkiego tego dowiemy się w podczas „Niedziel tajemnic” - zachęca nadawca.

„Niedziele tajemnic”:
„Cała prawda o neandertalczykach” („The Real Neanderthal”)
emisja: w niedzielę, 6 marca br. o 21:00

Około 40 tysięcy lat p.n.e. ludzie neandertalscy zniknęli z powierzchni Ziemi. Dziś nowe odkrycia archeologiczne w połączeniu z najnowocześniejszymi technikami naukowymi pozwalają nam znacznie lepiej zrozumieć, kim byli i jak żyli neandertalczycy. Podróż widzów rozpoczyna się od spotkania z niezwykłymi paleo-artystami, Adrie i Alfonsem Kennisami, których misją jest odtworzenie prawdziwego wizerunku neandertalczyków dzięki szczegółowej analizie tego, w jaki sposób styl życia wpływał na budowę i ich wygląd fizyczny. Inny ekspert gromadzi dowody z miejsc, w których mieszkali neandertalczycy, dowodząc, że stworzyli oni prawdopodobnie najwcześniejszą znaną formę pisemnej komunikacji. Nowe analizy reliktów neandertalskich pozwalają także poznać zdumiewające techniki łowieckie, głębokie poczucie wzajemnej troski i duchowości oraz strukturę społeczną o wiele bardziej wyrafinowaną, niż dotąd sądzili naukowcy.

„Starożytny Egipt”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 7 marca br.) o 20:00
Czasy starożytnego Egiptu to wciąż jedna z najbardziej bogatych i fascynujących epok w historii. W marcu br. widzowie kanału Polsat Viasat History powrócą do Egiptu z zupełnie nowym programem „Grobowce Egiptu”, w którym śledzić będą trzymiesięczne wykopaliska odsłaniające całkowicie nienaruszony kompleks grobowy w Sakkarze. Premierze towarzyszy wybór filmów dokumentalnych ukazujących różne aspekty prac archeologicznych prowadzonych w Egipcie od setek lat (więcej tutaj).

„Starożytny Egipt”:
„Grobowce Egiptu” („Tombs of Egypt: The Ultimate Mission”)
emisja: od poniedziałku, 7 marca br. o 20:00

Egipskie budowle pełne są tajemnic, a nie wszystkie ukryte w ziemi pozostałości dawnej kultury zostały już odkryte. Egiptolog doktor Zahi Hawass szuka nowych odkryć i informacji. Wyrusza na trzymiesięczne prace wykopaliskowe, by badać niewyjaśnione dotąd tajemnice nekropolii w Sakkarze. Wkrótce trafia na wspaniałe znalezisko - całkowicie nienaruszony kompleks grobowy, ukryty głęboko pod piaskami u stóp piramidy faraona Teti. Wypełnione skarbami i wyjątkowymi artefaktami miejsce to dla egiptologów prawdziwy skarb. Autorzy dwuczęściowego dokumentu uzyskali wyłączny dostęp do tej misji archeologicznej, dzięki czemu widzowie zobaczą, jak zespół naukowców bada i analizuje zawartość kolejnych sarkofagów, odkrywa tajemnice Sakkary i stara się dowiedzieć, kto został tutaj pochowany ponad 3 tysiące lat temu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...