reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina zgłosiła atak DDoS na dużą skalę

dodano: 2022-02-16 00:35 | aktualizacja: 2022-02-16 01:16
autor: Dr Hack | źródło: https://t.me/zedigital/1056

Ukraina atak DDos cyberatak 360px 15 lutego w godzinach wieczornych Ukraina zgłosiła atak DDoS na dużą skalę na portal usług publicznych. Okazuje się, że ukraiński portal świadczenia usług publicznych „Diya” („Дія”) został poddany potężnemu atakowi DDoS, którego początkowy wektor pochodził z Federacji Rosyjskiej i Chin – potwierdził to minister cyfrowej transformacji Ukrainy Michaił Fiodorow. Te cyberataki zostały odparte, ale pojawiły się kolejne z Czech i Uzbekistanu - atak był dobrze zaplanowany. Co ciekawe informacje na ten temat podały też źródła rosyjskie.

satkurier.pl
Cyberatak atak hakerski haker Ukraina DDOS 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Około 20:00 w ślad za bankami, na portal Diya rozpoczął się potężny atak DDoS, którego oczekiwano. Początkowym wektorem była Rosja i Chiny. Potwierdzono około 600 tys. pakietów złośliwego ruchu na sekundę. Nasi specjaliści szybko odciął ten kierunek, ale atak powrócił z Czech i Uzbekistanu. I znowu został odparty. Dla użytkowników atak pozostał niewidoczny - napisał Michaił Fiodorow w kanale Telegram.


Wcześniej Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacyjnego Ukrainy, działające przy Ministerstwie Kultury Ukrainy zgłosiło atak hakerski na strony internetowe ukraińskiego Ministerstwa Obrony, Sił Zbrojnych oraz dwóch ukraińskich banków: Prywatbanku i Oschadbanku. Wkrótce zgłoszono, że ​​przywrócono dostęp do zasobów obu banków.

Dodać należy, że na terenie Polski wydany został stopień alarmowy ALFA-CRP. Będzie on obowiązywał od wtorku 15 lutego od godziny 23:59 do 28 lutego do godziny 23:59. To najniższy z 4 stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Został wprowadzony w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

759 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...