reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Folwark” w Radiu Tok FM

dodano: 2022-02-16 03:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM Radio Tok FM „Folwark” We wtorek, 15 lutego 2022 roku na platformie podcastowej Radia Tok FM (Agora) swoją premierę miał „Folwark”. To kolejny radiowy serial dokumentalny autorstwa Michała Janczury (po produkcji „Piecza”), tym razem o władzy, polityce i lokalnych układach. Pierwszy odcinek podcastu będzie dostępny dla wszystkich internautów na stronie internetowej tokfm.pl i w aplikacji Tok FM. Kolejnych części cyklu będzie można słuchać bezpłatnie tylko w dniu premiery odcinka, a później dostęp do nich będą mieć wyłącznie subskrybenci Tok FM Premium. Dodatkowo odcinki serii pojawią się też na antenie Radia Tok FM.

Radio Tok FM „Folwark”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kilkadziesiąt osób w krótkim czasie rezygnuje z pracy w Urzędzie Miasta. Nie wytrzymali. Część jest zmuszona korzystać z pomocy psychologa i psychiatry. Twierdzą, że padli ofiarami tyrani, nękania i mobbingu. Za wszystko, ich zdaniem, odpowiada jeden człowiek: burmistrz. Mieszkańcy proszą o pomoc dziennikarza, bo nie wierzą w instytucje, sądy i prokuraturę. Szybko okazuje się, że burmistrz i Kalisz Pomorski mają jeszcze wiele tajemnic do odkrycia.

- Wszystko, o czym opowiada serial „Folwark”, dzieje się naprawdę. Tu i teraz. W Polsce. W Kaliszu Pomorskim, małym miasteczku na Pomorzu Zachodnim. Michał Janczura pojechał tam zaalarmowany przez byłych i obecnych pracowników miejskiego ratusza. Przez ponad pół roku zbierał materiały i rozmawiał z ludźmi. Przez ten czas odkrył, jak funkcjonuje ta mała społeczność. „Folwark” to jednak opowieść nie tylko o Kaliszu Pomorskim, ale o życiu i zależnościach w małym miasteczku. Okazuje się, że tam, gdzie nie ma mediów i żadnej kontroli, władza może więcej

- mówi o serialu „Folwark” Magdalena Birecka, szefowa tokfm.pl.


Pierwszy odcinek serialu dokumentalnego, w którym słuchacze poznają bohaterów „Folwarku” i ich problemy, pojawił się na platformie podcastowej Tok i w aplikacji Tok FM we wtorek, 15 lutego br. o godzinie 12:00. Będą go mogli wysłuchać wszyscy internauci. Kolejne części będą dostępne online dla wszystkich tylko w dniu premiery odcinka, a później - wyłącznie dla subskrybentów Tok FM Premium. Specjalnie dla nowych użytkowników, zainteresowanych m.in. tą produkcją, powstała oferta promocyjna pozwalająca na korzystanie z Tok FM Premium za 1 zł przez pierwszy miesiąc.

Dodatkowo odcinki serialu „Folwark” będą emitowane na antenie Radia Tok FM. Wszystkich odcinków będzie można wysłuchać w niedzielę w tygodniu premiery, zaś części pierwszej i ostatniej, czyli szóstej - we wtorek wieczorem (w dniu premiery online).

Autorem serialu „Folwark” jest Michał Janczura, dziennikarz Radia Tok FM. Na platformie podcastowej w 2021 roku pojawiły się dwie części radiowego serialu dokumentalnego jego autorstwa pod tytułem „Piecza” - była to produkcja opowiadający o pełnym absurdów, niedoróbek i nielogiczności systemie pieczy zastępczej, w którym dziecko nie jest podmiotem, ale przedmiotem. Za ten serial Michał Janczur został nominowany do nagród dziennikarskich, w tym „Grand Press 2021” w kategorii „Reportaż audio”, a także otrzymał tytuł „Czułego sygnalisty” (więcej tutaj).

„Folwark” - sezon 1., emisja w Radiu Tok FM.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

379 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...