reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Chirurdzy” 7 w kanale Polsat Seriale

dodano: 2022-02-16 09:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Fox „Grey’s Anatomy: Chirurdzy” W środę, 16 lutego br. o godz. 20:00 w kanale Polsat Seriale wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. sezonu 7. amerykańskiego serialu „Chirurdzy” („Grey’s Anatomy”), którego producentami są ShondaLand, Mark Gordon Company i ABC Studios. Występują Ellen Pompeo, Sandra Oh, Chandra Wilson, Chyler Leigh, Sara Ramirez, Jessica Capshaw, Sarah Drew, Kevin McKidd, James Pickens Jr., Justin Chambers, Eric Dane, im Raver, Jesse Williams, Jason George, James Tupper, Peter MacNicol, Scott Foley, Pej Vahdat i Patrick Dempsey. Inne serie tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie stacji Fox (jako „Grey’s Anatomy: Chirurdzy”), Polsat Cafe, Polsat Rodzina i Nowa TV.

Fox „Grey’s Anatomy: Chirurdzy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czy lekarze z Seattle Grace Hospital wrócą do pracy? Polsat Seriale rozpoczyna emisję siómego sezonu „Chirurgów”. Tytułowi bohaterowie tego amerykańskiego serialu nieustannie zmagają się z sytuacjami ekstremalnymi. Ale trauma, jakiej doświadczyli - w finale poprzedniej serii - gdy szaleniec sterroryzował ich szpital, w mgnieniu oka zmieniła ich życie. Czy znów będą mogli czerpać radość z rywalizacji o najciekawsze medyczne przypadki? 

Minęło kilka tygodni od ataku na szpital. Wielu ich kolegów zginęło. Wszyscy, którzy przeżyli, mają zespół stresu pourazowego. Doktor Meredith Grey (w tej roli Ellen Pompeo) i doktor Derek Shepherd (Patrick Dempsey) są już po rekonwalescencji i chcieliby znów operować, ale psychiatra doktor Andrew Perkins (James Tupper) zwleka z wydaniem zgody. Oboje są przekonani, że to nadopiekuńczość z jego strony. Ale pierwsze wystąpienie ordynatora Shepherda przed personelem po powrocie na chirurgię przybiera nieoczekiwany obrót - Derek rezygnuje z posady szefa na rzecz doktora Richarda Webbera (James Pickens Jr.), bo dla niego kariera straciła sens. Natomiast Meredith milczy, zamiast zwierzyć się mężowi, że w trakcie ataku poroniła. Czy kiedykolwiek zostanie matką? Niektórzy sądzą, że decyzja doktor Cristiny Yang (Sandra Oh) i doktor Owena Hunta (Kevin McKidd), by jak najszybciej połączyć się węzłem małżeńskim, też nie jest objawem ich zdrowia psychicznego. Pomimo wszystko oni jednak biorą ślub i zamierzają żyć razem długo i szczęśliwie. Wydaje się, że nic też nie może popsuć związku doktor Callie Torres (Sara Ramirez) i doktor Arizony Robbins (Jessica Capshaw). Ale inne relacje rozpadają się. Doktor Miranda Bailey (Chandra Wilson) rzuciła przystojnego anestezjologa i znów jest samotną matką. Doktor Alex Karev (Justin Chambers) zerwał z doktor Lexie Grey (Chyler Leight) i biega po szpitalu z pociskiem w piersi, bo, jego zdaniem, to seksowne. Doktor Mark Sloan (Eric Dane) i doktor Teddy Altman (Kim Raver) również są nieuleczalnymi singlami, bo stale dokonują niewłaściwych wyborów. Najmniej lubiana w tym gronie, pomimo urody - doktor April Kepner (Sarah Drew), i najmłodszy przystojniak w drużynie, doktor Jackson Avery (Jesse Williams) są dla siebie stworzeni, tylko jeszcze tego nie odkryli. Z czasem wszyscy znowu nauczą się cieszyć każdym, najtrudniejszym medycznym przypadkiem. Jak najbardziej lubiani serialowi lekarze współczesnej telewizji poradzą sobie ze skutkami tragedii? Jak ułożą się ich dalsze losy i jakie podejmą wyzwania, wiedząc, jak kruche jest życie?     

„Chirurdzy” („Grey’s Anatomy”) - ten amerykański dramat medyczny zdobył miliony fanów na całym świecie oraz uznanie krytyków, czego miłym następstwem było:  83 nagrody - w tym 4 „Emmy”, i 239 nominacji do wyróżnień.

Pomysłodawczynią i współproducentką tego telewizyjnego serialu jest Shonda Rhimes, która ma na swoim koncie też takie produkcje jak „Prywatna praktyka”, „Skandal” czy „Bridgertonowie”.

Aktorzy z serialu „Chirurdzy”: Ellen Pompeo (jako Meredith Grey), Patrick Dempsey (Derek Shepherd), James Pickens, Jr. (Richard Webber), Sandra Oh (Cristina Yang), Chandra Wilson (Miranda Bailey), Justin Chambers (Alex Karev) ich młodsze koleżanki i koledzy w rolach stażystów chirurgii zasługują na szczególne słowa uznania - wielu z nich ma już na swoim koncie co najmniej kilka interesujących ról telewizyjnych i kinowych, ale dopiero kreacje w „Chirurgach” ugruntowały ich pozycję w Hollywood; zostali uhonorowani wieloma nagrodami (m.in. „Emmy”, „Złote Globy”) lub byli nominowani do tych telewizyjnych wyróżnień, zarówno za role pierwszoplanowe, jak i drugoplanowe. - Rzadko zdarza się tak interesująca i doborowa obsada w produkcji telewizyjnej - zapewnia nadawca.

Oto kilka słów o wcześniejszych dokonaniach tych gwiazd, przede wszystkim jednak przybliżymy sylwetki lekarzy, których z takim powodzeniem kreują od lat (więcej tutaj).

„Chirurdzy” - sezon 7., opisy postaci:

Ellen Pompeo jako doktor Meredith Grey, główna bohaterka serialu „Chirurdzy” i zarazem narratorka tej opowieści. Ten telewizyjny serial otwiera sekwencja: „W noc przed rozpoczęciem praktyki stażysty w Seattle, Grey przeżywa upojne chwile z mężczyzną, którego poznała w barze. Nazajutrz odkrywa, że tym przystojniakiem jest Derek Shepherd - nowy neurochirurg, a zarazem jej przełożony”. Tak rozpoczyna się jeden z najpiękniejszych telewizyjnych romansów. Meredith Grey miała fatalne relacje z matką, która była wybitną osobistością w świecie chirurgii, ale nie potrafiła opiekować się dzieckiem. Ojciec porzucił je, gdy ona miała 5 lat. Te koszmarne doświadczenia z dzieciństwa sprawiły, że nie potrafi zaakceptować swojej młodszej, przyrodniej siostry - Lexie, która dołączyła do drużyny stażystów chirurgii. Z powodu traumy po strzelaninie Meredith Grey bardzo długo nie dostaje zgody na operację. Otrzymuje ją dopiero, gdy wyznaje mężowi, że w trakcie ataku poroniła. Aby ocalić swoje małżeństwo z Derekiem, będzie odtąd starała się oddzielić życie zawodowe od prywatnego. Ale prowadząc badania kliniczne nad chorobą Alzheimera, dopuści się uchybienia, które zaważy na jej karierze i bliskich jej osób. Ellen Pompeo jest znana z filmów kinowych: „Darevil” i „Zakochany bez pamięci”, ale prawdziwym przełomem w karierze tej uroczej blondynki z pełnymi wyrazu oczami i figlarnym uśmiechem była rola Berie Knox w dramacie pod tytułem „Mila księżycowego światła” (2002). Z powodzeniem zagrała też u Stevena Spielberga w „Złap mnie, jeśli potrafisz” (2002). Wystąpiła ponadto w kilku innych filmach i serialach, ale to dzięki roli Meredith Grey stała się rozpoznawalna i sławna. Za kreację pierwszoplanową w serialu „Chirurdzy” Ellen Pompeo była nominowana do nagrody „Złotych Globów” (w 2007 roku). 

Patrick Dempsey jako doktor Derek Shepherd, Derek Shepherd jest czarujący jako mężczyzna i nieprzeciętnie zdolny jako neurochirurg. „To piękny dzień, by ratować życie" to jego lubione powiedzonko. Derek jest bardzo ceniony w szpitalu. Znany jest z tego, że daje szansę tym pacjentom, którzy uważani są za beznadziejne przypadki. On i Meredith Grey zawarli związek małżeński w dość osobliwy sposób, ale są idealną parą. Wydaje się, że jedyne, czego im brakuje do pełni szczęścia, to dzieci. Patrick Dempsey dołączył do obsady „Chirurgów” już jako aktor bardzo popularny. Jego rodzina pochodzi z Irlandii. Od najmłodszych lat wykazywał talenty aktorskie. W młodości występował jako żongler, magik i klown w cyrkach. Ale potem zajął się aktorstwem i był wschodzącą gwiazdą Hollywoodu w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, grywając nieśmiałych i nieco dziwnych młodych mężczyzn. Wystąpił z powodzeniem w takich filmach, jak: „Epidemia”, „Krzyk 3” czy „Dziewczyna z Alabamy”, gdzie partnerował Reese Witherspoon, i m.in. „Moja dziewczyna wychodzi za mąż”. W 2001 roku był nominowany do „Emmy” za sportretowanie Aarona Brooksa w serialu pod tytułem „Once and Again”. Jest stworzony do ról amantów - w 2006 roku został sklasyfikowany przez magazyn „People” na drugim miejscu w plebiscycie na „Najseksowniejszego żyjącego mężczyznę na świecie”. Także krytycy docenili go i za rolę w serialu „Chirurdzy” był nominowany dwukrotnie, w 2006 i 2007, do nagrody „Złotego Globu” jako „Najlepszy aktor w serialu dramatycznym”. 

Sandra Oh jako doktor Cristina Yang, chorobliwie ambitna. Od początku obecna w serialu. Najpierw jest stażystą w Seattle Grace Hospital. Ale bardzo ciężko pracuje, by zostać rezydentką. Marzy, by w przyszłości być kardiochirurgiem. Całkowicie poświęca się karierze, nigdy jednak nie zaniedbuje relacje z osobami, z którymi rozpoczęła staż w tym szpitalu: Meredith Grey (Ellen Pompeo), Izzie Stevens (Katherine Heigl), Alexem Karevem (Justin Chambers) i George'em O'Malleyem (T. R. Knight). Jej najbliższą przyjaciółką jest Meredith. Wcześniej w serialu Yang była zaręczona z doktorem Prestonem Burke’m (Isaiah Washington). W siódmym sezonie poślubi innego, znakomitego chirurga - Owena Hunta (Kevin McKidd). Sandra Oh to jedna z najciekawszych aktorek kanadyjskich młodego pokolenia, wspaniale radzi sobie w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Urodziła się i wychowała w Ottawie, ale jej rodzice pochodzą z Korei Południowej. W wieku 4 lat zaczęła uczęszczać na lekcje baletu. Gdy miała 16 lat, rozpoczęła pracę w telewizji, teatrze i reklamach. W 2005 roku magazyn „People” umieścił ją na liście „50 najpiękniejszych ludzi świata”. Za debiutancką rolę w filmie telewizyjnym pod tytułem „The Diary of Evelyn Lau”, na podstawie prawdziwej historii maltretowanej poetki, była nominowana do „Gemini” dla „Najlepszej aktorki” oraz zdobyła nominację do „1994 Cannes FIPA d'Or” dla „Najlepszej aktorki”. Następna rola - w „Double Happiness” przyniosła jej już pierwszego „Genie” i zaowocowała przeprowadzką do Hollywoodu. Przez 6 sezonów jako Rita Wu bawiła widzów HBO w serialu komediowym „Arli$$” i otrzymała m.in. „Cable Ace Award” dla „Najlepszej aktorki komediowej”. Ale prawdziwy deszcz nagród zaczął na nią spadać od 2003 roku, kiedy to wraz ze swoim ówczesnym mężem, scenarzystą i reżyserem, Alexandrem Payne’em zrealizowali wielokrotnie nominowaną do nagrody „Oscara” i „Złotego Globa” komedię przygodową „Bezdroża” („Sideways”, 2004). Obecnie Sandra Oh z powodzeniem gra w serialu „Killing Eve”. Sandra Oh za kreację w serialu „Chirurdzy” otrzymała w 2006 roku „Złotego Globa” dla „Najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu lub filmie telewizyjnym”, a także wiele innych telewizyjnych wyróżnień, w tym 5 do nagrody „Emmy”, w latach: 2005-2009.   

Kevin McKidd jako doktor Owen Hunt, dołączył do obsady „Chirurgów” w piątym sezonie - jako chirurg urazowy armii amerykańskiej, który służył w ogarniętym wojną Iraku. W szpitalu Seattle Grace Hospital jego doświadczenia z pola walki doskonale przydają się na izbie przyjęć. Jako praktyk uczy chirurgii urazowej i po kilku latach zostanie szefem chirurgii w tym szpitalu, czasami stosując niekonwencjonalne metody. Gdy go poznaliśmy, cierpiał na zespół stresu pourazowego (PTSD). Pierwotnie scenarzyści planowali, że pojawi się tylko gościnie w „Chirurgach”. Ale między nim a doktor Cristiną Yang zapanowała taka „chemia”, że zdecydowano, iż dołączy on do głównej obsady. Siódmy sezon tego serialu rozpoczyna się od ślubu Owena i Cristiny. Czy będą żyli długo i szczęśliwie? Kevin McKidd to urodzony w Szkocji, aktor, reżyser telewizyjny i okazjonalnie piosenkarz. Zanim zagrał rolę Owena Hunta w serialu „Chirurdzy”, z której jest powszechnie znany, McKidd wystąpił jako Tommy Mackenzie w „Trainspotting” Danny'ego Boyle'a (1996), hrabia Wroński w miniserialu BBC „Anna Karenina” (2000), Lucius Vorenus w serialu historycznym „Rzym” (2005-2007) oraz Dan Vasser w serialu NBC „Journeyman - Podróżnik w czasie” (2007). Zagrał również Posejdona w widowisku fantasy „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna”. O tym, jak dobrze prezentuje się w szkockim stroju narodowym, wiedzą fanki romantycznej komedii z jego udziałem - „Moja dziewczyna wychodzi za mąż”, gdzie jego filmowym rywalem jest Patrick Dempsey. 

James Pickens Jr. jako doktor Richard Webber, to znakomity chirurg i idealny ordynator chirurgii w Seattle Grace Hospital. Nieco gorzej radzi sobie w rolach męża i ojca. Doktor Webber to postać obecna w serialu „Chirurdzy” od 2005 roku. W szóstym sezonie musiał zrezygnować ze stanowiska szefa i został na krótko zastąpiony przez doktora Dereka Shepherda (Patrick Dempsey). W siódmym sezonie Webber ponownie zajmuje kierownicze stanowisko. Nawet gdy w przyszłości porzuci szefowanie chirurgii w tym szpitalu, lekarze i personel medyczny nadal będą go nazywali Szefem - z sympatii. James Pickens Jr. jest dobrze znany telewidzom również z takich seriali, jak: „Z Archiwum X”, „Nowojorscy gliniarze”, „Beverly Hills, 90210”, „Sześć stóp pod ziemią” czy „Kancelaria prawna”. Ale przełomem w jego aktorskiej karierze był gościnny występ w serialu „Roseanne”. W 1981 roku wystawił z legendarnym zespołem Nero Ensemble Company sztukę pod tytułem „A Soldier's Play” z Denzelem Washingtonem i Samuelem L. Jacksonem w rolach głównych. Jako aktora na dużym ekranie Pickensa oglądaliśmy w takich filmowych dziełach, jak: „Traffic” w reżyserii Stevena Soderbergha, „Nixon” Olivera Stone'a oraz „Bulworth” Warrena Beatty. Wydaje się wręcz ulubionym aktorem Barry'ego Levinsona, zagrał bowiem w 4 jego filmach, takich jak: „Smak wolności”, „Kula”, „Uśpieni” oraz „Jimmy Hollywood”.  

Chandra Wilson jako doktor Miranda Bailey, znakomity chirurg ogólny, ale jej metody pracy ze stażystami przypominają bardziej szkolenie rekrutów piechoty morskiej. Jest rozwiedziona, samotnie wychowuje kilkuletniego syna. W pracy pozna mężczyznę, który zostanie jej drugim mężem i drugą miłością jej życia. Pierwszą jest chirurgia. Za kilka lat jej zaangażowanie zostanie docenione. Czy sprawdzi się jako szef chirurgii w Grey Sloan Memorial Hospital? Od czasu stażu jej mentorem jest Richard Webber i to on nauczył ją pewności siebie, której mógłby jej pozazdrościć nie jeden mężczyzna. Chandra Wilson jest amerykańską aktorką i reżyserką. Najbardziej znana jest z roli doktor Mirandy Bailey w dramacie telewizyjnym ABC „Chirurdzy”; jest obecna w tym serialu od początku, od 2005 roku. Tę postać grała również w serialach: „Prywatna praktyka” i „Jednostka 19”. Wilson rozpoczęła karierę już w wielu 5 lat, występując w musicalu pod tytułem „Theatre Under the Stars” w rodzinnym Houston. Ukończyła High School for the Performing and Visual Arts. Potem spędziła cztery lata w niemniej prestiżowym Lee Strasberg Theatre Institute. W 1991 roku zadebiutowała na nowojorskiej scenie. Jej pierwszym prawdziwym doświadczeniem na szklanym ekranie była rola Claudii Hopper w serialu „Bob Patterson”. Zdobyła rozpoznawalność i wystąpiła potem gościnnie w kilku innych serialach, programach i reklamach telewizyjnych. Zwróciła też na siebie uwagę rolami drugoplanowymi w głośnych filmach kinowych - począwszy od sławnej „Filadelfii”, w reżyserii Jonathana Demme’a. Chandra Wilson za rolę drugoplanową w serial „Chirurdzy” była czterokrotnie nominowana do nagrody „Emmy” - w latach: 2006-2009.

Justin Chambers jako doktor Alex Karev, jest równie przystojny, co arogancki. Alexander Michael Karev jest obecny w serialu  od początku - trafił do Seattle Grace Hospital jako stażysta chirurgiczny, potem otrzymał stanowisko rezydenta. Jego przeznaczeniem jest zostanie chirurgiem dziecięcym. Poznajemy go jako kolegę Meredith Grey (Ellen Pompeo), Cristiny Yang (Sandra Oh), Izzie Stevens (Katherine Heigl) i George'a O'Malley’a (T. R. Knight). Wydaje się najmniej z nich lubiany, bo bywa szorstki. Zdarza mu się też lekceważąco traktować pacjentów. Ale ku zaskoczeniu wszystkich ujawnia dar nawiązywania kontaktu z małymi dziećmi, mimo że wielokrotnie powtarza, że ich nie lubi. Nie wierzy w miłość i nie kryje, że w kolejnych podbojach erotycznych chodzi mu tylko o seks. Ale gdy już zakocha się, to na całe życie i dla tej jedynej poświęci karierę. Justin Chambers - oprócz roli w „Chirurgach” - jest przede wszystkim znany z hitu kinowego „D'Artagnan” (2001). Urodził się jako jeden z bliźniaków, a karierę rozpoczął bardzo przypadkowo. Jadąc metrem w Paryżu, na początku lat 90. ubiegłego wieku został zaczepiony przez łowcę talentów, pracującego dla Domu Mody Calvina Kleina. Justin Chambers w charakterze modela współpracował też z Armanim. Po tym, jak w „Harper's Bazaar” (1998) zauważono, że po części jest Jamesem Deanem, a częściowo przypomina inną legendę kina, Marlona Brando, Chambers nie mógł nie spróbować kariery aktorskiej. Pierwszą rolę zagrał w dramacie „Smak wolności” („Liberty Heights”, 1999) u Barry’ego Levinsona. Jedną z kolejnych był właśnie wspomniany, wyjątkowo przystojny Muszkieter, u boku samej Catherine Deneuve. Mimo że już trochę żyje w świecie show-biznesu, skutecznie omijają go „choroby zawodowe środowiska”. Chambers nie pije, nie pali, nie zażywa narkotyków, a cały wolny czas poświęca żonie Keishy i czterem córkom: Isabelli, bliźniaczkom Kaili i Mayi oraz Evie i jedynemu synowi - Jacksonowi. 

Chyler Leigh jako doktor Lexie Grey, jako córka Thatchera Grey’a jest przyrodnią siostrą Meredith Grey. Ta postać po raz pierwszy pojawiła się w tym serialu w trzecim sezonie, do stałej pierwszoplanowej obsady dołączyła  w piątym - jako rezydent chirurgiczny w Seattle Grace Mercy West Hospital. Dopiero niedawno Lexie dowiedziała się, że ma siostrę ze strony ojca i bardzo chciała się z nią dogadać. Właśnie dlatego zdecydowała się na rezydenturę w Seattle i w tym samym szpitalu z nadzieją, że ją spotka. Nie zrażała się, gdy Meredith najpierw jej otwarcie unikała, potem ledwie tolerowała. Czy w końcu Meredith zaakceptuje Lexie jako swoją siostrę i pokocha ją?  Chyler Leigh urodziła się w Charlotte, w Północnej Karolinie, a wychowała się w Virginia Beach i Miami Beach. Karierę rozpoczęła w wieku 12 lat, pracując jako modelka dla magazynów i katalogów. Jej sukces w pismach drukowanych zaowocował później krajowymi reklamami, między innymi dla Coca-Coli. W wieku 16 lat Leigh miała już za sobą kilka aktorskich występów - w serialach: „Wilder Days” i „Saving Graces”. Ale dopiero stała obecność w produkcji Aarona Spellinga pod tytułem „Bezpieczna przystań”, potwierdziła talent młodej aktorki. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2001 roku w filmie „To nie jest kolejna komedia dla kretynów”, który stał się komediowym hitem. W sezonie: 2002-2003 jako Claire Wyatt zaistniała w serialu „Kancelaria adwokacka” Davida E. Kelley’a. W 2005 roku zagrała rolę Carli Noll w docenionym przez krytyków, serialu „Reunion”. Leigh jest żoną aktora Nathana Westa. Ona i West mają trójkę dzieci.

Sara Ramirez jako doktor Callie Torres, od drugiego sezonu jest obecna w Seattle Grace Hospital - początkowo jako stażystka, następnie rezydentka - chirurg ortopeda. Wychowała się na południu Florydy, jako jedyna córka w zamożnej i konserwatywnej rodzinie. Została sympatią, żoną chirurga, który wkrótce potem zmarł w następstwie wypadku. Romans z innym kolegą z pracy też zakończył się fatalnie. Szczęście przynosi jej dopiero związek z dr Arizoną Robbins (Jessica Capshaw) i ujawnia biseksualną naturę tej bohaterki „Chirurgów”. Sara Ramirez pochodzi z Meksyku, urodziła się w mieście Mazatlan (Sinaloa). Jej matka była z pochodzenia Irlandką, a ojciec Meksykaninem. Sara Ramirez przeniosła się do San Diego, gdy miała 8 lat, wraz z matką, po rozwodzie rodziców. Obdarzona bogatym, „przydymionym” głosem, Ramirez ukończyła Juilliard Drama School. Przed rozpoczęciem pracy w „Chirurgach” Sara występowała w broadway’owskim hicie „Spamolot Monty Pythona” jako Lady of the Lake i otrzymała zarówno nagrodę „Tony Award” za „Najlepszy występ aktorki pierwszoplanowej w musicalu”, jak i nagrodę „Outer Critics Award” dla „Wybitnej aktorki pierwszoplanowej w musicalu”. Wystąpiła jeszcze wielokrotnie na Broadway’u i spróbowała pracy w kinie i w telewizji. Na dużym ekranie zadebiutowała w komedii „Masz wiadomość” (1998), u boku Meg Ryan i Toma Hanksa. Występowała gościnnie w takich telewizyjnych serialach, jak: „Prawo i porządek: Sekcja specjalna”, „Nowojorscy gliniarze” czy „Madame Secretary”. Ostatnio zagrała w mini serialu „I tak po prostu” (2021), który nawiązuje do hitu „Seks w wielkim mieście”. Publiczności na całym świecie znana jest jednak przede wszystkim z roli doktor Torres w „Chirurgach”, którą grała przez 10 lat. Powszechnie chwalona przez krytyków, Sara Ramirez była nominowana do kilku nagród - w tym do „Image Award” dla „Wybitnej aktorki drugoplanowej w serialu dramatycznym” oraz (pięciokrotnie) do „ALMA Award” dla „Wybitnej aktorki w serialu dramatycznym”. 

Jessica Capshaw jako doktor Arizona Robbins, została wprowadzona do obsady pierwszoplanowej w piątym sezonie tego serialu - jako nowy szef chirurgii dziecięcej. Pierwotnie miała wystąpić tylko w trzech odcinkach, ale umowa z aktorką została przedłużona do końca sezonu. Od szóstej serii „Chirurgów” występuje już regularnie. Uwiodła widzów swoim zwariowanym zachowaniem na sali operacyjnej. Jej związek z ortopedyczną rezydentką Callie Torres (Sara Ramirez) to jeden z głównych wątków tego serialu. Krytycy nazywają ją „ulubienicę fanów”. Jessica Capshaw pochodzi z miasta Columbia, w stanie Missouri. Najbardziej znana jest z występu w „Chirurgach”. W przeszłości Capshaw występowała w takich produkcjach telewizyjnych, jak: „Kancelaria adwokacka” czy „Kości”. W 2005 roku zagrała w mini serialu „Na Zachód” - produkcji Stevena Spielberga, u boku Keri Russell i Josha Brolina. Rok później pojawiła się na dużym ekranie w filmie „Tydzień kawalerski”, gdzie główne role grali Ed Burns i Brittany Murphy. Capshaw uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie literatury angielskiej na Uniwersytecie Browna, a także wystąpiła w wielu produkcjach uniwersyteckich. Pasja aktorska sprawiła, że wykorzystała przerwę wakacyjną na udział w Royal Academy of Dramatic Arts Summer Program w Londynie, gdzie wystąpiła jako Puck w przedstawieniu „Sen nocy letniej”. Obecnie mieszka w Los Angeles wraz z mężem, Christopherem Gaviganem, i czwórką ich dzieci. 

Eric Dane jako doktor Mark Sloan, ta postać została wprowadzona w drugim sezonie jako najlepszy przyjaciel dr Shepherda. Ale to Mark spowodował koniec małżeństwa Dereka, sypiając z jego ówczesną żoną, Addison Montgomery, więc panowie początkowo, delikatnie mówiąc, nie znosili się. Ale okazało się, że Mark przeniósł się do Seattle, aby pogodzić się z Derekiem, więc dostał drugą szansę. Doceniono też jego zawodowe zaangażowanie i został szefem chirurgii plastycznej w Seattle Grace Hospital. Jest czarujący, przystojny i uwodzi wszystkie stażystki, więc otrzymał pseudonim McSteamy. Ale nawet ten niepoprawny kobieciarz w końcu zakochuje się, gdy poznaje słodką Lexie Grey (Chyler Leigh). Niestety, ich romantyczna relacja nie zakończy się szczęśliwie. Eric Dane wychował się w San Francisco, jako starszy z dwóch braci, których ojciec był architektem i projektantem wnętrz a matka zajmowała się domem. W szkole średniej był wybitnym sportowcem, ale złapał bakcyla aktorstwa i przeprowadził się do Los Angeles. Dane zadebiutował w telewizji w 1993 roku w serialu „Cudowne lata”. Następnie pojawiał się gościnnie w innych serialach i filmach. Większą rolę zagrał w przebojowej komedii „Marley i ja”, u boku Jennifer Aniston i Owena Wilsona, w reżyserii Davida Frankela. Spore wrażenie na widzach zrobił jako Jamie Madrox/Multiple Man w przeboju kinowym „X-Men: Ostatni bastion” (2006), Marcus w widowiskowej „Burlesce” (2006), u boku Cher i Christiny Aguilery, i ostatnio - Mitch Bianci w thrillerze „The Ravine” (2021). Z powodzeniem występuje też w serialach: „The Fixer” (2015), „Ostatni okręt” (2014-2018) i „Euforia” (2019-2022).   

Kim Raver jako doktor Teddy Altman, jest obecna w „Chirurgach” od szóstego do ósmego sezonu tego serialu. Ta postać powróci w czternastym sezonie jako gwiazda gościnna i potem dołączy do głównej obsady. Pojawia się również w serialu „Jednostka 19”. Doktor Altman jest znakomitym kardiochirurgiem i przybywa do Seattle na zaproszenie Owena Hunta (Kevin McKidd) – jako wsparcie dla jego żony, ale Cristina Yang (Sandra Oh) szybko spostrzega, że tych dwoje - Teddy i Owena, łączyło w przeszłości coś znacznie więcej niż przyjaźń. Im mocniej oboje zaprzeczają, tych silniejsze stają się więzi, które ich na nowo łączą. Co wyniknie z tego miłosnego trójkąta? Kim Raver to aktorka telewizyjna i filmowa. Ostatnio wystąpiła w serialach: „Ray Donovan”, „Kości”, „Designated Survivor” oraz powtórzyła swoją rolę: Audrey Raines, w nominowanym do nagrody „Emmy”, serialu „24: Jeszcze jeden dzień” (2014). To dzięki występowi w tej legendarnej produkcji telewizyjnej - „24 godziny” (2004-2007), zdobyła popularność na całym świecie. Wcześniej sympatię krytyków i widzów zaskarbiła sobie, gdy wcieliła się w rolę ratowniczki medycznej Kim Zambrano w dramacie policyjno-paramedycznym „Brygada ratunkowa” (1999). Raver znana jest również z roli Nico Reilly w serialu komediowym „Szminka w wielkim mieście” (2008-2009), którego twórczynią jest Candice Bushnell („Seks w wielkim mieście”). Z powodzeniem gra też w filmach fabularnych - wybrane tytuły z jej filmografii to: „Bond of Silence”, „Noc w muzeum”, „Prisoner” i m.in. „City Hall” z Alem Pacino. Raver została odkryta przez reżysera Ridley’a Scotta podczas sesji reklamowej. Absolwentka sztuk pięknych na Uniwersytecie Bostońskim, kontynuuje studia teatralne w Nowym Jorku pod kierunkiem nauczyciela i mentora Wynna Handmana. Mówi biegle po francusku i niemiecku - tego ostatniego języka nauczyła się w dzieciństwie od swojej matki, która urodziła się w Niemczech.

Sarah Drew jako doktor April Kepner, dołączyła do drużyny Grace Hospital jako rezydentka chirurgiczna wraz z „inwazją” personelu z Mercy West Medical Center - po połączeniu dwóch szpitali, do którego doszło w szóstym sezonie. Z powodu zauroczenia Derekiem Shepherdem dąży do rezydentury na neurochirurgii. Ale znacznie lepiej radzi sobie na urazówce i ten rodzaj chirurgii staje się jej specjalnością. Ta postać jest pełna sprzeczności. Determinacja, dokładność i inteligencja to jej główne cechy charakteru. Ale wiele traci, bo jej główne słabości to: niepewność, nadgorliwość i podatność na zranienia (psychiczne). Unika seksu, bo uważa, że to grzech. Seksualne spotkanie z najprzystojniejszym rezydentem chirurgii, Jacksonem (Jesse Williams) zmusza ją do przewartościowania swojej wiary i zagraża jej karierze. Początkowo nie jest lubiana ani przez koleżanki i kolegów, ani też przez widzów, ale z czasem jej postać ewoluuje i zakompleksiona April staje się ulubienicą publiczności. Sarah Drew urodziła się i wychowała na Long Island i wiedziała, że jej przeznaczeniem jest aktorstwo już od piątego roku życia, kiedy to wystąpiła w szkolnym przedstawieniu. Pierwszy występ w prawdziwym teatrze to była tytułowa rola kobieca w „Romeo i Julii”, w Princeton's McCarter Theater. Po entuzjastycznych recenzjach w „Variety” i „The New York Times” otrzymała pierwszy angaż filmowy - zagrała u boku Eda Harrisa i Cuby Gooding Jr w filmie „Radio”. Jej pierwszą dużą rolą telewizyjną była Hannah Rogers w serialu „Everwood”. Sarah zagrała też gościnnie w wielu produkcjach serialowych, takich jak: „Mad Men”, „Glee”, „Medium”. W 2009 roku Drew dołączyła do obsady wielokrotnie nagradzanych „Chirurgów” i przez dziewięć lat wcielała się w postać doktor April Kepner. 

Jesse Williams jako doktor Jackson Avery, to rezydent chirurgii, który w szóstym sezonie pojawił się po raz pierwszy w Seattle Grace Hospital - wraz z „inwazją” personelu medycznego, gdy doszło do połączenia ze szpitalem Mercy West Medical Center. Ten przystojny i inteligentny młody mężczyzna skrywa wielki sekret. Okazuje się, że Jackson próbuje osiągnąć sukces w chirurgii na własną rękę, zamiast korzystać ze wspaniałej reputacji swojego dziadka, który ustanowił nawet nagrodę - swoisty „Oscar dla chirurgów” za „Przeprowadzenie najbardziej innowacyjnego zabiegu”. Doktor Avery pragnie specjalizować się w chirurgii plastycznej i jego mentorem zostaje Mark Sloane (Eric Dane). Jego życie prywatne bardzo się skomplikuje, gdy zakocha się w Lexie Grey (Chyler Leigh). Ale jego żoną zostanie April Kepner (Sarah Drew), na dobre i na złe. Jesse Wesley Williams to były nauczyciel szkoły średniej i aktywista, który stał się aktorem, reżyserem i producentem filmowym. Jest najbardziej znany z roli doktora Jacksona Avery’ego w serialu „Chirurdzy”, w którą wciela się od 2009 roku. Postać tę zagrał też w kilku odcinkach serialu „Jednostka 19”. Z powodzeniem wystąpił również w fabułach: oficer Eddie Quinlan w filmie „Gliniarze z Brooklynu” (2009), Holden w - „Dom w głębi lasu” (2012), Skyler w „Grupa wsparcia” (2017) i jako Isaac „Ike” Singer w dramacie „Jacob’s Ladder” (2019). Wśród filmów kinowych z jego udziałem jest obsypany nagrodami, dramat historyczny Lee Danielsa „Kamerdyner” (2013), gdzie Jesse Wesley Williams zagrał prawdziwego przywódcę walki o prawa obywatelskie, wielebnego Jamesa Lawsona.

„Chirurdzy” - sezon 7., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „With You I'm Born Again”
emisja: w środę, 16 lutego br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Trauma, jakiej doświadczyli bohaterowie tego serialu kilka miesięcy temu, gdy szaleniec sterroryzował Seattle Grace Hospital, nie pozwala im wrócić do pracy. Wielu ich kolegów, czy wręcz przyjaciół zginęło. Wszyscy, którzy przeżyli, mają zespół stresu pourazowego. Meredith i Derek są już po rekonwalescencji i chcieliby znów operować, ale psychiatra im na to nie pozwala. Oboje są przekonani, że to nadopiekuńczość z jego strony. Ale pierwsze wystąpienie ordynatora Shepherda przed personelem po powrocie na chirurgię przybiera nieoczekiwany obrót - Derek rezygnuje z posady szefa na rzecz Richarda, bo kariera straciła dla niego sens. Natomiast Meredith milczy w najważniejszej sprawie - cierpi w sekrecie, zamiast zwierzyć się mężowi, że wtedy poroniła. Niektórzy sądzą, że decyzja Cristiny i Owena, by jak najszybciej połączyć się węzłem małżeńskim, też nie jest objawem ich zdrowia psychicznego. Gdy przyjaciele życzą im, by żyli razem długo i szczęśliwie, inne związki rozpadają się. Miranda i Ben rozstają się, bo ona wciąż nie może pozbierać się psychicznie. Natomiast Alex zerwał z Lexie i biega po szpitalu z pociskiem w piersi, bo to, jego zdaniem, seksowne i pomaga mu uwodzić dziewczyny. Cristina i Owen biorą ślub.

Odcinek 2.: „Shock to the System”
emisja: w środę, 16 lutego br. o 21:00 w kanale Polsat Seriale

Meredith wreszcie decyduje się wyznać Derekowi prawdę, że poroniła, gdy on został postrzelony przez szaleńca. To był sekret, który uniemożliwiał jej normalne funkcjonowanie. Czy teraz może już wrócić do pracy na chirurgii operowania? Wydaje się, że jej najbliższa przyjaciółka, Cristina też jest już gotowa, by znów operować. Ale podczas poważnej operacji, gdy asystuje Teddy, znów przechodzi załamanie nerwowe. Tymczasem na ostry dyżur trafia cała drużyna futbolowa. Siedmiu zawodników oraz ich trenerka zostali na boisku w trakcie meczu porażeni prądem od jednego uderzenia pioruna. Jeszcze większym cudem natury jest to, do czego w następstwie tego wypadku dochodzi w szpitalu. Jeden z poszkodowanych mężczyzn zaczyna odczuwać przemożne pragnienie poślubienia pięknej dziewczyny, której dotąd bał się wyznać, co do niej czuje. A jeśli jego koledzy z drużyny z powodu porażenia piorunem też doznają miłosnego oczarowania i wszyscy zechcą poślubić tę samą kobietę?

Odcinek 3.: „Superfreak”
emisja: w środę, 23 lutego br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Po incydencie na sali operacyjnej psychiatra radzi, by zarząd Grace Seattle Hospital przydzielił Cristinie mniej stresujące zajęcie. Derek stanowczo sprzeciwia się temu i grozi, że raczej razem z nią odejdzie, niż pozwoli na jej degradację. Tymczasem z niezapowiedzianą wizytą przybywa do szpitala jego siostra Amelia z prezentem w postaci młodego mężczyzny z rakiem mózgu - do zoperowania. Derek uwielbia takie zawodowe wyzwania, więc tym bardziej Meredith jest zaskoczona, gdy widzi, jak jej mąż chłodno wita siostrę. Okazuje się, że rodzeństwo nie miało ze sobą kontaktu od wielu lat.  Co tak traumatycznego wydarzyło się w przeszłości ich rodziny, że tak mocno ich poróżniło? Czy brat i siostra zdołają ze sobą szczerze porozmawiać?

Odcinek 4.: „Can't Fight Biology”
emisja: w środę, 23 lutego br. o 21:00 w kanale Polsat Seriale

Nie wygra się z biologią. Derek i Meredith pragną założyć rodzinę. Ona nie może zajść w ciążę, udają się więc po poradę do specjalisty do spraw płodności. Niestety, wizyta u ginekologa przynosi niepokojące wieści. Okazuje się, bowiem że wina leży po stronie Meredith. Natomiast szczęśliwi młodzi małżonkowie - Cristina i Owen dojrzeli już do myśli o własnym lokum. Poszukiwania nowego mieszkania zazwyczaj wymagają czasu. Cristina działa błyskawicznie. Lexie jest zazdrosna o relacje łączące April i Meredith. Dr Avery flirtuje z Teddy.

Odcinek 5.: „Almost Grown”
emisja: w środę, 2 marca br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Chirurdzy ze szpitala Seattle Grace walczą o wielomilionowe granty. Szefowie różnych specjalizacji muszą jak najlepiej zaprezentować się przed ordynatorem Webberem, do którego należy ostateczna decyzja w sprawie przyznania pieniędzy na badania naukowe. Derek, Callie i Owen są tak pochłonięci rywalizacją, że swoich pacjentów powierzają mniej doświadczonym koleżankom i kolegom. Na tym dyżurze los pacjentów spocznie więc w rękach rezydentów. Zazwyczaj wysłuchują poleceń chirurgów, tego dnia będą samodzielnie decydować o ich leczeniu. Będzie się działo.

Odcinek 6.: „These Arms of Mine”
emisja: w środę, 2 marca br. o 21:00 w kanale Polsat Seriale

Ekipa filmowa wkracza do Seattle Grace Hospital, by sześć miesięcy po strzelaninie odwiedzić lekarzy i pacjentów, którzy byli bohaterami tamtych tragicznych wydarzeń. Kamera śledzi kolejno Dereka, Owena, Marka i Callie. Filmowcy towarzyszą chirurgom w pracy. Czy także Meredith i Cristina zmierzą się twarzą w twarz z traumą po tamtym zamachu? Czy przyjaciółki zechcą opowiedzieć, co się wtedy z nimi działo, jak udało im się przeżyć atak szaleńca i jak się teraz czują? Czy Meredith i Cristina nadal się przyjaźnią? Do szpitala wraca też pacjentka dr Bailey - Mary, która tamtego feralnego dnia miała mieć operację. Nie widziały się pół roku, a połączyła je wtedy niezwykle bliska więź. Czy teraz już wszystko pójdzie dobrze na sali operacyjnej? Na urazówkę trafia motocyklista po wypadku. Jego mózg uległ całkowitemu zniszczeniu. Ten mężczyzna wyraził zgodę na pobranie narządów. Jego obie ręce zostaną przeszczepione innemu mężczyźnie, który swoje stracił w wypadku w pracy - jest drwalem.

Odcinek 7.: „That's Me Trying”
emisja: w środę, 9 marca br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Awaryjne lądowanie samolotu, kolizja z autokarem, wielu poszkodowanych, w tym z obrażeniami wielonarządowymi. W odpowiedzi na takie wezwanie wszyscy chirurdzy na dyżurze podrywają się i biegną na izbę przyjęć. Na urazówce czeka ich rozczarowanie. Bo okazuje się, że to tylko warsztaty traumatologiczne, zorganizowane w ramach grantu, który dostał Owen. Tymczasem do Marka zgłasza się pacjentka - młoda kobieta, bardzo szczupła, która marzy o ogromnym tyłku. On zgadza się wszczepić jej odpowiednio wielkie implanty pośladków, asystująca mu podczas planowanego zabiegu, Lexie protestuje. Cristina nadal nie może operować, więc otrzymuje zadanie monitorowania stanu pacjenta, który oczekuje na przeszczep płuc. To mężczyzna w starszym wieku i na widok córki, której od dawna nie widział, ma nagle poważne problemy z sercem. Następuje u niego zapaść, a Cristinę ogarnia pod wpływem stresu paraliż całego ciała. Mark organizuje przyjęcie pożegnalne dla Arizony i Callie, które wkrótce wyruszają do Afryki. Arizona jest podekscytowana na myśl o pracy badawczej, którą będzie prowadzić wśród dzieci na Czarnym Lądzie, Callie - przygnębiona, bo nie chce opuszczać Seattle. Miranda też jest smutna, nie może pogodzić się ze śmiercią pacjentki na sali operacyjnej.

Odcinek 8.: „Something's Gotta Give”
emisja: w środę, 9 marca br. o 21:00 w kanale Polsat Seriale

Cristina odeszła - rzuciła rezydenturę na chirurgii w Seattle Grace Hospital. Callie - po wyjeździe Arizony do Afryki - została sama w Seattle. Obie nie mają pracy, więc korzystają z życia. Tymczasem do szpitala wkracza przedstawiciel Departamentu Stanu, a oddział chirurgii opanowują agenci Secret Service, bo trzeba ratować życie komuś bardzo ważnemu, od kogo zależy pokój na Bliskim Wschodzie. Richard, Owen i Teddy obiecują dochować dyskrecji i zoperować temu mężczyźnie jego serce. Wtedy wychodzi na jaw kolejny sekret i okazuje się, że aby uratować tego tajemniczego pacjenta do akcji musi się włączyć drugi zespół chirurgów - Derek ze swoją drużyną. Natomiast na pediatrii pojawia się nowy asystent - doktor Robert Stark. April i Alex zostają do niego przydzieleni i już na pierwszym „wspólnym” dyżurze naprawiają jego błąd w sztuce medycznej - ratują życie niemowlęcia.

Odcinek 9.: „Slow Night, So Long”
emisja: w środę, 16 marca br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Aby uczcić otrzymanie grantu, Derek zaprasza przyjaciół do baru u Joe. Wszyscy przeżywają szok, widząc, kto tam właśnie zatrudnił się w charakterze barmanki. Tym razem to Meredith ma pecha i asystuje dr Starkowi. Zostaje sama na nocnym dyżurze, podczas gdy on wychodzi na kolację, bo uważa, że wszyscy jego mali pacjenci są stabilni. Tymczasem dziewięcioletni chłopiec po operacji klatki piersiowej zaczyna się uskarżać na silny ból brzucha. Jego matka jest pielęgniarką i przeczuwa, że to coś poważnego. Meredith podziela jej niepokój i wzywa przełożonego do szpitala. Wściekły dr Stark wraca i grozi, że za bezzasadne wezwanie wyrzuci ją z pracy. Alex już się go nie boi i dołącza do Meredith. Wtedy do akcji wkracza Richard. Owen, Jackson i Lexie w tym czasie walczą o życie dwóch nastoletnich braci, którzy mieli koszmarny wypadek samochodowy na przejeździe kolejowym.   

Odcinek 10.: „Adrift and at Peace”
emisja: w środę, 16 marca br. o 21:00 w kanale Polsat Seriale

Meredith jest w szoku na wieść, że Derek zaprosił Cristinę na ryby. W jeszcze większym, gdy dowiaduje się, że przyjaciółka, która nie lubi natury, przyjęła zaproszenie na wyprawę nad rzekę. Meredith i Cristina od czasu tragicznej strzelaniny w szpitalu coraz bardziej oddalają się od siebie, już ze sobą nie rozmawiają. Mark i Callie od tygodnia mieszkają razem i w każdej wolnej chwili uprawiają seks, myśląc o byłych partnerach. Upadek z wysokości trzydziestu metrów skończył się fatalnie dla młodej pary, świeżo po ślubie. Chodzili po górach w poszukiwaniu romantycznych plenerów do zdjęć poślubnych i spadli w przepaść. Ona wylądowała na nim i ma tylko ranę ucha. On doznał rozległych złamań i lekarze usiłują na sali operacyjnej powstrzymać rozległe krwawienie. Teddy nie angażuje się emocjonalnie, bo to mogłoby zaszkodzić jej pacjentom. Ale gdy poznaje przypadkowo na oddziale Henry’ego Burtona (gościnnie: Scott Foley) i dowiaduje się, że ten czarujący i przystojny mężczyzna jest ciężko chory, a nie ma już pieniędzy na leczenie, bo wyczerpało się jego ubezpieczenie, zaczyna desperacko walczyć o jego życie.

Odcinek 11.: „Disarm”
emisja: w środę, 23 marca br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Uzbrojony mężczyzna otworzył ogień do studentów i wykładowców na lokalnym college’u. Jest co najmniej dwadzieścia ofiar. Cristina była przypadkowo w pobliżu miejsca tragedii i pospieszyła z pomocą. Pierwsze karetki docierają z rannymi do szpitala. Tymczasem policjanci wciąż nie mają pewności, jak wygląda sprawca tej masakry. Jedyną osobą, która może podać rysopis napastnika, jest bohaterski policjant, który stanął do walki z nim i został poważnie ranny. Bohater jest nieprzytomny. Chirurdzy rozpoczynają walkę o jego życie. W innej sali operacyjnej dochodzi do poważnego incydentu - Alex własnym ciałem powstrzymuje dr Starka przed amputacją nogi u postrzelonej nastolatki. Tymczasem Cristina wraca do pracy, towarzysząc w karetce młodemu człowiekowi z rozległą ranę od postrzału, któremu ocaliła życie. Ona, Teddy i Jackson operują go, gdy na salę wchodzi Richard i informuje chirurgów, że ratują życie mordercy… Arizona wraca. Pomyliła się, jeśli liczyła na serdeczne powitanie ze strony Callie.       

Odcinek 12.: „Start Me Up”
emisja: w środę, 23 marca br. o 21:00 w kanale Polsat Seriale

Arizona chce wrócić do Callie. Ale jest zbyt zarozumiała, by otrzymać drugą szansę. Studenci pierwszego roku zjawiają się w szpitalu. Są niedoświadczeni i przez to wydają się niebezpieczni. Gdy jednak Owen i Derek mają problem na sali operacyjnej, to student ratuje życie ich pacjenta, wskazując prawdziwy powód zatrzymania akcji serca. Natomiast ich starsi koledzy i koleżanki otrzymują szansę, by się wykazać, bo Szef ogłasza konkurs na Pierwszego Rezydenta. Tymczasem do szpitala zostaje przywieziony młody mężczyzna, który został stratowany przez konia. Jego życiowy partner szaleje z rozpaczy, bo to on przygotował specjalną oprawę ich uroczystości ślubnych i doszło do koszmarnego incydentu. Callie ratuje życie niedoszłemu panu młodemu. Richard jest w szoku, gdy odkrywa, że Teddy poślubiła Henry’ego, by zapewnić temu ciężko choremu pacjentowi ubezpieczenie zdrowotne. Natomiast Teddy dopiero teraz uświadamia sobie, jaką to pociąga za sobą odpowiedzialność, bo musi podjąć decyzję na wagę życia Henry’ego, gdy okazuje się, że ten właściwie nieznajomy mężczyzna ją wpisał w szpitalnych dokumentach jako jedyną osobę do kontaktów. Tymczasem Miranda kontynuuje romans z zabójczo przystojnym pielęgniarzem.    

Odcinek 13.: „Don't Deceive Me (Please Don't Go)”
emisja: w środę, 30 marca br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Mark jest zachwycony, gdy dowiaduje się, że Callie jest z nim w ciąży. Jedyne, co go martwi, to reakcja Lexie, gdy dowie się, że inna kobieta urodzi mu dziecko. To może zniweczyć jego plany, by znów byli razem. Także Callie raczej widzi swoją przyszłość u boku Arizony. Zapowiada się ciekawy układ. Natomiast Richard jest wściekły, gdy dowiaduje się, że Miranda transmituje swoje operacje w internecie, by rezydenci z innych szpitali mogli czerpać z jej bogatego doświadczenia. Ona jest pewna, że to nowatorska i pożyteczna metoda nauczania przyszłych chirurgów. On widzi jej zachowanie jako żer dla prawników. Cristina udowadnia, że w rywalizacji o tytuł „Pierwszego rezydenta” wszystkie chwyty są dozwolone. Ma przewagę, bo sypia z Szefem. Natomiast Meredith przeżywa rozczarowanie, gdy jej mężczyzna - Derek odsuwa ją od swoich badań klinicznych nad Alzheimerem. Meredith obawia się, że odziedziczyła tę chorobę po swojej sławnej matce i to tylko kwestia czasu, gdy zauważy u siebie jej objawy. 

Odcinek 14.: „P.Y.T. (Pretty Young Thing)”
emisja: w środę, 30 marca br. o 21:00 w kanale Polsat Seriale

Thatcher Grey wraca do Seattle Grace. Ojciec Lexie i Meredith zgłosił się do szpitala z powodu problemów z przeszczepem wątroby i nawet nie wspomniał o tym córkom. Meredith już nic nie dziwi w jego zachowaniu, natomiast Lexie jest oburzona, widząc u jego boku dziewczynę w jej wieku, wytatuowaną Danielle. Tymczasem Callie i Owen usiłują, dosłownie, poskładać młodego mężczyznę, którego kumple, dla żartu, wystrzelili z ogromnej procy. Mark zaprasza Jacksona, by mu asystował, bo… chce go wypytać o stan Lexie po tym, jak dowiedziała się o ciąży Callie. A tymczasem hormony sprawiają, że Callie szaleje - od euforii do depresji z powodu kawy, której nie powinna pić, bo to może zaszkodzić płodowi. Natomiast Alex popada w konflikt z nową szefową na chirurgii dziecięcej doktor Lucy Fields i to Cristina, a nie on, przeszczepia serce nienarodzonemu dziecku.

Odcinek 15.: „Golden Hour”
emisja: w środę, 6 kwietnia br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

W medycynie znane jest pojęcie złotej godziny - czas, który może przesądzić o tym, czy pacjent przeżyje, czy też umrze, gdy pomoc nie nadejdzie. Tej doby to Meredith ma dyżur na urazówce. Na oddział trafia młody mężczyzna, u którego dwie godziny temu pojawił się ból za mostkiem. Zlekceważył te objawy, bo obiecał kilkuletniemu synkowi, że pójdzie z nim na mecz. Wkrótce potem na izbę przyjęć zostaje przywieziona Adele Webber, żona Richarda. Okazuje się, że błąkała się po mieście i tak doznała licznych urazów. Mąż nie był świadomy jej problemów z pamięcią. Natomiast Meredith od razu rozpoznaje znajome objawy Alzheimera. Teddy umawia się po pracy na kolację z Williamem, gdy w szpitalu zjawia się jej mąż, Henry - tym razem nie jako pacjent. Miranda i jej nowy chłopak, przystojny pielęgniarz, umawiają się na romantyczną randkę w dyżurce.

Odcinek 16.: „Not Responsible”
emisja: w środę, 6 kwietnia br. o 21:00 w kanale Polsat Seriale

Do szpitala trafia kobieta, cierpiąca z powodu Alzheimera. Ale właściwie cała jej rodzina - jej mąż i kilkuletni syn są ofiarami tej nieuleczalnej choroby. Mężczyzna opiekuje się nią w domu, zaniedbując ich dziecko. A tymczasem Meredith dostrzega na szyi chłopca guz. Pilnie potrzebna jest operacja. Stark każe wezwać opiekę społeczną. Meredith, Arizona i April przeciwstawiają mu się. Uważają, że to zły pomysł, bo rodzina zostanie rozdzielona, a tej matce zostało niewiele świadomego życia. Młody mężczyzna już czeka w Seattle Grace, by poddać się transplantacji płuc z powodu mukowiscydozy. Ale do operacji ratującej mu życie może nie dojść, bo Lexie odkrywa, że jego dziewczyna też choruje na tę nieuleczalną chorobę. To zbyt ryzykowne z medycznego punktu widzenia. Ale czy życie z ryzykiem, że choroba wróci, jest lepsze od życia w samotności? Adelle Webber ponownie zostaje przywieziona na ostry dyżur. Z powodu problemów z pamiecią znów przewróciła się i tym razem zraniła się w głowę. Richard jest załamany. Arizona i Mark kłócą się o to, czy Callie powinna poddać się badaniu, które wykluczy wady płodu. Natomiast Owen odkrywa, że Cristina nie chce mieć dzieci. To dla niego cios, bo podświadomie zawsze marzył o zostaniu ojcem.
       
Odcinek 17.: „This Is How We Do It”
emisja: w środę, 13 kwietnia br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Richard desperacko walczy o szansę na lepszą przyszłość dla swojej chorej żony. Prosi Dereka i Meredith, by włączyli Adele do programu badań nad chorobą Alzheimera. Ale najpierw ona musi zaakceptować swój stan i zgodzić się na to badanie. Tymczasem inna kobieta, cierpiąca na tę nieuleczalną chorobę, zgłasza się do programu. Jej syn, Tarik, nie podziela jest entuzjazmu. Ale też sam nie może się nią zaopiekować, bo często wyjeżdża do Londynu. Mężczyzna bardzo cierpi. Ma wobec matki dług wdzięczności, bo tylko ona wspierała go, gdy kilka lat temu ujawnił, że jest homoseksualistą. Tymczasem Mark i Arizona organizują dla Callie przyjęcie „bociankowe” i znów kłócą się. Podobnie nerwowo jest w związku Mirandy z zabójczo przystojnym pielęgniarzem, bo on przy pacjentce podważa jej kompetencje. Te wszystkie problemy przestają być jednak ważne, gdy na ostry dyżur trafia mężczyzna z powodu poważnych problemów z sercem. To mąż Teddy.

Odcinek 18.: „Song Beneath the Song”
emisja: w środę, 13 kwietnia br. o 21:00 w kanale Polsat Seriale

Chwilę po tym, jak Arizona - podczas jazdy samochodem do pracy - oświadczyła się Callie, ich auto zderzyło się czołowo z nadjeżdżającą z naprzeciwka, ciężarówką. Do szpitala Seattle Grace docierają koszmarne wieści i wszyscy lekarze czekają na ofiary tego wypadku. Gdy ratownicy wreszcie przywożą Callie, diagnoza brzmi jak wyrok w jej stanie: uraz wielonarządowy. Ponieważ w zderzeniu ucierpiał też jej mózg, Callie wydaje się, że wszyscy wokół niej śpiewają. Odcinek specjalny serialu „Chirurdzy” - musicalowy.    

Odcinek 19.: „It's a Long Way Back”
emisja: w środę, 20 kwietnia br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Callie w wyniku wypadku samochodowego doznała urazu wielonarządowego. Wszyscy chirurdzy w szpitalu Seattle Grace współdziałali, by uratować ją i jej dziecko. Walczyli i odnieśli sukces. Teraz matka i jej córeczka, Sofia wracają do zdrowia. Callie cierpi, bo na czas rekonwalescencji została rozdzielona z niemowlęciem. Przyjaciele przemycają do niej dziecko. Tymczasem Alex traci cierpliwość w „starciu” z pacjentką, która pomimo zaawansowanej choroby nowotworowej upiera się, że musi zapalić papierosa. Ta starsza kobieta jest bardzo bogata i przyzwyczaiła się, że każdy spełnia jej zachcianki. Alex nie zamierza jej ustępować, nawet gdyby musiał za to „zapłacić” tytułem „Pierwszego rezydenta”. Czeka go ogromna niespodzianka. Dla wielu rezydentów zaskoczeniem będzie także wiadomość, że April złamała serce doktorowi Starkowi. Wątpili, czy on ma serce. Rozległy zawał i pacjent umiera na stole operacyjnym - Derek zawiesza swoje badania nad Alzheimerem. Henry prosi Teddy o pomoc i „przypadkowo” przerywa jej randkę.

Odcinek 20.: „White Wedding”
emisja: w środę, 20 kwietnia br. o 21:00 w kanale Polsat Seriale

Nadszedł dzień ślubu Callie i Arizony. Przybyli nawet rodzice Callie. To tradycjonaliści i wyraźnie nie są zachwyceni zbliżającą się uroczystością. Co im bardziej przeszkadza: że ich córka oficjalnie zwiąże się z lesbijką, czy też, że urodziła nieślubne dziecko? Potężna rodzinna awantura wisi w powietrzu. To również wielki dzień dla Alexa. Dzieci z Afryki, potrzebujące specjalistycznej pomocy chirurgicznej - w ramach wymyślonego przez niego programu badawczego - przybywają do Seattle. Jedno z nich pilnie wymaga skomplikowanego zabiegu kardiochirurgicznego i Cristina chce wziąć udział w operacji, którą Teddy ma przeprowadzić. Jackson jest sfrustrowany, bo w ramach swoich badań musi opiekować się myszami. Alex i Meredith nie rozmawiają ze sobą, odkąd on widział, jak ona - wbrew procedurom - przydzieliła Adele nowatorski lek na Alzheimera. Derek nic o tym nie wie i prosi żonę, by adoptowali osieroconą afrykańską dziewczynkę, która też będzie operowana w Seattle Grace, a nie ma szansy na wyzdrowienie, jeśli wróci w rodzinne strony. Ale najpierw, w imię formalności, oni też powinni zawrzeć związek małżeński.

Odcinek 21.: „I Will Survive”
emisja: w środę, 27 kwietnia br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Rezydenci ze szpitala Seattle Grace zaciekle rywalizują o tytuł „Szefa rezydentury”. Owen ma wkrótce zdecydować, kto najlepiej nadaje się na to stanowisko. Cristina „pomaga” mu  podjąć decyzję, wprowadzając zasadę: „Zero seksu do czasu dokonania właściwego wyboru”. Alex i Miranda z powodzeniem przeprowadzili operację dziecka z Afryki. Gdy ich mały pacjent opuszcza salę operacyjną, jego starsza siostra, która przybyła do Seattle, by się nim opiekować, ma atak ostrego bólu. Okazuje się, że nastoletnia dziewczynka jest w zaawansowanej ciąży. Teddy wyznaje Henry’emu, że jej partner dostał angaż do bazy wojskowej w Niemczech i ona zastanawia się, czy mu towarzyszyć. Do szpitala zgłasza się mężczyzna, który podejrzewa, że ma raka płuc. Coraz mocniej boli go ta cześć ciała, jest też dziedzicznie obciążony. Cristina robi badania i odkrywa, że to raczej drzewo. A konkretnie, iglaste.  

Odcinek 22.: „Unaccompanied Minor”
emisja: w środę, 27 kwietnia br. o 21:00 w kanale Polsat Seriale

Henry ma wkrótce przejść operację, ratującą życie. Natomiast Teddy planuje wyjazd na drugi koniec świata z innym mężczyzną. Sekret Meredith zostaje ujawniony - Owen dowiedział się, że manipulowała przy programie badawczym Dereka, by zapewnić Adele nowatorskie lekarstwo na Alzheimera. Świat jej się wali - traci ukochaną pracę, a chwilę potem jej małżeństwo też właściwie już nie istnieje, a mimo to ona odmawia wyznania prawdy, nawet w rozmowie z Richardem. Na wieść o tym, co zrobiła jej najbliższa przyjaciółka, Cristina jest oburzona zachowaniem Alexa. On usiłuje odwołać swoje wyznanie, ale jest już za późno. Staje się powszechnie znienawidzony, gdy wychodzi na jaw, że zdradził najbardziej lubianą koleżankę. Tymczasem do szpitala Seattle Grace docierają wieści o katastrofie lotniczej. Samolot spadł do zatoki - prawdopodobnie jest dwustu rannych. Inny grom spada na Cristinę, gdy odkrywa, że jest w ciąży, nieplanowanej. Jak ojciec tego dziecka, Owen zareaguje na jej plany?
 
Camilla Luddington i Justin Chambers podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Camilla Luddington i Justin Chambers podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Camilla Luddington podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Camilla Luddington podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Jessica Capshaw podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Jessica Capshaw podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Jessica Capshaw i Christopher Gavigan podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Jessica Capshaw i Christopher Gavigan podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Sandra Oh podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Sandra Oh podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Scott Foley i Sandra Oh podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Scott Foley i Sandra Oh podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Scott Foley i Marika Domińczyk podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Scott Foley i Marika Domińczyk podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Sarah Drew podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Sarah Drew podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Peter Lanfer i Sarah Drew podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios
Peter Lanfer i Sarah Drew podczas prezentacji serialu „Chirurdzy”, foto: Todd Wawrychuk/ABC Studios


„Chirurdzy” - sezon 7., emisja w środy (od 16 lutego 2022 roku) o godz. 20:00 w kanale Polsat Seriale. Inne serie tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie stacji Fox, Polsat Cafe, Polsat Rodzina i Nowa TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

175 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...