reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rozbito piracką sieć sprzedaży dekoderów w Madrycie

dodano: 2022-02-16 11:51
autor: HP | źródło: ACE/policia.es

Flaga Hiszpania piractwo czaszka 360px Policia National - hiszpańska policja rozbiła w Madrycie gang piratów płatnej telewizji, aresztując 6 osób za oszustwo, które oceniono na 1,2 mln euro w nielegalnych opłatach za udostępnianie piracko kanałów pay-tv. Przejęto około 24 430 pirackich dekoderów, a 12 tys. domów wyposażonych w te dekodery zostało odłączonych. 

Policia Nacional
Policia Nacional logo Espana piractwo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Gang importował do Hiszpanii nielegalne dekodery (STB) z Chin i przechowywał je w magazynach w Madrycie.
Potem je sprzedawano zarówno w Hiszpanii, jak i za granicą. Dekodery były specjalnie zmodyfikowane, aby nielegalnie odbierać kanały płatnej telewizji z serwerów zlokalizowanych w wielu krajach, w tym w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Kanadzie.

Piracka organizacja oferowała dekodery za pośrednictwem różnych platform internetowych oraz posiadała forum internetowe, do którego klienci mieli dostęp, na którym wyjaśniali, jak skonfigurować urządzenia i z którego oferowali wsparcie techniczne.

Prywatne oskarżenie w procesie przeciwko tej pirackiej organizacji złożyła LaLiga, zarzucają sprzedaż zmanipulowanych dekoderów za pośrednictwem Internetu w celu nieuczciwego dostępu do płatnych treści audiowizualnych. Wspólna akcja przeciwko piratom została przeprowadzona przez Policję Narodową (Policia National) i Urząd Skarbowy.

Dochodzenie rozpoczęło się we wrześniu 2019 r., kiedy dwie firmy produkujące treści audiowizualne – Mediaproduccion SLU i Alliance For Creativity And Entertainment (ACE) – ogłosiły, że piraci naruszają prawa własności intelektualnej, których są właścicielami.

Wtedy zweryfikowano istnienie organizacji przestępczej złożonej z obywateli chińskiego pochodzenia, zajmującej się produkcją i dystrybucją dekoderów, na których zainstalowano oprogramowanie umożliwiające dostęp do różnych darmowych lub płatnych platform audiowizualnych. Pozyskiwali oni sygnał z wielu platform i kanałów telewizyjnych, przekierowali ich na własną strukturę serwerów – hostowanych w co najmniej 4 krajach europejskich – a następnie nielegalnie rozesłali go do swoich abonentów.

Centrum organizacji znajdowało się w magazynie zlokalizowanym w budynku przemysłowym w Madrycie, gdzie były odbierane z kontenerów z Chin. Następnie były rozprowadzane firmami kurierskimi do klientów prywatnych lub ciężarówkami, które rozwoziły je dużych ilościach do hurtowników w innych krajów europejskich, głównie Francji, Niemiec i Portugalii, gdzie były sprzedawane klientom prywatnym.

W miarę postępu śledztwa agenci zidentyfikowali serwery, na których przechowywane były nielegalnie oferowane treści lub klucze/hasła umożliwiające dostęp do nich. Część z serwerów była zlokalizowana w Niemczech, Francji, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Organizacja posiadała własne forum internetowe, do którego mieli dostęp klienci, na którym udostępniano programy umożliwiające dostęp do treści. Podobnie zapewnili wsparcie techniczne w zakresie zarządzania sprzętem i wyjaśnili kroki, jakie należy wykonać, aby uzyskać dostęp do wstępnie zainstalowanych ukrytych menu, które umożliwiały nielegalną działalność.

Analiza rachunków bankowych wykazała dochód uzyskany z nielegalnej działalności w wysokości 1,2 mln euro w latach 2017-2021, z czego 800 tys. euro w ciągu ostatnich 2 lat. Zarekwirowano 2700 euro w gotówce i zamknięto 3 konta bankowe.

Źródło: sportsfinding.com  policia.es 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

719 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...