reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Aplikacja TVP GO już dostępna

dodano: 2022-02-17 11:44
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

TVP GO 14 lutego br. Telewizja Polska udostępniała na urządzenia mobilne z iOS i Androidem swoją najnowszą aplikację - TVP GO, która docelowo zastąpi TVP VOD. Można ją pobrać na iPhone'y z systemem iOS 13.0 lub nowszym oraz na smartfony z Androidem w wersji 6.0 lub nowszej. Aplikacja TVP GO umożliwia bezpłatne oglądanie kanałów TVP na żywo, a także treści VOD, w dowolnym miejscu i czasie - wystarczy, by smartfon był połączony z internetem (albo przez dane komórkowe, albo za pośrednictwem Wi-Fi).

Telewizja Polska
TVP GO


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Minusem podczas obsługi aplikacji jest brak możliwości przeglądania tytułów filmów, seriali i programów według kategorii - na ekranie wyświetlane jest tylko po 10 propozycji według następujących grup: Romantyczny wieczór, Seriale, Animacje, Filmy, Publicystyka, Teleturnieje, Podróże, Dla dzieci, Muzyczne, Sport, Rozrywka i Dokumentalne.
 
Pogrupowane propozycje VOD
Wyszukiwanie po wybraniu ikonki lupki

Za to ciekawą opcją jest możliwość wyszukania treści według twórców i obsady.
 
Treści VOD z Mateuszem Janickim w obsadzie

Mimo obecności opcji włączania i zmiany języka napisów oraz przełączania ścieżek dźwiękowych, funkcje te nie działają poprawnie.
 
Ustawienia
Jakość obrazu
Możliwość zablokowania streamingu podczas korzystania z danych komórkowych

Uwaga! W miejscu niektórych audycji pokazuje się czarny ekran z informacją Audycja niedostępna w powodów licencyjnych.
 
Audycja niedostępna w powodów licencyjnych

Podsumowując, aplikacja TVP GO na Androida i iOS robi bardzo dobre wrażenie, zwłaszcza pod kątem obsługi i wyglądu interfejsu. Kanały na żywo włączają się błyskawicznie i są dostępne w wysokiej jakości. Poruszanie się po osi czasowej oglądanego materiału również jest bardzo wygodne. Cieszy obecność funkcji restart i catch up TV (choć niestety nie są one dostępne dla wszystkich kanałów). Poprawek wymagają: dostęp do Ulubionych - powinien być łatwiejszy; opcje związane z napisami i ścieżkami dźwiękowymi; Kategorie - powinny być bardziej rozbudowane. Nie zawadziłoby też dodanie innych popularnych rozwiązań, takich jak: możliwość edycji listy kanałów, osobny przewodnik po programach (EPG) lub rozszerzenie dotychczasowego o możliwość przejścia do konkretnego dnia/godziny; zmiana sposobu ustawiania przypomnień na takie wbudowane w aplikacji (np. za pomocą powiadomień push) zamiast kierujących do Kalendarza w telefonie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...