reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Statki w marcu w Polsat Viasat Explore

dodano: 2022-02-17 23:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Explore W marcu br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Explore poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Strażnicy z Port Jackson”, „Największe pomyłki inżynierów” (sezon 4.) i „Zablokowany kanał”.

Polsat Viasat Explore


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marzec 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Explore:

„Strażnicy z Port Jackson” („Sydney Harbour Force”)
emisja: od czwartku, 10 marca br. o 21:00

Program ukazuje zmagania i ciężką pracę ludzi, którzy są odpowiedzialni za utrzymanie bezpieczeństwa w największym i jednym z najbardziej ruchliwych naturalnych portów na naszej planecie. Port w Sydney ma 55 kilometrów kwadratowych i linię brzegową liczącą 240 kilometrów. To jeden z najbardziej uczęszczanych szlaków wodnych na świecie. Na jego terenie znajdują się nie tylko urządzenia portowe, ale także parki narodowe, zapierające dech w piersi prywatne rezydencje, ufortyfikowana wyspa, ogród zoologiczny i nieustannie zmieniające się budowle na nabrzeżach. Ten niezwykły obszar tętni życiem przez cały rok - po jego wodach pływają promy; łodzie, na których organizowane są imprezy; statki wycieczkowe i jednostki ratownicze.

„Największe pomyłki inżynierów” 4 („Massive Engineering Mistakes” 4)
emisja: od środy, 16 marca br. o 21:00

Od ponad 10 tysięcy lat ludzkość stawia różne budowle. Staliśmy się ekspertami w dziedzinie inżynierii, a mimo to każdego roku z całego świata napływają opowieści o katastrofach budowlanych. Dzięki dostępowi do prac zespołów projektowych, opowieściom naocznych świadków i komentarzom zespołu ekspertów twórcy programu przeanalizują, co poszło nie tak w każdym z tych przypadków. W programie jego twórcy zbadają, dlaczego błędy nie zostały w porę odkryte i ujawnimy, co robią inżynierowie, aby zapobiec podobnym problemom w przyszłości. W czwartym sezonie widzowie dowiedzą się między innymi, co stało się z jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Ameryce i dlaczego akustyka w słynnej operze w Sydney zawsze sprawiała problemy muzykom. Widzowie pojadą także do Włoch - najpierw do Genui, by zbadać zawalenie się wiaduktu Polcervera, a następnie do Neapolu, by sprawdzić, czy ogromny lej krasowy na szpitalnym parkingu powstał z winy inżynierów, czy też zawiniła budowa geologiczna tego terenu (więcej tutaj).

„Zablokowany kanał” („Stuck in the Suez”)
emisja: w środę, 23 marca br. o 22:00

23 marca 2021 roku kontenerowiec Ever Given, którego długość jest niemal dwukrotnie większa od wysokości warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki, przewozi 20 tysięcy kontenerów przez jedną z najważniejszych dróg wodnych na świecie. Niespodziewanie uderza w niego potężna burza piaskowa i spycha go z kursu.  Załoga walczy z porywistym wiatrem, a następnego dnia rano egipscy urzędnicy ogłaszają, że ogromna jednostka zaklinowała się w poprzek Kanału Sueskiego i nie da się jej ruszyć. Setki statków czekających na swoją kolej po obu stronach Kanału tworzy ogromny zator, a koszty tej blokady sięgają 10 miliardów dolarów dziennie. Jak zapowiada nadawca, dokument pokazuje, jak ostatecznie udało się opanować tę wyjątkową sytuację i udrożnić kanał, stosując innowacyjne połączenie nowoczesnej technologii i potężnej siły.
 
Bohater programu „Strażnicy z Port Jackson”, foto: Fred Media
Bohater programu „Strażnicy z Port Jackson”, foto: Fred Media


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...