reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„#MyFreedomDay” 6 w CNN International

dodano: 2022-02-19 13:17 | aktualizacja: 2022-02-19 22:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

CNN International „#MyFreedomDay” Dzieci i młodzież z całego świata po raz 6. wezmą udział w kampanii CNN „#MyFreedomDay”, która zostanie wsparta działaniami w mediach społecznościowych. Finał tegorocznej edycji akcji, która - jak zapowiada nadawca - ma na celu podniesienie świadomości na temat współczesnego niewolnictwa, odbędzie się w środę, 16 marca. CNN International wyemituje tego dnia specjalne wydanie programu „Connect the World with Becky Anderson”. „#MyFreedomDay” jest częścią projektu „CNN Freedom Project”.

CNN International „#MyFreedomDay”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CNN po raz kolejny jednoczy siły pod hasłem „Wybory, których dokonujesz, działania, które podejmujesz” i zachęca młodych ludzi na całym świecie do złożenia zobowiązania w ramach „#MyFreedomDay”. Dotyczy ono podjęcia dziesięciu konkretnych działań, które pomogą w walce ze współczesnym niewolnictwem.

Uczniowie mogą złożyć deklarację na stronie internetowej CCN, tym samym dołączyć do tysięcy szkół i organizacji z ponad 100 krajów z całego świata, które wezmą udział w akcji (przejdź na stronę). W tym roku planowane przez młodzież działania są bardzo zróżnicowane i obejmują między innymi przedstawienia teatralne odgrywane „na żywo”, pokazy filmów, panele dyskusyjne i zbiórki pieniędzy dla lokalnych organizacji non-profit.

Uczestnicy proszeni są o udostępnianie deklaracji w mediach społecznościowych, używając hashtagu „#MyFreedomDay” oraz zachęcanie swoich rówieśników do przyłączenia się do inicjatywy. CNN opublikuje te działania na Facebooku, Instagramie, Twitterze oraz na stronie internetowej CNN.

Zeszłoroczna edycja „#MyFreedomDay” objęła ponad 140 krajów.

W środę, 16 marca br. korespondenci CNN będą relacjonować wydarzenia ze szkół w Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej, biorących udział w „#MyFreedomDay”. Relację rozpocznie półgodzinne specjalne, poświęcone inicjatywie wydanie programu „Connect the World with Becky Anderson”, które będzie nadawane o godzinie 17:30 CET (więcej tutaj).

- Pandemia dotknęła każdego aspektu życia w każdym zakątku planety, a także sprawiła, że młodzi ludzie jeszcze bardziej zdali sobie sprawę z roli, jaką mogą odegrać w poszukiwaniu rozwiązań problemów świata i wprowadzaniu istotnych zmian. Inicjatywa „#MyFreedomDay” stała się niezwykle efektywnym sposobem na spożytkowanie pasji i energii młodzieży na całym świecie. CNN, które od lat angażuje się w walkę z tym problemem, po raz kolejny pomoże nagłośnić ich wołanie o to, by niewolnictwo stało się przeszłością

- mówi Mike McCarthy, executive vice president oraz general manager w CNN International.


W ramach „CNN Freedom Project” stacja produkuje reportaże, artykuły i filmy dokumentalne na temat handlu ludźmi we wszystkich jego postaciach. Od osób trzymanych w niewoli za długi w Indiach, przez grupy oferujące usługi seksualne w Południowej Kalifornii, po afrykańskich niewolników na pustyni Synaj. Od momentu uruchomienia projektu w 2011 roku, „CNN Freedom Project” jest jedną z najczęściej nagradzanych i najlepiej widocznych inicjatyw na antenie CNN International. Zespół „CNN Freedom Project” wyprodukował ponad 1000 reportaży śledczych na temat współczesnego niewolnictwa i jego przejawów na pięciu kontynentach. Jak informuje nadawca, według różnych organizacji pozarządowych (NGO/non-governmental organization), dzięki reportażom „CNN Freedom Project” udało się m.in. wpłynąć na zmiany w prawie i przepisach korporacyjnych, ponad 1000 ofiar traffickingu otrzymało pomoc, a organizacje zajmujące się przeciwdziałaniem handlu ludźmi zebrały ponad 24 mln dolarów darowizn (dane za WarnerMedia) (więcej tutaj).

CNN „#MyFreedomDay” - sezon 6., emisja w środę, 16 marca 2022 roku w CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

849 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...