reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: Krystian Ochman pojedzie na „Eurowizję 2022”

dodano: 2022-02-21 00:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” W sobotę, 19 lutego br. w kanałach TVP2, TVP Polonia i TVP Rozrywka wyemitowany został koncert „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” (pokazała go też kanał TVP1, a wkrótce stacje TVP Rozrywka i TVP Kobieta). Wyłoniono w nim reprezentanta Polski w „Konkursie Piosenki Eurowizji 2022”, który odbędzie się w Turynie, we Włoszech. Wystąpili Lidia Kopania, Anna Byrcyn, Daria Marcinkowska „Daria Marx”, Emilia Dębska „Mila”, Karolina Lizer, Karolina Stanisławczyk i Neidy Viviany Toro Salazar „Chica Toro”, Jakub Szmajkowski, Krystian Ochman, Siostry Szlachta, Unmute, Małgorzata Tomaszewska, Ida Nowakowska-Herndon, Rafał Brzozowski, Aleksander Sikora i Marek Sierocki.

TVP2 TVP 2 Dwójka „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sobotę, 19 lutego br. widzowie i jurorzy podczas koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” zdecydowali, że Krystian Ochman z utworem „River” będzie reprezentował Polskę w Turynie, we Włoszech, na 66. „Konkursie Piosenki Eurowizji”.

Finałowa dziesiątka wykonawców (Lidia Kopania, Anna Byrcyn, Daria Marcinkowska „Daria Marx”, Emilia Dębska „Mila”, Karolina Lizer, Karolina Stanisławczyk i Neidy Viviany Toro Salazar „Chica Toro”, Jakub Szmajkowski, Krystian Ochman, Siostry Szlachta i Unmute) walczyła o bilet do Turynu w sobotę, 19 lutego br. podczas koncertu zamykającego krajowe eliminacje. Do finału weszli: Daria Marcinkowska „Daria Marx”, Krystian Ochman i Unmute. O wygranej zdecydowały zsumowane głosy telewidzów i jurorów.

Koncert nawiązywał do wybranych momentów w historii „Eurowizji”. W realizację koncertu zaangażowane były równocześnie dwa studia Telewizji Polskiej, a dzięki materiałom pochodzącym z archiwów TVP i European Broadcasting Union (EBU/Europejska Unia Nadawców) widzowie mieli okazję raz jeszcze przeżyć emocje związane z eurowizyjnymi występami.

Podczas koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” na scenie wystąpił też duet Ell & Nikki z przebojem „Running Scared”, który przyniósł Azerbejdżanowi zwycięstwo w konkursie „Eurowizji 2011”. Wybrane eurowizyjne hity wykonali także polscy artyści: Justyna Steczkowska, Wiktoria Gabor, Katarzyna Moś, Sara Egwu-James, Rafał Brzozowski i Blue Café. Koncert poprowadzili Małgorzata Tomaszewska, Ida Nowakowska-Herndon, Rafał Brzozowski, Aleksander Sikora i Marek Sierocki.

Krystian Ochman to zwycięzca 11. edycji „The Voice of Poland” i wnuk tenora, Wiesława Ochmana. To także wokalista i instrumentalista, grający na fortepianie i trąbce. Jak mówi, gdyby nie muzyczne pasje rozważałby karierę piłkarza lub astronoma. Stało się jednak inaczej. Udział Krystiana Ochmana w „The Voice of Poland” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Krystian Ochman okrzyknięty został „objawieniem i fenomenem muzycznym”, a jego pierwszy autorski utwór „Światłocienie” typowany był na jeden z najlepszych singli autorstwa laureatów „The Voice of Poland”. Piosenka zanotowała 300 tys. streamów w tydzień i zadebiutowała na „Spotify Top 200”. Wkrótce singiel uzyskał status złotej płyty. Kolejnym utworem - zatytułowanym „Prometeusz” - Krystian Ochman wygrał konkurs „Premier” na 58. „Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej” w Opolu. Jako pierwszy polski wokalista wziął też udział w „The Circle Sessions”. Debiutancki album Krystiana Ochmana ukazał się w listopadzie 2021 roku. Konkurs „Eurowizji” to dla niego przede wszystkim ważne doświadczenie muzyczne i sceniczne.

66. „Konkurs Piosenki Eurowizji” odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022 roku w Turynie w hali Palasport Olimpico (Pala Alpitour) (więcej tutaj).
 
Krystian Ochman w programie „The Voice of Poland”, foto: TVP
Krystian Ochman w programie „The Voice of Poland”, foto: TVP


„Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” - emisja w kanałach TVP Kobieta i TVP Rozrywka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...