reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange: Liczba klientów TV spadła poniżej 1 mln

dodano: 2022-02-18 10:49
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Orange Polska/satkurier.pl

Orange plafon logo 2021 360px Spółka Orange Polska opublikowała raport wynikowy za 2021 rok. Operator zakończył grudzień z 995 tys. klientów usług telewizyjnych, w tym 710 tys. klientów IPTV i 285 tys. klientów telewizji satelitarnej (DTH). W ciągu trzech miesięcy liczba klientów Orange TV spadła o 13 tys., przy czym liczba klientów IPTV wzrosła o 41 tys., a DTH zmniejszyła się o 54 tys. Postępuje zatem wyraźna tendencja w kierunku wzmocnienia własnej usługi IPTV Orange, na niekorzyść tej oferowanej we współpracy z CANAL+. Operator pod względem liczby klientów TV cofnął się do poziomu z początku 2020 roku, kiedy nie miał jeszcze przekroczonej granicy 1 mln klientów TV.

Orange Polska
Orange Polska wyniki 2021


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na koniec 2021 roku 862 tys. klientów korzystało z oferty konwergentnej Orange Love z telewizją, czyli o 9 tys. mniej niż w trzecim kwartale. Wszystkich użytkowników Orange Polska korzystających z pakietów łączonych było 1,552 mln (wzrost o 21 tys. w czwartym kwartale i o 69 tys. w skali roku).

Z Orange Światłowodu na koniec grudnia ub.r. korzystało 945 tys. klientów, o 65 tys. więcej niż na koniec września ub.r. W skali roku to wzrost o 220 tys. klientów. W zasięgu usług światłowodowych Orange Polska jest już niemal 6 mln domów i mieszkań.

Orange Polska osiągnął dobre wyniki finansowe: przychody wzrosły o 3,6 proc. w porównaniu z 2020 rokiem, a rentowność operacyjna EBITDAaL o niemal 6 proc. rok do roku.

Firma podtrzymuje wszystkie cele przedstawione w strategii .Grow do roku 2024. Zarząd rekomenduje wypłatę w 2022 dywidendy w wysokości 0,25 zł na akcję.
 

– Miniony rok był dla Orange Polska bardzo udany. Kontynuujemy wzrostowy trend, a jednocześnie zmieniamy się jako firma, coraz mocniej stawiając na cyfrowe i zrównoważone rozwiązania. W 2021 roku po raz pierwszy przekroczyliśmy próg 1 mld zł przychodów z usług ICT dla biznesu. Niezmiennie jesteśmy największym operatorem światłowodowym w kraju i wiodącym dostawcą usług dla domu. Aby lepiej czerpać wartość z wielomiliardowych inwestycji, które prowadzimy, szerzej otwieramy się na współpracę hurtową. Jesteśmy o krok bliżej realizacji ambitnych planów, jakie postawiliśmy sobie w nowej strategii – powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

Przewidywania na rok 2022

Priorytety Orange Polska na najbliższy rok to kontynuacja działań we wszystkich filarach nowej strategii: konwergencja i światłowód pozostają siłą napędową w dziedzinie usług dla domu, a ICT w usługach dla biznesu.

Inwestycje skupią się na budowie sieci 5G – po przeprowadzeniu i sfinalizowaniu procedury przydziału pasma 3,6 GHz, na które oczekuje cały rynek. 5G stworzy nowe perspektywy rozwoju, szczególnie rozwiązań dla firm.

Operator będzie podejmować kolejne działania związane z cyfryzacją procesów biznesowych, a także poszukiwać kolejnych możliwości zapewnienia dostaw zielonej energii na potrzeby swojej działalności.

Rok 2022 przyniesie także wyzwania wynikające z otoczenia gospodarczego – m.in. związane z rosnącą inflacją oraz cenami energii. Firma spodziewa się, że te czynniki spowolnią dynamikę wzrostu rentowności operacyjnej.

Zarząd Orange Polska przewiduje, że EBITDAaL utrzyma się na poziomie 2021 roku, lub odnotuje niski, jednocyfrowy wzrost. Firma oczekuje również, że na przychody niekorzystnie wpłyną decyzje regulacyjne w postaci obniżek stawek zakańczania połączeń.

Wyniki i osiągnięcia pierwszego roku realizacji nowej strategii .Grow są mocnym fundamentem dla osiągniecia wszystkich przedstawionych w niej długoterminowych celów i ambicji, ocenia Orange Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

759 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...