reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ARTE planuje przejść na UHD od 2023 r.

dodano: 2022-02-21 11:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: KEF

KEF ARD ZDF ARTE UHD Ultra HD 4K 360px Podczas gdy europejski kanał kulturalny ARTE zamierza przejść na poziom rozdzielczości telewizji UHD od 2023 r., to wydaje się, że UHD najwyraźniej może stanowić jakiś problem dla publicznych niemieckich nadawców ARD i ZDF. Wynika to z 23. raportu Komisji w sprawie określenia potrzeb finansowych nadawców (KEF).

ARTE
ARTE Europejski kanał kulturalny UHD 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W niemieckich gospodarstwach domowych jest coraz więcej telewizorów UHD, ale publiczna ARD nie planuje wydawać pieniędzy na transmisję UHD przez satelitę do 2024 roku. Powodem tego jest to, że z dzisiejszej perspektywy nie powinno być wystarczającej liczby programów dostępnych na tym poziomie jakości w przewidywalnej przyszłości. Tak właśnie wygląda argumentacja ARD przeciwna do tej z KEF. Podobnie ze względów biznesowych, transmisja satelitarna ZDF w rozdzielczości UHD, zgodnie ze zgłoszeniem do KEF, nie wydaje się być planowana.  Wydaje się, że postępowanie ARD i ZDF w kierunku UHD jest trudne do zrozumienia - planów i pieniędzy nie ma - niemieccy widzowie są zawiedzeni.

Wydatki na dystrybucję kanału u nadawcy ARTE uwzględniałyby planowane na lata 2023/2024 koszty dystrybucji telewizji UHD w wysokości wcześniejszych szacunków dla dystrybucji w rozdzielczości SD.

Koszt emisji ARTE to 15,4 mln euro w latach 2021-2024.
Jest to kwota o 4,2 mln euro wyższa niż kwota wykazana w 22. raporcie KEF. Do tych kosztów należy doliczyć kwoty 4,0 mln euro za dystrybucję w sieciach IP, które ARTE Deutschland płaci jako część składki na rzecz ARTE GEIE.

Pełny 23. raport KEF jest dostępny do pobrania ze strony internetowej KEF.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

175 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

849 zł Więcej...