reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

News24 ruszył z testami w internecie

dodano: 2022-02-24 14:33 | aktualizacja: 2022-02-25 12:21
autor: Anita Kaźmierska / Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

News 24 News24 W czwartek, 24 lutego br. o godz. 10:20 testowe nadawanie rozpoczął kanał News24. Stacja firm Astro i ASI Tech Tier Investment (Tier Investment) pojawiła się w internecie - przekaz jest dostępny bezpłatnie na profilu kanału na portalu społecznościowym Facebook. Jak informuje nadawca, emisja ruszyła w związku z atakiem wojskowym Rosji na Ukrainę. Dodajmy, że początkowo stacja miała nadawać pod nazwą Next 24/7 HD, a nadawca bazuje na doświadczeniach związanych z kanałami Superstacja (obecnie należy on do Grupy Polsat Plus i zmienił nazwę na Wydarzenia 24) i Biznes24.

www.news24tv.pl
News 24 News24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż w 2011 roku spółka Astro otrzymała koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny kanału pod nazwą Next 24/7 HD - obowiązywała ona od 21 stycznia 2011 roku do 20 stycznia 2021 roku. Stacja ta jednak nigdy nie rozpoczęła nadawania. W maju 2020 roku nadawca wystąpił o zmianę nazwy Next 24/7 HD na News 24. Zdaniem koncesjonariusza wniosek wynikał z rozpoczętego procesu zmiany komunikacji marki i związaną z tym zmianą identyfikacji wizualnej marki.

W marcu 2020 roku spółka poinformowała o planach utworzenia społecznej telewizji informacyjnej. Wykorzystując doświadczenia tej firmy związane z prowadzeniem kanału Superstacja (obecnie należy on do Grupy Polsat Plus i zmienił nazwę na Wydarzenia 24 - więcej tutaj) opracowany został biznesplan i założenia projektu telewizji opartej w 100 proc. na relacjach terenowych z Polski i świata. W założeniu miałaby to być telewizja informacyjna wolna od polityki. W czerwcu 2020 roku spółka rozpoczęła nabór osób na szkolenie w zakresie przygotowywania do pracy przy kanale News 24. Szkolenia miały odbywać się w lipcu i sierpniu 2020 roku. Rozpoczęcie naboru miało być kolejnym etapem rozwoju projektu telewizji News 24.

We wtorek, 16 lutego 2021 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła udzielić spółce Astro z siedzibą w Warszawie koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą News24. Dodajmy, iż w nowej koncesji zapisano, że koncesjonariusz rozpocznie rozpowszechnianie programu nie później niż w poniedziałek, 1 marca 2021 roku. Nadawca planował rozpoczęcie nadawania w środę, 1 września 2021 roku, ale ostatecznie nie doszło do uruchomienia stacji w tym terminie.
 
Testowy przekaz kanału News24

We wtorek, 1 lutego br. nadawca rozpoczął emisję techniczną kanału News24. Była to jednak emisja wewnętrzna, niedostępna dla abonentów sieci kablowych czy platform satelitarnych (więcej tutaj). Od czwartku, 24 lutego br. sygnał jest już dostępny publicznie i do tego bezpłatnie - na profilu kanału News24 na portalu społecznościowym Facebook (przejdź na stronę). Jest to jednak emisja testowa, była prowadzona do godz. 17:00 i odnotowała około 9 tys. wyświetleń. Aktualizacja: Stacja ruszyła na Facebooku także 25 lutego o godz. 10:30.

Dodajmy, że w listopadzie 2021 roku w wydanym komunikacie spółka Astro poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej z ASI Tech Tier Investment (Tier Investment). Pozyskane w ten sposób środki spółka planuje przeznaczyć na rozwój kanału News24. Niedługo potem fundusz ASI Tech Tier Investment (Tier Investment) poinformował o podpisaniu listu intencyjnego ze spółką Biznes24 Michała Winnickiego i Romana Młodkowskiego, będącą nadawcą kanału telewizyjnego Biznes24 (więcej tutaj).

Astro jest ponadto nadawcą obecnych w sieciach kablowych i IPTV stacji 13 i E-Sport (więcej tutaj) oraz producentem programu telewizyjnego „Familiada”, emitowanego w kanałach Telewizji Polskiej, takich jak TVP2 i TVP Rozrywka (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

379 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...