reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koniec rosyjskiej telewizji w Polsce

dodano: 2022-02-24 19:19 | aktualizacja: 2022-02-25 17:06
autor: HP | źródło: KRRiT/satkurier.pl

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji W związku z rozpoczęciem przez Federację Rosyjską działań wojennych na Ukrainie, z uwagi na kwestie bezpieczeństwa i obronności Rzeczypospolitej Polskiej, KRRiT podjęła uchwałę w sprawie wykreślenia z „Rejestru programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym i programów rozprowadzanych” rosyjskich kanałów: RT (Russia Today), RT Documentary, RTR Planeta, Sojuz i Rossija 24. Zastanawia, dlaczego wykaz nie obejmuje Pierwyj kanał. Mimo to część operatorów usuwa ze swoich list także rosyjski „Pierwszy kanał”.

UPC Polska
Komunikat wyłączenie kanałów rosyjskich UPC Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rosyjskie kanały RT (Russia Today), RT Documentary, RTR Planeta, Soyuz, Rossija 24 zostały wykreślone z rejestru programów rozprowadzanych na terenie Polski w rygorze natychmiastowej wykonalności. Teoretycznie to oznacza, że z dniem ogłoszenia tej informacji przez KRRiT (24.02.2022 roku) wyżej wymienione kanały powinny zostać wyłączone z ofert platform i kablówek w Polsce.

Polski regulator dał do zrozumienia, że wykreślenie z rejestru oznacza brak możliwości rozprowadzania wyżej wymienionych programów w sieciach kablowych, platformach satelitarnych oraz platformach internetowych.

Część komunikatu KRRiT:

Na podstawie art. 9 ust. 1, art. 45 ust. 3 pkt 1a i ust. 4 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2020 r. poz. 805 z pózn. zm.), uchwala się, co następuje:
§ 1.
Upoważnia się Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do wykreślenia nw. programów z rejestru programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym i programów rozprowadzanych z uwagi na zamieszczane treści zagrażające bezpieczeństwu i obronności państwa: Russia Today, Russia Today Documentary, RTR Planeta, Soyuz, Russia 24.
§ 2.
Upoważnia się Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do nadania decyzjom podjętym w oparciu o niniejszą uchwałę rygoru natychmiastowej wykonalności.
§ 3.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący
Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
Witold Kołodziejski

Aktualizacja 25.02.2022 r.:

Polsat Box, CANAL+, Vectra, UPC Polska, Orange, Netia, TOYA, ASTA-NET wyłączyli RT, RT Documentary, RTR Planeta, Sojuz i Rossija 24 ze swoich list kanałów. Dystrybutor kanałów, spółka Pasjatv usunęła ze swojej oferty kanały RT i RT Documentary.
 

- W związku z trudną sytuacją polityczną oraz decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 24.02.2022 o wykreśleniu z rejestru rosyjskich programów informacyjnych jesteśmy zobowiązani do zaprzestania dystrybucji kanałów Russia Today, Russia Today Documentary do czasu ustabilizowania się sytuacji politycznej na świecie. Pasjatv Sp. z o.o. zajmuje się przede wszystkim sprzedażą kanałów telewizyjnych z całego świata. Nie zajmujemy się kwestią polityki. Oczywiście zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji i przyjmuję zalecenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. W związku z powyższym Pasjatv Sp. z o.o. z dniem 24.02.2022 usuwa ze swojej oferty kanały Russia Today i Russia Today Documentary - poinformowała Barbara Guźniczak, prezes zarządu Pasjatv.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały TV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...