reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Monolith Films: „Mój dług” z Karczmarczyk w kinach

dodano: 2022-02-25 03:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Monolith Films/satkurier.pl

Monolith Films „Mój dług” Od piątku, 25 lutego br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Mój dług”. Jego bohaterem jest przedsiębiorca Sławomir Sikora. Producentem filmu jest Combat Films, a dystrybutorem Monolith Films. Reżyserami filmu są Denis Delić i Bogusław Job, autorem scenariusza jest Andrzej Sobek, a za zdjęcia odpowiadał Waldemar Szmidt. W obsadzie znaleźli się Anna Karczmarczyk, Olga Bołądź, Małgorzata Bogdańska, Małgorzata Sadowska, Ewelina Ruckgaber, Kama Kowalewska, Ewa Rodart, Sylwia Czaplewska, Rozalia Mierzicka, Paulina Pytlak, Sylwia Łanoszka, Łukasz Michalski, Piotr Stramowski, Bartosz Sak, Piotr Polk i Marcin Januszkiewicz.

Monolith Films „Mój dług”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiadają twórcy, wstrząsająca, prawdziwa historia nierównej walki o sprawiedliwość i przetrwanie. Zwyczajny obywatel skazany za zamordowanie brutalnego bandyty musi znaleźć w sobie siłę, by przeżyć wieloletnie więzienie. Szokujący obraz więziennych realiów, korupcji organów ścigania i bezradności wymiaru sprawiedliwości. Zbrodnia i kara w realiach Polski lat 90. ubiegłego wieku. Mocne kino dla widzów, którzy nie unikają trudnych tematów.

Zwyczajny obywatel skazany za zamordowanie brutalnego bandyty musi znaleźć w sobie siłę, by przeżyć wieloletnie więzienie. To wstrząsająca, autentyczna historia nierównej walki o sprawiedliwość i przetrwanie. Opowieść o tym, że tylko wiara w drugiego człowieka i nadzieja na normalne życie dają siłę do walki z systemem.

Dodajmy, iż film oparty jest na prawdziwej historii. W latach 90. ubiegłego wieku dwaj wspólnicy - przedsiębiorcy Sławomir Sikora i Artur Bryliński, byli szantażowani przez bandytów. Ostatecznie zabili oni swoich oprawców, za co zostali skazani przez sąd na po 25 lat więzienia. Obaj zostali jednak ułaskawieni przez prezydentów Polski - pierwszy przez Aleksandra Kwaśniewskiego, a drugi przez Bronisława Komorowskiego.

„Mój dług” - o filmie - produkcja: Polska, rok produkcji: 2021, gatunek: akcja, dramat, reżyseria: Denis Delić i Bogusław Job, scenariusz: Andrzej Sobek, obsada: Anna Karczmarczyk, Olga Bołądź, Małgorzata Bogdańska, Małgorzata Sadowska, Ewelina Ruckgaber, Kama Kowalewska, Ewa Rodart, Sylwia Czaplewska, Rozalia Mierzicka, Paulina Pytlak, Sylwia Łanoszka, Łukasz Michalski, Piotr Stramowski, Bartosz Sak, Piotr Polk i Marcin Januszkiewicz.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Piotr Stramowski, Olga Bołądź, Bartosz Sak i Anna Karczmarczyk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Mój dług”, foto: Monolith Films
Piotr Stramowski, Olga Bołądź, Bartosz Sak i Anna Karczmarczyk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Mój dług”, foto: Monolith Films


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Fuba ODE8600 DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8600 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

125 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat TERRABOX T3 DVB-T/T2 HEVC

TERRABOX T3 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

159 zł Więcej...