Świątek - Kontaveit w finale WTA 1000 Qatar

dodano: 2022-02-25 19:22 | aktualizacja: 2022-02-25 21:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport/satkurier.pl

IGA świątek WTA Qatar canal family 360px Iga Świątek wygrała 6:4, 6:3 z Greczynką Marią Sakkari i zagra w finale turnieju WTA 1000 Qatar w Dausze. W sobotnim finale o godz. 16:00 Iga Świątek zagra z 27-letnią Estonką Anett Kontaveit, która w półfinale pokonała Jelenę Ostapenko 6:1, 6:4. Warto dodać, że Świątek zwyciężyła w dwóch ostatnich starciach z Kontaveit. W rankingu WTA Kontaveit jest na 7. miejscu - Iga Świątek zajmuje 8. pozycję. Transmisja w kanałach platformy CANAL+.

WTA
Iga Świątek tenis WTA 1000 Qatar Doha 760px

Iga Świątek podczas turnieju w Katarze idzie jak burza.
Polka w półfinale turnieju WTA 1000 Qatar pokonała bez straty seta Marię Sakkari, wygrywając z Greczynką po raz pierwszy w karierze. Wcześniej trzykrotnie musiała uznać wyższość Sakkari, między innymi podczas Roland Garros.

Iga Świątek w drodze do finału pokonała kolejno Viktoriję Golubic, Darię Kasatkinę, Arynę Sabalenkę i Marię Sakkari.
Anett Kontaveit ograła Jelenę Ostapenko, Ons Jabeur, Elise Mertens i Anę Konjuh.